10 порад, як покращити ваші опитування

поради - заголовок списку

Що таке хороше опитування?

Якісне опитування надає вам практичну, чітку інформацію для прийняття бізнес-рішень. Хороші опитування мають вищий відсоток відповідей і вищу якість даних. Хороші опитування легко заповнювати і вони не заплутують.

Дотримуючись цих основних правил проведення опитувань, ви зможете збільшити відсоток відповідей на ваше опитування та підвищити якість зібраних даних:

1) Чітко визначте мету опитування

Нечіткі цілі призводять до нечітких результатів, і останнє, що ви хочете отримати в результаті, - це набір результатів, які не мають реальної цінності для прийняття рішень. Хороші опитування мають чіткі цілі, які легко зрозуміти. Витратьте час на визначення цілей заздалегідь, у письмовому вигляді це звучить очевидно, але ми бачили багато опитувань, де кілька хвилин планування могли зробити різницю між отриманням якісних відповідей (відповідей, корисних для прийняття рішень) або даних, які не можна інтерпретувати.

Заздалегідь сплановане опитування допомагає переконатися, що в ньому ставляться правильні запитання, які відповідають меті та дають змогу отримати корисні дані.

Яка мета цього опитування?

  • Навіщо ви створюєте це опитування?
  • Чого ви сподіваєтеся досягти за допомогою цього дослідження?

Як ви будете використовувати дані, які збираєте?

  • На які рішення ви сподіваєтеся вплинути за допомогою результатів цього опитування? (Це пізніше допоможе вам визначити, які дані вам потрібно зібрати для прийняття цих рішень)

2) Зробіть опитування коротким і цілеспрямованим

Короткі та сфокусовані запитання допомагають підвищити як якість, так і кількість відповідей. Як правило, краще зосередитися на одній меті, ніж намагатися створити генеральне опитування, яке охоплює кілька цілей.

Коротші опитування зазвичай мають вищий відсоток відповідей і менший відсоток відмов від участі в опитуванні серед респондентів. Людині властиво прагнути, щоб усе відбувалося швидко і легко - як тільки респондент втрачає інтерес, він просто кидає завдання, залишаючи вам вирішувати, як інтерпретувати цей частковий набір даних (або чи використовувати його повністю).

Переконайтеся, що кожне з ваших запитань зосереджене на досягненні поставленої мети. Не ставте "приємних" запитань, які безпосередньо не надають даних, що допоможуть вам досягти поставлених цілей.

Щоб бути впевненим, що опитування буде коротким, запросіть на нього кількох людей. Дослідження Gallop показало, що опитування повинно займати не більше 5 хвилин. 6 - 10 хвилин є прийнятним, але значна кількість відмов від участі в опитуванні відбувається після 11 хвилин.

3) Робіть питання простими

Переконайтеся, що ваші запитання стосуються суті, і уникайте використання жаргону. Не думайте, що учасники опитування звикли до абревіатур так само, як і ви. Намагайтеся ставити максимально конкретні та прямі запитання. Порівнюйте: Який ваш досвід роботи з нашою HR-командою? До: Наскільки ви задоволені швидкістю відповіді нашої HR-команди?

4) Використовуйте закриті запитання, коли це можливо

Закриті запитання дають респондентам конкретні варіанти відповідей (наприклад, "так" або "ні"), що полегшує аналіз результатів. Закриті запитання можуть мати форму "так/ні", множинного вибору або рейтингової шкали. Відкриті запитання дозволяють людям відповідати на запитання своїми словами. Відкриті запитання є чудовими додатковими запитаннями і можуть надати корисну якісну інформацію та ідеї. Однак для збору та аналізу даних краще використовувати закриті запитання.

5) Зберігайте послідовність запитань за шкалою оцінювання протягом усього опитування

Шкала оцінювання - чудовий спосіб виміряти та порівняти набори змінних. Якщо ви вирішили використовувати шкалу оцінювання (наприклад, від 1 до 5), дотримуйтесь її послідовності впродовж усього опитування. Використовуйте однакову кількість балів на шкалі та переконайтеся, що значення "високий" і "низький" залишаються незмінними протягом усього опитування. Також використовуйте непарну кількість балів у шкалі оцінювання, щоб полегшити аналіз даних. Перемикання шкал оцінювання заплутає учасників опитування, що призведе до недостовірних відповідей.

6) Логічне впорядкування

Переконайтеся, що ваше опитування має логічну послідовність. Почніть з короткого вступу, який мотивує респондентів пройти опитування (наприклад, "Допоможіть нам покращити наш сервіс для вас. Будь ласка, дайте відповідь на наступне коротке опитування"). Далі варто почати з більш широких запитань, а потім перейти до вужчих за обсягом. Зазвичай краще збирати демографічні дані і ставити будь-які делікатні запитання наприкінці (якщо тільки ви не використовуєте цю інформацію для відсіювання учасників опитування). Якщо ви запитуєте контактну інформацію, розмістіть її в останню чергу.

7) Попередньо протестуйте опитування

Обов'язково проведіть попереднє тестування опитування з кількома представниками вашої цільової аудиторії та/або колегами, щоб виявити збої та несподівані інтерпретації запитань.

8) Враховуйте свою аудиторію, надсилаючи запрошення на опитування

Останні статистичні дані показують, що найвищі показники відкривань та кліків припадають на понеділок, п'ятницю та неділю. Крім того, дослідження показали, що якість відповідей на опитування не змінюється від буднього дня до вихідних. З огляду на це, дуже важливо враховувати свою аудиторію. Наприклад, для опитувань співробітників вам слід надсилати опитування протягом робочого тижня і в той час, який підходить для вашого бізнесу. Якщо ваша компанія орієнтована на продажі, не надсилайте опитування працівникам наприкінці місяця, коли вони намагаються закрити бізнес.

9) Розгляньте можливість надсилання кількох нагадувань

Хоча це підходить не для всіх опитувань, розсилка нагадувань тим, хто раніше не відповідав, часто може суттєво підвищити відсоток відповідей.

10) Розгляньте можливість запропонувати заохочення

Залежно від типу опитування та аудиторії, пропозиція заохочення зазвичай дуже ефективно підвищує відсоток відповідей. Людям подобається ідея отримати щось за витрачений час, і дослідження показують, що заохочення зазвичай підвищують відсоток відповідей у середньому на 50%. Єдине застереження - це те, що заохочення має бути адекватним за обсягом. Надто великі заохочення можуть призвести до небажаної поведінки, наприклад, люди можуть брехати про демографічні дані, щоб не бути виключеними з опитування. Також майте на увазі, що більша кількість невеликих заохочень забезпечить вищий відсоток відповідей, ніж менша кількість великих заохочень.

Коментарі

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

ukУкраїнська