Jak průzkumy trhu pomáhají porozumět vašim zákazníkům?

Průzkumy trhu jsou nejúčinnější a nejčastěji používanou metodou získávání informací o trhu pro organizace. Průzkumy umožňují vaší firmě porozumět svým trhům, klientům a zákazníkům. Umožňují vám také navrhnout a realizovat marketingové strategie, které vám umožní nejen udržet si své jméno a podíl na trhu, ale také vstoupit na nové trhy a dokonce vytvořit vlastní trh (vytvořením poptávky po vašich výrobcích a službách).

Průzkum Zelené zaškrtnutí

S nárůstem sociálních médií a rostoucí globalizací budete v nevýhodě, pokud nebudete svou organizaci aktualizovat s ohledem na nejnovější technologické aktualizace a změny. Vzhledem k tomu, že se stále více lidí stává technicky zdatnými, je pro vaši organizaci nezbytné, aby je oslovila na osobní úrovni. To vám umožní lépe jim porozumět a pomůže vám to přizpůsobit vaši organizaci jejich potřebám.

Online průzkumy trhu vám poskytnou příležitost lépe poznat své zákazníky. Zde se dozvíte, jaké výhody vám online průzkumy trhu přinášejí:

Zjistěte, co chtějí

Řekněme, že plánujete dodávat mražená kuřata, ale vaše publikum a zákazníci jsou vegani. Co teď uděláte? Pomůže provedení online průzkumu trhu před návrhem a uvedením výrobku na trh. Pomůže vám to předem identifikovat vaše zákazníky a jejich preference. Takto navržený výrobek bude lépe přizpůsoben potřebám zákazníků.

Navíc většina vašich zákazníků je počítačově gramotná a pravděpodobně bude raději odpovídat na online dotazníky než na ústní nebo tištěné.

Snadná odpověď

Představte si, že svým zákazníkům pošlete tištěný dotazník, který se vám vrátí bez odpovědi. Pokud vám to připadá otravné, představte si, jak otravné musí být pro vašeho zákazníka vzít pero, odpovědět na vaše otázky a napsat návrhy vlastní rukou! Vždyť kdo to ještě dělá? Představte si, jak otravně musí znít, když váš dotazník začíná větou: "Už jste někdy použili náš výrobek? Pokud ano, přejděte k další otázce." A pak už se jen ptáte, co jste dělali. A zákazník odpoví "Ne, nepoužíval!".

V dnešním elektronickém světě tyto metody nikdy nepřinesou žádné pozitivní výsledky. Online průzkumy můžete rozesílat svým zákazníkům, kteří na ně mohou odpovídat kdykoli uznají za vhodné. K zodpovězení písemných otázek potřebují jednoduché možnosti "dotykem vybrat" na svých chytrých telefonech a typ klávesnice/klávesnice. Tím je zajištěno, že se vám všechny dotazníky vrátí vyplněné a vy tak získáte důkladné informace o jejich přáních a potřebách, aniž byste je museli hádat.

Snížení počtu lidských chyb

Offline dotazníky jsou mnohem náchylnější k lidským chybám. Zaznamenané odpovědi jsou závislé na pozornosti a soustředění tazatele, což omezuje jejich důvěryhodnost při určování trendů zákazníků a trhu.

Online průzkumy trhu odesílají zpětnou vazbu od zákazníků přímo do softwaru, aniž by procházela přes třetí stranu. To umožní přímou komunikaci mezi vámi a vašimi zákazníky. Pomůže vám také přímo získat vhodnou zpětnou vazbu, aniž byste museli zákazníky bombardovat papíry a listy.

Chcete-li se dozvědět více o výhodách online průzkumů trhu a o tom, jak vám pomohou lépe porozumět vašim zákazníkům, navštivte naše stránky. stránka s funkcemi.

Komentáře

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZČeština