Tipy, jak dělat marketing v malém podniku cenově dostupně

Jakákoli marketingová kampaň může být náročná na zdroje vaší firmy, ale vaše firma stále potřebuje, abyste ji propagovali a šířili o ní informace. Marketing malých podniků je pro jejich růst nezbytný. Nemůžete si dovolit být spokojení - víte, že vaši konkurenti nejsou.  Tehdy byste jako podnikatel měli začít přemýšlet mimo rámec.

Než přilákáte nové zákazníky, udělejte si domácí úkoly

Začněte rozhovorem se svými stávajícími klienty. Místo utrácení tisíců dolarů za kampaň na získání nových lidí můžete začít tím, že využijete bohaté příležitosti, které jsou k dispozici u vašich stávajících zákazníků. Vaším prvním cílem je vyhodnotit, jak vás vnímají ti, kteří váš výrobek nebo službu již vyzkoušeli. Za tímto účelem si vyberte hrstku svých klientů a udělejte s nimi rozhovor (nebo jim pošlete dotazník). Můžete si k tomu přizvat i třetí stranu, klienti tak mohou být otevřenější, pokud se nebudou bát, že vás zraní.

Jakmile máte ochotnou osobu, která se pohovoru zúčastní, dalším krokem je položit důležité otázky a udržet pohovor stručný. Nechcete své stávající zákazníky nudit ani otravovat.

Otázky by měly znít přibližně takto: 1) Jaké problémy jste se snažili vyřešit, když jste si vybrali náš produkt? b) Jak zásadní byly produkty naší společnosti při řešení vašeho problému c) Jaký další produkt nebo službu byste si po vyzkoušení produktu přáli, abychom prodávali společně s tím stávajícím (těmi stávajícími)?

Poté, co shromáždíte všechny rozhovory, můžete na základě těchto údajů hledat trendy a témata. Nezapomeňte poslat poděkování každému klientovi, který se zúčastnil; nejenže se bude cítit oceněn, ale můžete to využít jako další příležitost ke zvýšení známosti vaší značky. Důležité je, abyste se zabývali tím, co máte. Poučte se z údajů, které máte k dispozici, a použijte je ve svém podnikání.

Využijte svou představivost

Marketingové kampaně nemusí být drahé grafické exploze; můžete je snadno navrhnout tak, aby odpovídaly vašemu rozpočtu. Může být i tak malá jako pohlednice. Zkuste přijít s něčím odlišným a neváhejte se podívat, co chystá vaše konkurence. Může být také užitečné podívat se, jak to dělají firmy v jiných odvětvích. Možná přijdete na zcela nové nápady.

Není to tak drahé, jak si myslíte

Publicita se může zdát drahá, ale v dnešní době existuje stále více PR firem, které jsou k dispozici za velmi nízký poplatek a díky internetu je nakupování cen snadné. Tyto firmy se specializují na vymýšlení něčeho, ať už se jedná o jakoukoli maličkost, co veřejnost rozhodně zaujme.

Začněte s e-mailovým marketingem. Je flexibilní, nákladově efektivní, snadno měřitelný a velmi účinný. Pomáhá zvýšit návštěvnost vašich webových stránek a oslovit větší publikum. E-mailový marketing vám ve skutečnosti umožňuje nejen propagovat vaše služby, ale také vám pomůže vytvořit vaši značku. Je to účinná forma komunikace; můžete s ním dokonce oznamovat uvedení výrobků na trh.

Možností je nepřeberné množství, ale je třeba udělat si domácí úkol, vše si dobře promyslet a vytvořit vhodné sdělení, které bude vypadat efektivně a vhodně a zároveň bude v souladu s vašimi marketingovými cíli.

V některém z dalších příspěvků na blogu se budeme zabývat tím, jak lze sociální média využít jako další marketingový nástroj.

Komentáře

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZČeština