Patarimai, kaip daryti smulkaus verslo rinkodara prieinamai

Bet kokia rinkodaros kampanija gali pareikalauti daug jūsų įmonės išteklių, tačiau jūsų įmonei vis tiek reikia, kad reklamuotumėte ir skleistumėte informaciją. Smulkiojo verslo rinkodara yra būtina norint augti. Negalite sau leisti užsisklęsti savyje - žinote, kad jūsų konkurentai to nedaro.  Štai tada jūs, kaip verslininkas, turėtumėte pradėti mąstyti nestandartiškai.

Atlikite namų darbus prieš pritraukdami naujų klientų

Pradėkite nuo pokalbių su esamais klientais. Užuot išleidę tūkstančius dolerių kampanijai, kuria siekiama pritraukti naujų žmonių, galite pradėti veikti pasinaudoję galimybėmis, kurias suteikia jūsų esami klientai. Pirmasis jūsų tikslas - įvertinti tų, kurie jau išbandė jūsų produktą ar paslaugą, požiūrį. Norėdami tai padaryti, pasirinkite keletą savo klientų ir apklauskite juos (arba nusiųskite jiems apklausą). Galite net paprašyti, kad tai padarytų trečioji šalis - taip klientai gali būti atviresni, jei nebijos įžeisti jūsų jausmų.

Dabar, kai jau turite asmenį, kuris nori dalyvauti pokalbyje, kitas žingsnis - užduoti svarbius klausimus ir išlaikyti pokalbį trumpą. Nenorite nuobodžiauti ar erzinti esamų klientų.

Klausimai turėtų būti maždaug tokie: 1) kokias problemas bandėte išspręsti pasirinkdami mūsų produktą? b) kiek svarbūs buvo mūsų įmonės produktai sprendžiant jūsų problemą c) išbandę produktą, kokį kitą produktą ar paslaugą norėtumėte, kad parduotume kartu su esamu (-ais) produktu (-ais)?

Tada, surinkę visus interviu, galite naudoti šiuos duomenis ieškodami tendencijų ir temų. Nepamirškite kiekvienam apklausoje dalyvavusiam klientui išsiųsti padėkos laišką; jie ne tik jausis dėkingi, bet ir galėsite tai panaudoti kaip dar vieną galimybę padidinti savo prekės ženklo žinomumą. Svarbiausia, kad įsigilintumėte į tai, ką turite. Mokykitės iš turimų duomenų ir pritaikykite juos savo verslui.

Pasitelkite vaizduotę

Rinkodaros kampanijos nebūtinai turi būti brangūs grafiniai sprogimai; galite lengvai sukurti tokią kampaniją, kuri atitiktų jūsų biudžetą. Ji gali būti tokia pat maža kaip atvirukas. Stenkitės sugalvoti ką nors kitokio ir nedvejodami pasidomėkite, ką veikia jūsų konkurentai. Taip pat gali būti naudinga pasidomėti, kaip tai daro kitų pramonės šakų įmonės. Galbūt jums kils visiškai naujų idėjų.

Tai nėra taip brangu, kaip manote

Reklama gali atrodyti brangi, tačiau šiais laikais atsiranda vis daugiau ryšių su visuomene įmonių, kurios gali pasiūlyti labai mažą mokestį, o dėl interneto kainos yra lengvai nustatomos. Šios įmonės specializuojasi sugalvoti ką nors, kad ir mažo, kas neabejotinai sudomintų visuomenę.

Pradėkite nuo el. pašto rinkodaros. Ji yra lanksti, ekonomiška, lengvai įvertinama ir labai veiksminga. Ji padeda nukreipti srautą į jūsų svetainę ir pasiekti didesnę auditoriją. Iš tikrųjų el. pašto rinkodara leidžia ne tik reklamuoti savo paslaugas, bet ir padeda įtvirtinti savo prekės ženklą. Tai veiksminga komunikacijos forma; ja galite net pranešti apie produktų išleidimą į rinką.

Galimybių yra begalė, tačiau turite atlikti namų darbus, viską gerai apgalvoti ir sukurti tinkamą žinutę, kuri būtų veiksminga, tinkama ir atitiktų jūsų rinkodaros tikslus.

Kitame tinklaraščio įraše aptarsime, kaip socialinę žiniasklaidą galima naudoti kaip papildomą rinkodaros priemonę.

Komentarai

Palikite atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLietuvių kalba