Wykorzystanie ankiet w edukacji - kilka przykładów

Książki w edukacji

Minęły już czasy, kiedy sporządzałeś ankietę, drukowałeś ją, kserowałeś i rozdawałeś, zanim przypomniałeś uczestnikom, że muszą napisać wszystko drukowanymi literami.

Obecnie serwisy z ankietami online konkurują ze sobą, aby dać Ci jak najwięcej funkcji, które odpowiadają potrzebom każdego ankietera. Jak zatem najlepiej wykorzystać ankiety w edukacji?

Administracja szkolna

Wprowadzając nowe zajęcia, wydarzenia lub zasoby, zawsze można skorzystać z ankiet online, aby uzyskać opinie rodziców lub uczniów. Co więcej, raz w roku możesz wysłać standardową ankietę do każdego pracownika szkoły i dowiedzieć się, jakie są jego potrzeby w zakresie rozwoju zawodowego. Ankiety online są bezproblemowe i zajmują tylko tyle czasu, ile zajęłoby Ci wpisanie kilku klawiszy. Dlatego też możesz je wygodnie wykorzystać do zbadania zainteresowania nadchodzącym wydarzeniem lub działaniem w Twojej szkole. Również wielu administratorów szkół używa ankiet, aby uzyskać informacje zwrotne na temat środowiska pracy.

Nauczyciele

Ankiety online są bardzo użytecznym narzędziem, jeśli chodzi o zbieranie informacji od uczniów, na przykład do badania zainteresowań uczniów. Niektórzy nauczyciele wykorzystują kwestionariusze ankiet, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się wcześniejsza wiedza nowego ucznia lub ucznia, który przeniósł się do innej szkoły. A to nie wszystko, możesz wysłać uczniom ankiety, aby uzyskać informacje zwrotne na temat poprzedniej pracy i sprawdzić, czy odniosła ona sukces lub jak można ją poprawić. Sprawdź Surveyrock.com; możesz skorzystać z naszych narzędzi, aby zaprojektować ankietę dostosowaną specjalnie do Twoich potrzeb.

Studenci

Studenci mogą również sami korzystać z ankiet online. Na przykład, studenci mogą używać ankiet do zbierania informacji do zadania. Mogą też zbierać opinie na temat czegoś, co sami stworzyli. Dodatkowo mogą analizować swoje wyniki za pomocą naszych wykresów lub eksportować surowe dane do arkusza kalkulacyjnego w celu analizy i wykorzystać je do podejmowania dalszych decyzji lub po prostu do refleksji nad tym, czego się nauczyli.

Zastanów się, co ankiety online mogą naprawdę zrobić w edukacji. Kiedy studenci tworzą własne ankiety, muszą dobrze zrozumieć zadanie i treść; tylko wtedy są w stanie sformułować odpowiednie pytania. Ponadto, uczniowie uczą się również, jak zadawać odpowiednie pytania, które pozwolą im uzyskać potrzebne informacje. Niektórzy nauczyciele zachęcają uczniów do pracy z ankietami, ponieważ uważają, że zwiększa to ich wiedzę na temat interpretacji odpowiedzi w formie liczb i wykresów oraz pozwala uzyskać wgląd w to, co ludzie naprawdę myślą na określone tematy (ponieważ większość ankiet jest anonimowa). Podsumowując, jest to świetny sposób dla studentów, aby zastanowić się i poprawić swoją naukę. Ankiety online są doskonałym przykładem strategicznego i innowacyjnego uczenia się.

Uwagi

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolski