Žvaigždučių įvertinimo klausimas (arba šypsenėlės, širdelės ir nykščiai)

Mūsų naujausias klausimo tipas - žvaigždučių įvertinimas - paprastai naudojamas apžvalgininkams vertinant tokius dalykus kaip restoranai ir viešbučiai, filmai, televizijos laidos ir apskritai bet ką. Dažniausiai naudojama penkių žvaigždučių vertinimo sistema, kai viena žvaigždutė reiškia žemiausią, o penkios - geriausią arba aukščiausią kokybę.

Paprastas žvaigždučių įvertinimo klausimo pavyzdys

Klausimą apie žvaigždučių įvertinimą galite naudoti kaip atskirą paprastos apklausos ar apklausos klausimą arba kaip didesnio klausimų rinkinio dalį, kad surinktumėte daugiau informacijos iš respondentų.

Ikonų tipai

Suteikiame jums galimybę suasmeninti keletą klausimo aspektų. Jei nenorite naudoti žvaigždutės piktograma savo klausimui galite naudoti šypsenėlę, širdelę arba nykščio ikoną.

Visi 4 piktogramų tipai: žvaigždutė, širdelė, šypsenėlė, pakeltas nykštys

Vertinimo skalė Skaičius

Jei norėtumėte naudoti 10 piktogramų vertinimo skalė jei norite daugiau smulkmenų, o ne 5, kaip numatyta pagal nutylėjimą, taip pat galite tai padaryti. Pasirinkite 1-10 piktogramų vertinimo skalę. Nesu tikras, kodėl norėtumėte tik 1 piktogramos įvertinimo, bet norėjome suteikti jums tokią galimybę, jei kam nors jos tikrai prireiktų!

Ikonos spalva

The piktogramos spalva tai dar vienas aspektas, kurį galima keisti savo nuožiūra. Spustelėkite vieną iš 64 standartinių spalvų arba pritaikykite spalvą iš atspalvių, atspalvių ir atspalvių derinio.

Spalvų parinkiklis. Galite rinktis iš 64 standartinių spalvų arba sukurti savo derinį.

Vertinimo etiketės

Kita parinktis, kurią galite reguliuoti, yra reitingų etiketės. Jei norite, kad apklausos dalyviams būtų aišku, kad, pavyzdžiui, 1 žvaigždutė reiškia blogą įvertinimą, o 5 žvaigždučių įvertinimas - geriausią, pridėkite etiketę, esančią tiesiai virš piktogramų. Pridėkite tiek etikečių, kiek norite, arba tiek, kiek norite.

Žvaigždučių įvertinimo klausimas su įvertinimo etiketėmis

"N/A" parinktis

Kitas būdas pritaikyti žvaigždučių įvertinimo klausimą - pridėti "NETAIKOMA parinktis. Tai reiškia frazę "netaikoma", "nėra" arba "nėra atsakymo". Ji vartojama tada, kai klausimas respondentui nėra aktualus.

Tarkime, turite viešbutį ir kiekvieno lankytojo prašote užpildyti apklausą, kurioje pateikiamas privalomas klausimas "Kaip jums patiko mūsų maistas?" Jei kas nors viešbutyje tik nakvojo, bet niekada nevalgė restorane, į šį klausimą jis atsakys pasirinkdamas atsakymą "N/A".

Žvaigždučių įvertinimo klausimas su neprivalomu pasirinkimu N/A

Reitingo svoriai

Įprastai kiekvieną atsakymą vertintumėte pagal paprastą skalę: 1 žvaigždutė = 1 balas, 2 žvaigždutės = 2 balai ir t. t. Tačiau gali pasitaikyti aplinkybių, kai norėsite vertinti kitaip.

Pavyzdžiui, 1 žvaigždutė = 0 taškų, 2 žvaigždutės = 5 taškai, 3 žvaigždutės = 10 taškų. Taip pat galite naudoti neigiamus skaičius. Pavyzdžiui, galite daryti taip: 1 žvaigždutė = -2, 2 žvaigždutės = -1, 3 žvaigždutės = 0, 4 žvaigždutės = 1 ir 5 žvaigždutės = 2. Šie įvertinimo svoriai naudojami ataskaitų skyriuje, kad kiekvienam atsakymui būtų suteiktas svertinis balų vidurkis.

Komentarų galimybė

Pasitaiko atvejų, kai vienu paspaudimu atsakius į klausimą nepakanka informacijos. Jei norite suteikti apklausos respondentui galimybę pateikti papildomą savo atsakymo kontekstą, prie klausimo pridėkite laukelį "kita" (arba komentarą).

Žvaigždučių įvertinimo klausimas su teksto langeliu "kita

Žingsniai, kaip sukurti savo žvaigždučių įvertinimo klausimą

Dabar aprašysiu, kaip sukurti savo žvaigždučių įvertinimo klausimą.

Pirmiausia spustelėkite mygtuką "Add Question +" ir dukart spustelėkite "Star Rating".

Pasirinkite žvaigždučių įvertinimo klausimą

Kitas žingsnis - įvesti klausimo tekstas. Pavyzdžiui, "Kaip įvertintumėte mūsų darbuotojų draugiškumą"?

Tada pasirinkite piktograma. Šiuo atveju pasirinkome parinktį "širdelės".

Nusprendėme suteikti respondentams galimybę rinktis nuo 1 iki 10 širdis.

Galiausiai pasirenkame color kuris geriausiai atitinka mūsų klausimą ir piktogramą (raudona). Dešinėje spalvos pasirinkimo mygtuko pusėje matote piktogramos su pasirinktomis parinktimis peržiūrą.

Priklausomai nuo mastelio dydžio (piktogramų skaičiaus), taip pat galėtume plotis pasirinkimų siauresnis nei numatytasis 100% puslapio plotis. Priimdami šį sprendimą, turėkite omenyje, kad tai turi įtakos tiek darbalaukio, tiek mobiliųjų įrenginių apklausos vaizdui.

Pridėti žvaigždučių įvertinimo klausimą

Kitų klausimų variantų aprašymus rasite aukščiau esančiuose trumpuose įvaduose.

Žvaigždučių įvertinimo ataskaitų teikimas

Kai respondentai pradės dalyvauti apklausoje, norėsite pamatyti, ką jie pateikė. Spustelėkite puslapio viršuje esantį mygtuką "Ataskaitos", tada "Individualūs atsakymai" ir peržiūrėkite kiekvieno asmens pateiktus pasirinkimus.

Spustelėkite "Individualūs atsakymai", kad pamatytumėte viską, ką pateikė vienas respondentas.

Šiame puslapyje parodysime, kaip apklausoje dalyvavę žmonės atsakė į kiekvieną klausimą. Žvaigždučių įvertinimo klausimo tipui rodome paspaustų piktogramų skaičių ir susijusį balą. Jei nepakeitėte standartinių svorių, šie du skaičiai bus vienodi.

Individualūs atsakymai

Ataskaitų santrauka

Jei norite peržiūrėti visų apklausos respondentų atliktų pasirinkimų santrauką, grįžkite į ataskaitų apžvalgos puslapį ir spustelėkite žalią rodyklę į dešinę puslapio viršuje. Arba tiesiog pasirinkite konkretų puslapį iš išskleidžiamojo meniu.

Toliau pateikiamas pavyzdys, ką galite matyti klausime apie žvaigždučių įvertinimą. Kol kas į mūsų klausimą gauti tik 4 atsakymai: 1 įvertinimas 1 žvaigždute, 1 įvertinimas 4 žvaigždutėmis ir 2 netaikytini atsakymai. Svertinis vidurkis apskaičiuojamas sudedant kiekvieno įvertinimo atsakymų skaičių ir padauginant iš atitinkamo įvertinimo svorio. Į pasirinkimus "Netaikoma" neatsižvelgiama.

Žvaigždučių įvertinimo ataskaitų suvestinė - svertinis vidurkis

Pirmiau pateiktame pavyzdyje tai yra: (1 * 1 + 1 * 4) / (1 + 1) = 2.5. Šis skaičius parodytas geltonoje stulpelinėje diagramoje. Spustelėkite viršutiniame dešiniajame kampe esantį išskleidžiamąjį mygtuką "Svertinis vidurkis" ir pasirinkite "Pasiskirstymas", kad grafiškai pamatytumėte, kiek kartų buvo pasirinktas kiekvienas atskiras pasirinkimas. Į diagramą neįtraukiami visi pasirinkimai, kurie iš viso nebuvo pasirinkti. Todėl diagramoje yra tik 3 stulpeliai.

Žvaigždučių įvertinimo ataskaitų suvestinė - pasirinkimų pasiskirstymas

Galime pamatyti, ką respondentai įrašė į teksto laukelį "Dar kas nors?", spustelėję apačioje esančią nuorodą "Naršyti "kitus" atsakymus".

Norėdami atlikti tolesnę duomenų analizę, taip pat galite spustelėti mygtuką "Eksportuoti", esantį ekrano viršuje dešinėje pusėje, ir eksportuoti žvaigždučių įvertinimo klausimų duomenis į "Excel", CSV arba SPSS duomenų formatus.

Štai ir viskas! Tikimės, kad dabar jau gerai žinote, kada ir kaip apklausose naudoti žvaigždučių vertinimo klausimą. Jei turite klausimų, praneškite mums toliau pateiktame komentarų skyriuje arba tiesiog parašykite el. laišką mūsų palaikymo komandai.

Komentarai

 • Alessandra
  June 23, 2023 prie 4:37 pm

  É possível utilizar esse modelo de pergunta de classificação de estrelas no corpo do e-mail?

  1. Chris
   September 2, 2023 prie 12:03 pm

   Em algumas semanas anunciaremos um novo distribuidor de e-mail que permitirá que você envie pesquisas, incluindo perguntas como esta, para seus contatos.

Palikite atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLietuvių kalba