Eğitimde Anket Kullanımı - Birkaç Örnek

Eğitim alanında kitaplar

Katılımcılara her şeyi blok harflerle yazmaları gerektiğini hatırlatmadan önce bir anket taslağı hazırladığınız, yazdırdığınız, fotokopisini çektiğiniz ve dağıttığınız günler geride kaldı.

Günümüzde çevrimiçi anket siteleri, her anket yapıcının ihtiyaçlarına en uygun özellikleri sunmak için yarışıyor. Peki eğitimde anketlerden en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz?

Okul Yönetimi

Yeni bir faaliyet, etkinlik veya kaynak sunarken velilerin veya öğrencilerin geri bildirimlerini almak için her zaman çevrimiçi anketleri kullanabilirsiniz. Ayrıca, yılda bir kez okulunuzdaki her personele standart bir anket gönderebilir ve mesleki gelişim ihtiyaçları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca çevrimiçi anketler zahmetsizdir ve yalnızca birkaç tuşa basmanız için gereken süreyi alır. Bu nedenle, okulunuz için yaklaşan bir etkinliğe veya faaliyete olan ilgiyi ölçmek için bunları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca birçok okul yöneticisi, çalışma ortamı hakkında geri bildirim almak için anketleri kullanır.

Öğretmenler

Çevrimiçi anketler, öğrencilerinizden bilgi toplamak söz konusu olduğunda, örneğin öğrencinizin ilgi alanlarını araştırmak için çok becerikli bir araçtır. Bazı öğretmenler, yeni veya transfer öğrencilerinin gelecekteki okul çalışmaları için ön bilgilerinin nerede durduğunu bilmek için anket anketlerinden yararlanır. Hepsi bu kadar da değil, önceki çalışmalar hakkında geri bildirim almak ve başarısını veya nasıl geliştirilebileceğini kontrol etmek için öğrencilere anketler gönderebilirsiniz. Göz atın Surveyrock.comİhtiyaçlarınıza özel bir anket tasarlamak için araçlarımızı kullanabilirsiniz.

Öğrenciler

Öğrenciler de çevrimiçi anketlerden yararlanabilirler. Örneğin, öğrenciler anketleri bir ödev için bilgi toplamak amacıyla kullanabilirler. Oluşturdukları bir şey hakkında geri bildirim toplamak için kullanabilirler. Ayrıca, sonuçlarını grafiklerimizi kullanarak analiz edebilir veya ham verileri analiz için bir elektronik tabloya aktarabilir ve bunu daha fazla karar vermek veya sadece öğrendiklerini yansıtmak için kullanabilirler.

Çevrimiçi anketlerin eğitimde gerçekten neler yapabileceğini düşünün. Öğrenciler kendi anketlerini hazırlarken görevi ve içeriği iyi anlamaları gerekir; ancak o zaman uygun soruları oluşturabilirler. Buna ek olarak, öğrenciler gerekli bilgileri alacak uygun soruları nasıl soracaklarını da öğrenirler. Bazı öğretmenler öğrencileri anketlerle çalışmaya teşvik eder, çünkü bunun cevapları rakamlar ve grafikler şeklinde nasıl yorumlayacaklarına dair bilgilerini artırdığına ve insanların belirli konular hakkında gerçekten nasıl düşündüklerine dair içgörü kazandıklarına inanırlar (çoğu anket anonimdir). Sonuç olarak bu, öğrencilerin öğrendiklerini yansıtmaları ve geliştirmeleri için harika bir yoldur. Çevrimiçi anketler stratejik ve yenilikçi öğrenmenin en iyi örneklerindendir.

Yorumlar

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir

tr_TRTürkçe