10 tipp a felmérések javításához

tippek - egy lista fejléce

Milyen a jó felmérés?

Egy jó felmérés használható, egyértelmű információkat szolgáltat az üzleti döntésekhez. A jó felmérések magasabb válaszadási arányt és jobb minőségű adatokat tartalmaznak. A jó felméréseket könnyű kitölteni, és nem zavaróak.

A helyes felmérés ezen alapvető szabályainak betartásával növelheti a felmérés válaszadási arányát és javíthatja a gyűjtött adatok minőségét:

1) Határozza meg egyértelműen a felmérés célját.

A homályos célok homályos eredményekhez vezetnek, és a legutolsó dolog, amit szeretne, hogy olyan eredmények szülessenek, amelyek nem nyújtanak valódi döntést elősegítő értéket. A jó felméréseknek célzott és könnyen érthető célkitűzései vannak. Töltsön időt a célok meghatározására - írásban ez nyilvánvalónak hangzik, de rengeteg olyan felmérést láttunk már, ahol néhány percnyi tervezés a különbség aközött, hogy minőségi válaszokat kapunk (olyan válaszokat, amelyek hasznosak a döntésekhez) vagy értelmezhetetlen adatokat.

Az előzetes tervezés segít biztosítani, hogy a felmérés a megfelelő kérdéseket tegye fel a cél eléréséhez és hasznos adatok előállításához.

Mi a felmérés célja?

  • Miért készíti ezt a felmérést?
  • Mit szeretne elérni ezzel a felméréssel?

Hogyan fogja felhasználni a gyűjtött adatokat?

  • Milyen döntésekre reméli, hogy a felmérés eredményei hatással lesznek? (Ez később segíteni fog Önnek abban, hogy meghatározza, milyen adatokat kell gyűjtenie ahhoz, hogy ezeket a döntéseket meghozhassa).

2) Tartsa a felmérést rövidnek és fókuszáltnak

A rövid és célzott válaszok segítenek a válaszok minőségében és mennyiségében egyaránt. Általában jobb egyetlen célkitűzésre összpontosítani, mint megpróbálni egy olyan fő felmérést készíteni, amely több célkitűzést is lefed.

A rövidebb kérdőívek általában magasabb válaszadási arányt mutatnak, és a kérdőívet kitöltők kevésbé hagyják el a kérdőívet. Az emberi természetből fakad, hogy a dolgok gyorsak és egyszerűek legyenek - ha a kérdőív kitöltője elveszíti érdeklődését, egyszerűen feladja a feladatot - így Önnek kell eldöntenie, hogyan értelmezze a részleges adathalmazt (vagy hogy felhasználja-e az egészet).

Győződjön meg róla, hogy minden egyes kérdése a kitűzött cél elérésének elősegítésére összpontosít. Ne dobja be a "szép, hogy van" kérdéseket, amelyek nem szolgáltatnak közvetlenül olyan adatokat, amelyek segítenek a célok elérésében.

Ahhoz, hogy biztos legyen abban, hogy a felmérés rövid, időzítsen néhány embert, akik a felmérést végzik. A Gallop-kutatások szerint a felmérés kitöltése legfeljebb 5 percet vehet igénybe. A 6-10 perc is elfogadható, de 11 perc után már jelentős a félbehagyási arány.

3) Tartsa egyszerűnek a kérdéseket

Ügyeljen arra, hogy kérdései a lényegre térjenek, és kerülje a szakzsargon használatát. Ne feltételezze, hogy a felmérésben résztvevők ugyanolyan jól ismerik a rövidítéseket, mint Ön. Próbáljon meg a lehető legkonkrétabb és legközvetlenebb kérdéseket feltenni. Hasonlítsa össze: Milyen tapasztalatai vannak a HR-csapattal való együttműködésről? A következőkkel: Mennyire elégedett a HR-csapatunk válaszidejével?

4) Használjon zárt végű kérdéseket, amikor csak lehetséges

A zárt végű kérdések konkrét választási lehetőségeket adnak a felmérést végzőknek (pl. Igen vagy Nem), ami megkönnyíti az eredmények elemzését. A zárt végű kérdések lehetnek igen/nem, feleletválasztásos vagy értékelési skála formájában. A nyílt végű kérdések lehetővé teszik az emberek számára, hogy saját szavaikkal válaszoljanak a kérdésre. A nyílt végű kérdések nagyszerű kiegészítő kérdések, és hasznos minőségi információkkal és meglátásokkal szolgálhatnak. Összehasonlítási és elemzési célokra azonban a zárt végű kérdések előnyösebbek.

5) A felmérés során az értékelési skála kérdéseit tartsa konzisztensnek.

Az értékelő skálák kiválóan alkalmasak változókészletek mérésére és összehasonlítására. Ha értékelő skálák használata mellett dönt (pl. 1-5-ig), akkor a felmérés során következetesnek kell lennie. Használja ugyanazt a pontszámot a skálán, és ügyeljen arra, hogy a magas és alacsony értékek jelentése a felmérés során következetes maradjon. Az adatelemzés megkönnyítése érdekében használjon páratlan számokat az értékelési skálán. Az értékelési skálák felcserélése összezavarja a felmérésben résztvevőket, ami megbízhatatlan válaszokhoz vezet.

6) Logikai sorrend

Győződjön meg róla, hogy a felmérés logikus sorrendben halad. Kezdje egy rövid bevezetővel, amely motiválja a kérdőív kitöltőit a kérdőív kitöltésére (pl. "Segítsen nekünk javítani az Önnek nyújtott szolgáltatásainkat. Kérjük, válaszoljon az alábbi rövid felmérésre."). Ezután érdemes a tágabb körű kérdésekkel kezdeni, majd áttérni a szűkebb körű kérdésekre. Általában jobb, ha a demográfiai adatokat gyűjtjük be, és a végén tesszük fel az esetleges kényes kérdéseket (kivéve, ha ezeket az információkat a felmérésben résztvevők kiszűrésére használjuk). Ha elérhetőségi adatokat kérdez, ezeket az információkat tegye az utolsó helyre.

7) A felmérés előzetes tesztelése

Győződjön meg róla, hogy a felmérést előzetesen teszteli a célközönség néhány tagjával és/vagy munkatársával, hogy megtalálja a hibákat és a kérdések váratlan értelmezését.

8) Vegye figyelembe célközönségét a felmérési meghívók küldésekor

A legfrissebb statisztikák azt mutatják, hogy a legmagasabb nyitási és kattintási arány hétfőn, pénteken és vasárnap van. Emellett a kutatások azt mutatják, hogy a felmérésekre adott válaszok minősége nem változik hétköznapról hétvégére. Ennek ellenére a legfontosabb, hogy figyelembe vegye a célközönségét. Az alkalmazottak körében végzett felmérések esetében például a munkahét folyamán és a vállalkozásának megfelelő időpontban érdemes küldeni. Ha Ön egy értékesítésre összpontosító vállalkozás, kerülje el, hogy a hónap végén küldje el az alkalmazottaknak, amikor azok éppen üzletet próbálnak kötni.

9) Fontolja meg több emlékeztető küldését

Bár nem minden felmérés esetében megfelelő, az emlékeztetők kiküldése azoknak, akik korábban nem válaszoltak, gyakran jelentősen növelheti a válaszadási arányt.

10) Fontolja meg, hogy ösztönzőt kínáljon

A felmérés típusától és a felmérés célközönségétől függően az ösztönző felajánlása általában nagyon hatékony a válaszadási arányok javításában. Az emberek szeretik az ötletet, hogy kapnak valamit az idejükért, és kutatások kimutatták, hogy az ösztönzők általában átlagosan 50%-tel növelik a válaszadási arányt. Az egyik figyelmeztetés, hogy az ösztönzőnek megfelelő mértékűnek kell lennie. A túl nagy ösztönzők nemkívánatos viselkedéshez vezethetnek, például ha az emberek hazudnak a demográfiai adatokról, hogy ne kerüljenek ki a felmérésből. Azt is szem előtt kell tartani, hogy a nagyobb számú kis ösztönző magasabb válaszadási arányt eredményez, mint a kisebb számú nagy ösztönző.

Megjegyzések

Hagyj egy választ

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

hu_HUMagyar