Jak badania rynku pomagają w zrozumieniu klientów?

Badania rynku są najbardziej efektywną i często stosowaną metodą pozyskiwania informacji rynkowych dla organizacji. Badania umożliwiają firmie zrozumienie rynków, klientów i kontrahentów. Umożliwiają także opracowanie i wdrożenie strategii marketingowych, które pozwolą nie tylko utrzymać nazwę i udział w rynku, ale także wejść na nowe rynki, a nawet stworzyć własny rynek (poprzez stworzenie popytu na swoje produkty i usługi).

Ankieta Zielony znacznik

Wraz z rozwojem mediów społecznościowych i rosnącej globalizacji, będziesz na przegranej pozycji, jeśli nie aktualizować swoją organizację w odniesieniu do najnowszych aktualizacji i zmian technologicznych. Ponieważ coraz więcej ludzi staje się zaawansowanych technologicznie, konieczne jest, aby Twoja organizacja dotarła do nich na poziomie osobistym. Pozwoli to na lepsze zrozumienie ich i pomoże dostosować organizację do ich potrzeb.

Badania rynkowe online dają Ci możliwość lepszego poznania swoich klientów. Oto jakie korzyści przyniosą Ci internetowe badania rynku:

Dowiedz się, czego chcą

Załóżmy, że planujesz dostarczać mrożone kurczaki, ale wszyscy Twoi odbiorcy i klienci są weganami. Co teraz zrobisz? Przeprowadzenie badań rynkowych online przed zaprojektowaniem i wprowadzeniem produktu na rynek jest bardzo pomocne. Dzięki temu można wcześniej zidentyfikować swoich klientów i ich preferencje. Tak zaprojektowany produkt będzie lepiej dostosowany do potrzeb klienta.

Co więcej, większość Twoich klientów będzie potrafiła obsługiwać komputer i prawdopodobnie będzie wolała odpowiadać na ankiety online niż ustne lub drukowane.

Łatwa odpowiedź

Wyobraź sobie, że wysyłasz do swoich klientów wydrukowaną ankietę, po czym otrzymujesz ją z powrotem bez odpowiedzi. Jeśli uważasz to za irytujące, wyobraź sobie, jak irytujące musi być dla Twojego klienta wyciąganie długopisu, odpowiadanie na Twoje pytania i pisanie sugestii własnoręcznie! To znaczy, kto to już robi? Pomyśl, jak irytująco musi brzmieć, gdy Twój kwestionariusz zaczyna się od słów: "Czy kiedykolwiek używałeś naszego produktu? Jeśli tak, to przejdź do następnego pytania." A klient odpowiada "Nie, nie używałem!".

W dzisiejszym elektronicznym świecie takie metody nigdy nie przyniosą pozytywnych rezultatów. Ankiety online mogą być dystrybuowane do Twoich klientów, którzy mogą na nie odpowiadać w dowolnym czasie, który uznają za dogodny. Wymagają one prostych opcji typu "dotknij, aby wybrać" na smartfonach oraz klawiatury/klawiatury do odpowiedzi na pytania pisemne. Gwarantuje to, że wszystkie ankiety zostaną zwrócone i wypełnione, dając Ci dogłębną wiedzę o ich potrzebach i życzeniach, bez konieczności zastanawiania się.

Zmniejszenie liczby błędów ludzkich

Kwestionariusze offline są znacznie bardziej podatne na błędy ludzkie. Zarejestrowane odpowiedzi są zależne od uwagi i koncentracji ankietera, co ogranicza ich wiarygodność w określaniu trendów dotyczących klientów i rynku.

Ankiety rynkowe online przesyłają opinie klientów bezpośrednio do oprogramowania, bez przechodzenia przez stronę trzecią. Pozwoli to na bezpośrednią komunikację pomiędzy Tobą a Twoimi klientami. Pomoże Ci to również w bezpośrednim poszukiwaniu odpowiednich informacji zwrotnych, bez bombardowania klientów papierami i arkuszami.

Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z badań rynkowych online i o tym, jak pomagają one lepiej zrozumieć klientów, odwiedź naszą stronę strona z funkcjami.

Uwagi

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolski