Питання для онлайн-опитування - кілька корисних рекомендацій!

Коли ви шукаєте відповіді на життєво важливі питання клієнтів, єдиний спосіб отримати їх - ставити правильні запитання. Це вимагає багато інтуїтивного мислення, наполегливої праці та мозкових штурмів з іншими. У цій статті ми розглянемо деякі з найпоширеніших проблем, які можуть виникнути під час складання запитань для опитування.

Одна з перших речей, про яку слід пам'ятати, складаючи запитання в інтерв'ю, - це онлайн-опитувальник триматися подалі від навідних слів і запитань. Коли ви вносите незначні зміни у формулювання запитань, це може призвести до суттєвих відмінностей у результатах. Такі слова, як "міг би", "повинен" і "міг би" звучать однаково, але насправді можуть суттєво змінити сенс запитання. Використання чітких формулювань, які означають дію або контроль, може дати кращі результати. Прикладом може слугувати слово "заборонити", використане в цьому реченні: Чи вважаєте ви, що Конгрес повинен заборонити страховим компаніям підвищувати страхові премії? Деякі формулювання є абсолютно упередженими, наприклад: Ви б не хотіли піти до бару Molly's на різдвяну вечірку компанії, чи не так?

Ще однією проблемою опитувань є неправильне розташування запитань. Важливо, щоб запитання були розміщені в правильному порядку, щоб вони відповідали логіці. Це запобігає неправильному тлумаченню запитань. Це також дозволяє інтерпретувати питання в належному контексті. Як правило, рекомендується використовувати підхід "воронки". На початку опитування слід використовувати загальні та широкі запитання для розминки. Після цього використовуйте більш конкретні запитання, а потім поверніться до запитань, які зазвичай є простими, наприклад, демографічних.

онлайн-опитування

Переходячи до питань з множинним вибором, переконайтеся, що уникати невиключні категорії зворотного зв'язку. Категорії зворотного зв'язку в опитуванні з множинними варіантами відповідей повинні бути взаємно відмінними, щоб забезпечити очевидний вибір. Якщо ви використовуєте невиключний тип запитань, учасник опитування буде розчарований, а при спробі проаналізувати відповіді, в кращому випадку, буде складно їх інтерпретувати.

Не використовуйте незнайомі або складні формулювання в питаннях опитування. Уникайте таких запитань, як Ви любите комп'ютери? Цей напрямок запитань є розпливчастим, оскільки мова може йти про любов до інтернету, любов до комп'ютерних ігор, радість від роботи з комп'ютером тощо. Ви повинні залишатися конкретними в тому, що ви хочете дізнатися.

Ніколи не ставте в опитуванні питань, які передбачають примусові відповіді. Люди, які беруть участь в опитуванні, можуть бути не в змозі відповісти на них або просто не захотіти відповідати. Для більшості людей конфіденційність є важливим аспектом життя. Якщо ви ставите запитання про заробітну плату, сім'ю, професію, особисту гігієну тощо, респондент може вважати це надто нав'язливим і вирішити не відповідати.

Існує багато інших типів запитань, яких також слід уникати. Ще один приклад - недбале перерахування. Складаючи запитання на основі списків, переконайтеся, що ви охопили всі варіанти відповідей. Якщо ви не впевнені, проведіть попередній тест з опцією "Інше", де попросіть респондентів "будь ласка, вказати" свою відповідь. Після цього не забудьте оновити анкету та підтвердити, що ви досягли всіх цілей опитування. 

Коментарі

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

ukУкраїнська