10 padomi aptauju uzlabošanai

padomi - saraksta virsraksts

Kas ir labs apsekojums?

Laba aptauja sniedz jums noderīgu un skaidru informāciju, kas noderēs jūsu biznesa lēmumu pieņemšanai. Labām aptaujām ir augstāks atbilžu līmenis un augstāka datu kvalitāte. Labas aptaujas ir viegli aizpildāmas un nav mulsinošas.

Ievērojot šos labas aptaujas pamatnoteikumus, jūs varat palielināt aptaujas atbilžu skaitu un uzlabot iegūto datu kvalitāti:

1) Skaidri definēt apsekojuma mērķi.

Neskaidri mērķi rada neskaidrus rezultātus, un pēdējais, ko jūs vēlaties, ir rezultātu kopums, kas nesniedz nekādu reālu vērtību lēmumu pieņemšanai. Labām aptaujām ir mērķtiecīgi mērķi, kas ir viegli saprotami. Iepriekš veltiet laiku mērķu noteikšanai; rakstveidā tas izklausās pašsaprotami, bet mēs esam redzējuši daudz aptauju, kurās dažas minūtes plānošanas varēja būt izšķirošas starp kvalitatīvu atbilžu saņemšanu (atbildes, kas ir noderīgas lēmumu pieņemšanā) vai neinterpretējamiem datiem.

Iepriekšēja plānošana palīdz nodrošināt, ka aptaujā tiek uzdoti pareizie jautājumi, lai sasniegtu mērķi un iegūtu noderīgus datus.

Kāds ir šīs aptaujas mērķis?

  • Kāpēc jūs veidojat šo aptauju?
  • Ko jūs cerat sasniegt ar šo aptauju?

Kā jūs izmantosiet savāktos datus?

  • Kādus lēmumus jūs cerat ietekmēt ar šīs aptaujas rezultātiem? (Tas vēlāk palīdzēs jums noteikt, kādi dati jums ir jāsavāc, lai pieņemtu šos lēmumus).

2) Aptauja ir īsa un koncentrēta

Īsa un mērķtiecīga atbildes sniegšana palīdz uzlabot gan atbildes kvalitāti, gan kvantitāti. Parasti ir labāk koncentrēties uz vienu mērķi, nevis mēģināt izveidot galveno aptauju, kas aptver vairākus mērķus.

Īsākām aptaujām parasti ir augstāks atbilžu īpatsvars, un aptaujas dalībnieki retāk atsakās no aptaujas. Cilvēka dabā ir vēlme, lai viss notiktu ātri un viegli, - kad aptaujas dalībnieks zaudē interesi, viņš vienkārši atsakās no uzdevuma, atstājot jums jautājumu, kā interpretēt šo daļējo datu kopumu (vai arī izmantot to visu).

Pārliecinieties, ka katrs no jūsu jautājumiem ir vērsts uz to, lai palīdzētu sasniegt jūsu izvirzīto mērķi. Neiekļaujiet "patīkamus" jautājumus, kas tieši nesniedz datus, kuri palīdzētu sasniegt jūsu mērķus.

Lai pārliecinātos, ka aptauja ir īsa, veltiet laiku dažiem cilvēkiem, kas veic aptauju. Gallop pētījumi liecina, ka aptaujas aizpildīšanai vajadzētu aizņemt 5 minūtes vai mazāk. Pieņemamas ir 6-10 minūtes, bet ievērojams atteikumu īpatsvars ir pēc 11 minūtēm.

3) Jautājumi ir vienkārši.

Pārliecinieties, ka jūsu jautājumi ir vērsti uz būtību, un izvairieties no žargona lietojuma. Neuzskatiet, ka aptaujas dalībnieki tikpat labi pārzina jūsu akronīmus kā jūs. Centieties, lai jūsu jautājumi būtu pēc iespējas konkrētāki un tiešāki. Salīdziniet: Kāda ir jūsu pieredze darbā ar mūsu personāla komandu? Ar: Kā jūs esat apmierināts ar mūsu personāla daļas reakcijas laiku?

4) Kad vien iespējams, izmantojiet slēgtus jautājumus.

Slēgti jautājumi sniedz aptaujas dalībniekiem konkrētu izvēli (piemēram, jā vai nē), tādējādi atvieglojot rezultātu analīzi. Slēgtie jautājumi var būt jā/nē, atbilžu variantu vai vērtējuma skalas formā. Atklāti jautājumi ļauj cilvēkiem atbildēt uz jautājumu ar saviem vārdiem. Atvērtie jautājumi ir lieliski papildinoši jautājumi, un tie var sniegt noderīgu kvalitatīvu informāciju un ieskatu. Tomēr apkopošanas un analīzes nolūkos priekšroka dodama slēgtiem jautājumiem.

5) Aptaujā saglabājiet konsekventus vērtēšanas skalas jautājumus.

Vērtēšanas skalas ir lielisks veids, kā izmērīt un salīdzināt mainīgo lielumu kopas. Ja izvēlaties izmantot vērtēšanas skalas (piemēram, no 1 līdz 5), saglabājiet to konsekvenci visā aptaujā. Izmantojiet vienu un to pašu punktu skaitu skalā un pārliecinieties, ka augsta un zema vērtējuma nozīme ir konsekventa visā aptaujā. Izmantojiet arī nepāra skaitli vērtēšanas skalā, lai atvieglotu datu analīzi. Novirzot vērtēšanas skalas, aptaujas dalībnieki tiks maldināti, un tas novedīs pie neuzticamām atbildēm.

6) Loģiskā secība

Pārliecinieties, ka jūsu apsekojuma plūsma ir loģiskā secībā. Sāciet ar īsu ievadu, kas motivē aptaujas dalībniekus aizpildīt aptauju (piemēram, "Palīdziet mums uzlabot mūsu pakalpojumus. Lūdzu, atbildiet uz šo īso aptauju."). Pēc tam ir labi sākt ar plašāka mēroga jautājumiem un tad pāriet pie šaurākiem. Parasti ir labāk apkopot demogrāfiskos datus un visus sensitīvos jautājumus uzdot beigās (ja vien šo informāciju neizmantojat, lai atlasītu aptaujas dalībniekus). Ja jūs lūdzat sniegt kontaktinformāciju, ievietojiet šo informāciju kā pēdējo.

7) Veiciet apsekojuma iepriekšēju testēšanu

Pārliecinieties, ka aptauju iepriekš izmēģinājāt ar dažiem mērķauditorijas locekļiem un/vai kolēģiem, lai atklātu nepilnības un neparedzētas jautājumu interpretācijas.

8) Apsveriet savu auditoriju, nosūtot aptaujas ielūgumus.

Jaunākie statistikas dati liecina, ka vislielākais atvēršanas un klikšķu skaits ir pirmdienās, piektdienās un svētdienās. Turklāt pētījumi liecina, ka aptaujas atbilžu kvalitāte neatšķiras atkarībā no darba dienas un nedēļas nogales. Ņemot to vērā, vissvarīgāk ir ņemt vērā savu auditoriju. Piemēram, darbinieku aptaujas jānosūta darba nedēļas laikā un jūsu uzņēmumam piemērotā laikā. Ja esat uz pārdošanu orientēts uzņēmums, izvairieties no sūtīšanas darbiniekiem mēneša beigās, kad viņi cenšas noslēgt darījumus.

9) Apsveriet iespēju nosūtīt vairākus atgādinājumus

Lai gan ne visām aptaujām tas ir piemēroti, atgādinājumu nosūtīšana tiem, kuri iepriekš nav atbildējuši, bieži vien var ievērojami palielināt atbilžu skaitu.

10) Apsveriet iespēju piedāvāt stimulu

Atkarībā no aptaujas veida un aptaujas mērķauditorijas parasti ļoti efektīvi atbildes rādītāju uzlabošanai ir piedāvāt stimulu. Cilvēkiem patīk ideja par to, ka viņi kaut ko saņem par savu laiku, un pētījumi liecina, ka stimuli parasti palielina atbildes rādītājus vidēji par 501 %. Viens brīdinājums ir tas, ka stimulam jābūt atbilstoša apjoma. Pārāk lieli stimuli var izraisīt nevēlamu rīcību, piemēram, cilvēki melo par demogrāfiskajiem datiem, lai netiktu izslēgti no aptaujas. Tāpat jāpatur prātā, ka lielāks skaits nelielu stimulu nodrošinās lielāku atbilžu skaitu nekā mazāks skaits lielu stimulu.

Komentāri

Atstāj atbildi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

lvLatviešu valoda