Jautājums par zvaigžņu vērtējumu (vai smaidiņi, sirsniņas un īkšķi)

Mūsu jaunāko jautājumu veidu - zvaigžņu vērtējumu - parasti izmanto recenzenti, lai novērtētu, piemēram, restorānus un viesnīcas, filmas, TV šovus vai jebko citu. Visbiežāk tiek izmantota piecu zvaigžņu vērtēšanas sistēma, kur viena zvaigzne ir zemākais vērtējums, bet piecas zvaigznes apzīmē labāko vai augstāko kvalitāti.

Vienkāršs zvaigžņu novērtējuma jautājuma piemērs

Jautājumu par zvaigžņu vērtējumu var izmantot atsevišķi vienkāršā aptaujā vai aptaujā vai kā daļu no plašāka jautājumu kopuma, lai iegūtu vairāk informācijas no respondentiem.

Ikonu veidi

Mēs piedāvājam jums iespēju personalizēt vairākus jautājuma aspektus. Ja nevēlaties izmantot zvaigznīti ikona jautājumam varat izmantot smaidiņa, sirsniņas vai īkšķa uz augšu ikonu.

Visi 4 ikonu veidi: zvaigzne, sirds, smaidiņš, īkšķis uz augšu.

Vērtēšanas skalas skaits

Ja vēlaties izmantot 10 ikonu vērtēšanas skala lai iegūtu lielāku granularitāti, nevis mūsu noklusējuma 5, varat to arī izdarīt. Izvēlieties no 1 līdz 10 ikonām vērtējuma skalai. Neesmu pārliecināts, kāpēc jūs vēlētos tikai 1 ikonas vērtējumu, bet mēs vēlējāmies dot jums šādu iespēju, ja kādam tas patiešām būtu nepieciešams!

Ikonas krāsa

Portāls ikonas krāsa ir vēl viens aspekts, ko var mainīt pēc sirds patikas. Noklikšķiniet uz vienas no 64 standarta krāsām vai arī pielāgojiet krāsu no nokrāsu, nokrāsu un toņu kombinācijas.

Krāsu atlasītājs. Izvēlieties kādu no 64 standarta krāsām vai izveidojiet savu kombināciju.

Vērtējuma etiķetes

Nākamā opcija, ko varat pielāgot, ir novērtējuma etiķetes. Ja vēlaties, lai aptaujas dalībniekiem būtu skaidrs, ka, piemēram, vērtējums ar 1 zvaigznīti nozīmē slikti, bet vērtējums ar 5 zvaigznītēm - vislabāk, pievienojiet uzlīmi tieši virs ikonām ar šādu norādi. Pievienojiet tik daudz vai tik maz etiķešu, cik vēlaties.

Zvaigžņu vērtējuma jautājums ar vērtējuma uzlīmēm

Iespēja "N/A

Vēl viens veids, kā pielāgot savu zvaigžņu vērtējuma jautājumu, ir pievienot "NAV PIEMĒROJAMS iespēja. Tas apzīmē frāzi "nav piemērojams", "nav pieejams" vai "nav atbildes". To lieto situācijā, kad jautājums neattiecas uz respondentu.

Pieņemsim, ka jums pieder viesnīca un jūs lūdzat katru apmeklētāju aizpildīt aptauju, tostarp obligāto jautājumu "Kā jums patika mūsu ēdiens?". Ja kāds viesnīcā tikai nakšņoja, bet restorānā neēdās, tad viņš uz šo jautājumu atbildēs ar "N/A".

Zvaigžņu vērtējuma jautājums ar izvēles iespēju N/A

Reitinga svari

Parasti katru atbildi vērtējat pēc vienkāršas skalas: 1 zvaigzne = 1 punkts, 2 zvaigznes = 2 punkti utt. Tomēr var būt apstākļi, kad vēlaties noteikt atšķirīgu svaru.

Piemēram, 1 zvaigzne = 0 punkti, 2 zvaigznes = 5 punkti, 3 zvaigznes = 10 punkti. Var izmantot arī negatīvus skaitļus. Piemēram, varat rīkoties šādi: 1 zvaigzne = -2, 2 zvaigznes = -1, 3 zvaigznes = 0, 4 zvaigznes = 1 un 5 zvaigznes = 2. Šos vērtējuma svarus izmanto ziņošanas sadaļā, lai katrai atbildei piešķirtu vidējo svērto punktu skaitu.

Komentāru iespēja

Dažkārt ar viena klikšķa atbildi nevar iegūt pietiekami daudz informācijas. Ja vēlaties dot iespēju aptaujas respondentam sniegt papildu kontekstu savai atbildei, jautājumam pievienojiet aili "cits" (vai komentāru).

Jautājums par zvaigžņu vērtējumu ar teksta lodziņu "cits

Soļi, lai izveidotu savu zvaigžņu vērtējuma jautājumu

Tagad es jums parādīšu, kā izveidot savu zvaigžņu vērtējuma jautājumu.

Vispirms noklikšķiniet uz pogas Pievienot jautājumu + un pēc tam divreiz noklikšķiniet uz Zvaigžņu vērtējums.

Izvēlieties zvaigžņu vērtējuma jautājumu

Nākamais solis ir ievadīt jautājuma teksts. Piemēram, "Kā jūs vērtējat mūsu darbinieku draudzīgumu"?

Pēc tam izvēlieties ikona. Šajā gadījumā mēs izvēlējāmies iespēju "sirdis".

Mēs nolēmām dot respondentiem iespēju izvēlēties no 1 līdz 10 sirdis.

Visbeidzot, mēs izvēlamies krāsa kas vislabāk atbilst mūsu jautājumam un ikonai (sarkanā krāsā). Tieši pa labi no krāsu atlasītāja varat redzēt ikonas priekšskatījumu ar izvēlētajām iespējām.

Atkarībā no skalas lieluma (ikonu skaita) mēs varētu arī izveidot. platums izvēles šaurākas nekā noklusējuma 100% lapas platums. Pieņemot šo lēmumu, lūdzu, ņemiet vērā, ka tas ietekmē gan darbvirsmas, gan mobilo ierīču aptaujas skatījumu.

Pievienot zvaigžņu vērtējuma jautājumu

Pārējo jautājumu iespēju aprakstus skatiet iepriekš īsajos ievados.

Zvaigžņu reitinga ziņošana

Kad respondenti sāks veikt jūsu aptauju, jūs vēlēsieties redzēt, ko viņi ir iesnieguši. Noklikšķiniet uz pogas "Ziņošana" lapas augšpusē un pēc tam uz "Individuālās atbildes", lai pārskatītu katras personas iesniegtās izvēles.

Noklikšķiniet uz Atsevišķas atbildes, lai redzētu visu, ko ir iesniedzis viens respondents.

Šajā lapā mēs parādām, kā aptaujātie cilvēki ir atbildējuši uz katru jautājumu. Zvaigžņu vērtējuma jautājuma tipam mēs parādām noklikšķināto ikonu skaitu un ar tām saistīto punktu skaitu. Ja neesat mainījis standarta svarus, šie divi skaitļi būs vienādi.

Individuālas atbildes

Pārskatu kopsavilkums

Lai apskatītu kopsavilkumu par visu jūsu aptaujas respondentu līdz šim izdarītajām izvēlēm, atgriezieties uz pārskatu pārskata lapu un noklikšķiniet uz zaļās labās bultiņas lapas augšpusē. Varat arī vienkārši izvēlēties konkrētu lapu no nolaižamajā izvēlnē.

Zemāk ir sniegts piemērs, kas var būt redzams jautājumā par zvaigžņu vērtējumu. Līdz šim uz mūsu jautājumu ir saņemtas tikai 4 atbildes: 1 1 zvaigžņu vērtējums, 1 4 zvaigžņu vērtējums un 2 atbildes, kas nav piemērojamas. Vidējo svērto vērtību aprēķina, saskaitot katra vērtējuma atbilžu skaitu un reizinot to ar attiecīgā vērtējuma svaru. Izvēles "N/A" netiek ņemtas vērā.

Zvaigžņu novērtējuma ziņojuma kopsavilkums - vidējais svērtais rādītājs

Iepriekš minētajā piemērā tas ir: (1 * 1 + 1 * 4) / (1 + 1) = 2.5. Šis skaitlis ir parādīts dzeltenajā joslu diagrammā. Noklikšķiniet uz nolaižamās pogas "Vidējais svērtais" augšējā labajā stūrī un izvēlieties "Sadalījums", lai grafiski redzētu, cik reizes tika izvēlēta katra atsevišķa izvēle. Visas iespējas, kas vispār netika izvēlētas, no diagrammas ir izslēgtas. Tāpēc diagrammā ir tikai 3 joslas.

Zvaigžņu novērtējuma ziņojuma kopsavilkums - izvēles sadalījums

Mēs varam redzēt, ko respondenti ir ierakstījuši teksta lodziņā "Vēl kaut kas?", noklikšķinot uz saites apakšā ar nosaukumu "Pārlūkot "citas" atbildes".

Lai veiktu turpmāku datu analīzi, varat arī noklikšķināt uz pogas "Eksportēt" ekrāna augšējā labajā stūrī, lai zvaigžņu vērtējuma jautājumu datus eksportētu uz Excel, CSV vai SPSS datu formātu.

Tas ir viss! Mēs ceram, ka tagad esat guvuši labu priekšstatu par to, kad un kā savās aptaujās izmantot jautājumu par zvaigžņu vērtējumu. Ja jums ir kādi jautājumi, lūdzu, rakstiet mums komentāru sadaļā zemāk vai vienkārši nosūtiet e-pastu mūsu atbalsta dienestam.

Komentāri

 • Alessandra
  June 23, 2023 pie 4:37 pm

  É possível utilizar esse modelo de pergunta de classificação de estrelas no corpo do e-mail?

  1. Chris
   September 2, 2023 pie 12:03 pm

   Dažos mēnešos paziņosim par jaunu e-pasta izplatītāju, kas ļaus jums uzdot jautājumus, tostarp jautājumus, kā, piemēram, šo, par saviem kontaktiem.

Atstāj atbildi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

lvLatviešu valoda