Tiešsaistes aptaujas jautājumi - dažas noderīgas vadlīnijas!

Kad meklējat atbildes uz būtiskiem klientu jautājumiem, vienīgais veids, kā tās iegūt, ir uzdot pareizos jautājumus. Tas prasa daudz intuitīvas domāšanas, smaga darba un prāta vētru sesiju ar citiem. Turpmākajā diskusijā aplūkotas dažas no biežāk sastopamajām problēmām, kas var rasties, veidojot jautājumus aptaujai.

Viena no pirmajām lietām, kas jāpatur prātā, izstrādājot jautājumus par tiešsaistes anketa ir atturēties no norādošiem vārdiem un jautājumiem. Veicot nelielas izmaiņas jautājumu formulējumā, var rasties būtiskas atšķirības rezultātos. Tādi vārdi kā "varētu, vajadzētu" un "varētu" izklausās vienādi, bet patiesībā var lielā mērā mainīt jautājuma nozīmi. Ja ir spēcīgs formulējums, kas nozīmē rīcību vai kontroli, var iegūt labākus rezultātus. Kā piemēru var minēt šajā teikumā lietoto vārdu "aizliegt": Vai uzskatāt, ka Kongresam būtu jāaizliedz apdrošināšanas pakalpojumu sniedzējiem palielināt prēmijas? Daži formulējumi ir pilnīgi neobjektīvi, piemēram: Jūs taču nevēlētos doties uz uzņēmuma Ziemassvētku pasākumu Molly's Bar, vai ne?

Vēl viena problēma, kas saistīta ar aptaujas pieprasījumiem, ir nepareizi uzdoti jautājumi. Ir svarīgi, lai jautājumi būtu izvietoti pareizā secībā, lai tie izskatītos loģiski. Tas novērš jautājumu nepareizu interpretāciju. Tas arī ļauj jautājumus interpretēt to pareizajā kontekstā. Parasti ir ieteicams izmantot piltuves pieeju. Aptaujas sākumā kā iesildīšanos vajadzētu izmantot vispārīgus un plašus jautājumus. Pēc tam izmantojiet konkrētākus jautājumus un tad atgriezieties pie jautājumiem, kas parasti ir vienkārši, piemēram, uz demogrāfiju balstītiem jautājumiem.

tiešsaistes aptauja

Kad sākat risināt jautājumus ar atbilžu variantiem, pārliecinieties, ka. izvairīties no neekskluzīvas atsauksmju kategorijas. Jūsu atsauksmju kategorijām, kas paredzētas jautājumiem ar vairākiem atbilžu variantiem, jābūt savstarpēji atšķirīgām, lai būtu iespējams izdarīt acīmredzamu izvēli. Ja izmantosiet neizslēdzošu jautājumu veidu, aptaujas dalībnieks būs neapmierināts, un, mēģinot analizēt atbildes, interpretācija labākajā gadījumā būs sarežģīta.

Pārliecinieties, ka aptaujas jautājumos neizmantojat nepazīstamus vai sarežģītus formulējumus. Izvairieties no tādu jautājumu izmantošanas, piemēram: Vai jums patīk datori? Šis jautājums ir neskaidrs, jo var runāt par mīlestību pret internetu, mīlestību pret datorspēlēm, prieku strādāt ar datoru un tā tālāk. Jums ir jākonkretizē, ko vēlaties noskaidrot.

Aptaujā nekad neuzdodiet jautājumus, kas liek sniegt piespiedu atbildes. Aptaujātie cilvēki var nespēt uz tiem atbildēt vai vienkārši nevēlēties atbildēt. Lielākajai daļai cilvēku privātums ir svarīgs dzīves aspekts. Ja jūs uzdodat jautājumus par personas algu, ģimeni, profesiju, personīgo higiēnu un tamlīdzīgi, viņiem tas var šķist pārāk uzmācīgi un viņi var nolemt neatbildēt.

Ir arī daudzi citi jautājumu veidi, no kuriem jāizvairās. Vēl viens piemērs ir neprecīzs uzskaitījums. Izstrādājot jautājumus, kas attiecas uz sarakstiem, pārliecinieties, ka esat aptvēris visas iespējas. Ja neesat par to pārliecināts, veiciet iepriekšēju pārbaudi, kurā izmantojiet iespēju "Cits", norādot, lai skolēni "lūdzu, precizējiet" savu atbildi. Kad esat to pabeidzis, noteikti atjauniniet anketu un vēlreiz apstipriniet, ka esat pievērsies visiem aptaujas mērķiem. 

Komentāri

Atstāj atbildi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

lvLatviešu valoda