Wskazówki, jak tanio prowadzić marketing w małej firmie

Każda kampania marketingowa może wziąć swoje żniwo na zasoby firmy, ale Twoja firma nadal potrzebuje, aby reklamować i rozprzestrzeniać słowo. Mały marketing biznesowy jest niezbędny do rozwoju. Nie możesz sobie pozwolić na samozadowolenie - wiesz, że twoi konkurenci nie są.  To właśnie wtedy, jako przedsiębiorca, powinieneś zacząć myśleć nieszablonowo.

Odrób pracę domową przed pozyskaniem nowych klientów

Zacznij od rozmowy z obecnymi klientami. Zamiast wydawać tysiące dolarów na kampanię mającą na celu przyciągnięcie nowych ludzi, możesz zacząć od wykorzystania bogactwa możliwości, które są dostępne u Twoich obecnych klientów. Twoim pierwszym celem jest ocena percepcji tych, którzy już wypróbowali Twój produkt lub usługę. Aby to zrobić, wybierz garstkę swoich klientów i przeprowadź z nimi wywiad (lub wyślij im ankietę). Możesz nawet poprosić o to osobę trzecią, w ten sposób klienci mogą być bardziej otwarci, jeśli nie boją się zranić Twoich uczuć.

Teraz, gdy masz chętnych osób do siedzenia przez wywiad, następnym krokiem jest zadawanie ważnych pytań i zachować wywiad krótki. Nie chcesz się nudzić lub denerwować swoich obecnych klientów.

Pytania powinny być czymś w rodzaju 1) jakie wyzwania próbowałeś rozwiązać wybierając nasz produkt? b) jak istotne były produkty naszej firmy w rozwiązaniu Twojego problemu c) po wypróbowaniu produktu, jaki inny produkt lub usługę chciałbyś, abyśmy sprzedawali razem z istniejącym (istniejącymi)?

Następnie, po zebraniu wszystkich wywiadów, możesz wykorzystać te dane do poszukiwania trendów i tematów. Nie zapomnij wysłać podziękowania do każdego klienta, który wziął udział w badaniu; nie tylko poczują się docenieni, ale możesz wykorzystać to jako kolejną okazję do zwiększenia rozpoznawalności Twojej marki. Ważne jest, abyś przyjrzał się temu, co masz. Wyciągnij wnioski z dostępnych danych i zastosuj je w swoim biznesie.

Wykorzystaj swoją wyobraźnię

Kampanie marketingowe nie muszą być drogimi graficznymi eksplozjami; możesz zaprojektować taką, która z łatwością zmieści się w Twoim budżecie. Może to być coś tak małego jak pocztówka. Staraj się wymyślać coś innego i nie wahaj się sprawdzać, co robi Twoja konkurencja. Pomocne może być również sprawdzenie, jak działają firmy z innych branż. Być może wpadniesz na kilka zupełnie nowych pomysłów.

To nie jest tak drogie, jak myślisz

Reklama może wydawać się kosztowna, ale w dzisiejszych czasach jest coraz więcej firm PR, które są dostępne za bardzo niską opłatą, a dzięki internetowi zakupy cenowe są łatwe. Firmy te są wyspecjalizowane w wymyślaniu czegoś, nie ważne jak małe, które na pewno złapać zainteresowanie publiczności.

Zacznij od email marketingu. Jest on elastyczny, efektywny kosztowo, łatwy do zmierzenia i bardzo skuteczny. Pomaga napędzać ruch na Twojej stronie i dotrzeć do większej grupy odbiorców. W rzeczywistości email marketing pozwala Ci nie tylko sprzedawać swoje usługi, ale także pomaga w budowaniu marki. Jest to skuteczna forma komunikacji, możesz nawet ogłaszać za jej pomocą premiery produktów.

Opcje są nieograniczone, ale trzeba zrobić swoją pracę domową, myśleć rzeczy przez i rozwijać właściwą wiadomość, która będzie wyglądać skuteczne i odpowiednie, a także jest zgodny z celami marketingowymi.

W późniejszym wpisie na blogu przyjrzymy się, jak media społecznościowe mogą być wykorzystywane jako kolejne narzędzie marketingowe.

Uwagi

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolski