SPSS та опитування

Після того, як люди пройдуть ваше опитування, ви захочете організовано проаналізувати їхні відповіді, щоб розробити дієві подальші кроки.

SurveyRock пропонує вам кілька інструментів для аналізу результатів опитувань, проведених вашими клієнтами та замовниками. Для додаткового розширеного аналізу ми вже давно пропонуємо можливість експорту ваших відповідей у форматі Excel або CSV. Тепер ми раді повідомити вам, що тепер ви можете експортувати дані результатів опитування до SPSS рідний формат файлу (.sav).

SPSS - це широко використовувана програма для статистичного аналізу, яка також використовується дослідниками ринку, охорони здоров'я, соціологічними компаніями, урядом, дослідниками в галузі освіти, маркетинговими організаціями, аналітиками даних та іншими. За допомогою SPSS ви можете:

  • Аналізуйте та краще розумійте дані ваших опитувань і вирішуйте складні бізнес-завдання та дослідницькі проблеми
  • Швидше розуміти великі та складні масиви даних завдяки вдосконаленим статистичним процедурам, які допомагають забезпечити високу точність та якість прийняття рішень
  • Використовуйте розширення, код мов програмування Python та R для інтеграції з програмним забезпеченням з відкритим кодом

Етапи експорту в SurveyRock

Щоб показати вам, як експортувати дані до SPSS, я просто створив просте опитування для банківської програми та надіслав кілька відповідей.

Приклад опитування користувачів банківських додатків

Коли ви будете готові експортувати відповіді, перейдіть до розділу "Звітність" і натисніть "Експортувати".

Натисніть на звітність, а потім на експорт

Відкриється спливаюче вікно з меню експорту. Виберіть SPSS (опція "Індивідуальні відповіді" буде обрана автоматично), виберіть "Включити відкриті запитання", якщо ви хочете, щоб вони були включені (питання з текстовим полем і питання з текстовим рядком), і натисніть "Експортувати" внизу.

Виберіть SPSS, а потім натисніть "Експортувати

З'явиться вікно із запитанням, чи хочете ви зберегти файл або відкрити його в SPSS. Я запустив SPSS і побачив наступний екран.

Огляд дослідження SPSS

Змінний вигляд експорту даних опитування в SPSS
Перегляд змінних SPSS

Якщо ви не знайомі зі структурою програми SPSS, існує два основних види структури даних: Дані та змінні. Ви можете побачити це за допомогою двох вкладок внизу ліворуч на знімку екрана вище. У поданні "Змінні" відображаються деталі поля (структура запитань), такі як назва поля, тип, мітка запитання тощо. У поданні даних відображаються відповіді на опитування за запитаннями та респондентами.

Перші 5 полів однакові в кожному опитуванні:

  • Ідентифікатор респондента: Це унікальний ідентифікатор для кожного респондента вашого опитування
  • Дата початку: Дата і час, коли користувач розпочав опитування
  • Дата завершення: Дата і час, коли користувач завершив опитування. Це поле пусте, якщо користувач ще не завершив опитування.
  • IP-адреса: Якщо ви вирішили збирати IP-адреси респондентів, вони відображатимуться тут
  • Тип пристрою: Це тип пристрою, яким користується особа, що проводить опитування. Може бути настільним, планшетним або мобільним.

Решта полів у поданні змінних відрізняються для кожного опитування і представляють кожне запитання.

Приклад запитання за шкалою оцінювання
Приклад запитання за рейтинговою шкалою

Перше питання в нашому прикладі опитування - це питання матричного типу (шкала оцінювання). Кожен рядок запитання опитування відображається окремим рядком у поданні змінних. Першому рядку першого запитання автоматично присвоюється ім'я "q001_001" і так далі до "q001_003", оскільки перше запитання має 3 рядки. Назви стовпчиків додаються до кожного з трьох рядків, і їх можна побачити, натиснувши на клітинку Значення (див. скріншот нижче).

Мітки значень у SPSS для запитання зі шкалою оцінювання
Варіанти вибору рядка шкали оцінювання

Друге питання в опитуванні - це простий множинний вибір з двома варіантами відповідей, а також додаткове питання типу "інше". У поданні "Змінна" це відображається у двох вищезгаданих полях.

Останнім елементом опитування є загальне відкрите запитання "Що ми можемо зробити, щоб покращити наше програмне забезпечення?" На скріншоті вище воно знаходиться в останньому рядку і є питанням рядкового типу.

Все, що ми досі розглядали в SPSS, було пов'язано з описом запитань і даних відповідей. Якщо ми натиснемо на вкладку "Перегляд даних" внизу екрана, то побачимо відповіді, які надіслали наші респонденти.

Відповіді з вимкненими мітками значень
Відповіді з вимкненими мітками значень

У наведеному вище прикладі ми бачимо, що перший користувач вибрав 2-й варіант для першого рядка матриці, перший варіант для другого рядка і 3-й варіант для третього рядка. Оскільки текст опції пов'язаний з номером вибору, як згадувалося раніше, SPSS має можливість показати нам назву опції, а не просто номер. Щоб увімкнути цю опцію, просто натисніть "Перегляд" -> "Мітки значень" у програмі. Наведені вище дані будуть перетворені, як показано нижче. Набагато зручніше для користувача!

Відповіді з відображеними мітками значень
Відповіді з відображеними мітками значень

Тепер ви можете використовувати можливості SPSS для аналізу відповідей на ваші опитування!

Коментарі

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

ukУкраїнська