Lieliskas tiešsaistes aptaujas izveide

Vai esat kādreiz domājis, kā izveidot lielisku tiešsaistes aptauju savam uzņēmumam? Lai aptauja būtu lieliska, tai jābūt kristālskaidrai, cienījamai un saprotamai, lai no aptaujas dalībniekiem iegūtu atbilstošas atbildes. Ja jūsu aptauja būs ideāla, jūs iegūsiet daudz lielāku atbilžu skaitu, un, pateicoties augstākai jautājumu kvalitātei, tos būs daudz vienkāršāk aizpildīt. Tālāk ir izklāstīti 5 svarīgi sākotnējie soļi, kas palīdzēs jums izveidot lielisku tiešsaistes aptauju.

Noteikti paskaidrojiet, kāpēc tiek veikta aptauja.

Neskaidri mērķi radīs neskaidrus rezultātus, padarot jūsu aptauju lielākoties neefektīvu. Lai aptauja būtu lieliska, tai jābūt mērķtiecīgai un viegli uztveramai. Turiet pa rokai pildspalvu un papīru, lai pierakstītu šādus jautājumus:

  • Kāda ir aptaujas jēga?
  • Kas konkrēti ar to ir jāpanāk?
  • Kā to izmantos pēc visu datu iegūšanas?
  • Kā aptaujas rezultāti ietekmēs jūsu lēmumus?

Lai gan šie jautājumi var šķist triviāli, tie var jums vēlāk sagādāt daudz nepatikšanu. Labas aptaujas būtība ir lielisks jautājumu kopums. Dažas minūtes rūpīgas aptaujā iekļaujamo jautājumu plānošanas var izšķirt labu aptauju no izcilas aptaujas. 

Izveidojiet īsu, bet mērķtiecīgu aptauju

Atbilžu kvalitāte uz jūsu bezmaksas tiešsaistes aptaujas vislabāk būs, ja aptauja būs koncentrēta un īsa. Tā vietā, lai mēģinātu veikt galveno aptauju, kurā censtos aptvert daudzus mērķus, koncentrējieties uz vienu mērķi.

Mazāk aptaujas dalībnieku atteiksies no jūsu aptaujas, ja tā būs īsa. Īsa un labi pārdomāta aptauja parasti nodrošinās daudz lielāku atbilžu skaitu. Lielākā daļa cilvēku vēlas, lai aptaujas jautājumi būtu vienkārši un īsi. Ja aptauja būs pārāk gara un mulsinoša, lielākajai daļai radīsies vēlme atmest visu aptauju. Tā rezultātā jūs iegūsiet tikai daļējus datus, un mēģinājums tos visus saprast būs veltīgs uzdevums. Lai jūsu jautājumi būtu vērsti uz to, lai palīdzētu jums sasniegt noteikto mērķi. Nepievērsiet uzmanību jautājumiem, kas ir apsteidzoši un nav vērsti uz apsekojumā izvirzītajiem mērķiem. 

Lai apsekojums nepārsniegtu atbilstošu laika ierobežojumu, veiciet izmēģinājuma testu ar dažiem brīvprātīgajiem un noskaidrojiet, cik ilgi tas aizņems. Ja tas ilgst aptuveni 5 minūtes, tas ir lieliski. Ja tas ir no 6 līdz 10 minūtēm, tad tas ir apmierinoši. Tomēr, ja tas ir ilgāk, pastāv risks, ka dalībnieki no tā atteiksies.

Aptaujas atbildes

Uz jautājumiem jābūt viegli atbildamiem

Izvairieties no žargona un uzdodiet jautājumus tieši pēc būtības. Nevajadzētu pieņemt, ka aptaujas dalībnieki saprot akronīmus. Visā aptaujā uzdodiet tiešus un kodolīgus jautājumus. Zemāk ir šāds piemērs:

Salīdziniet: Kāda ir bijusi jūsu saskarsme ar mūsu darbiniekiem?

Uz: Kā jūs esat apmierināts ar mūsu darbinieku reakciju?

Ja iespējams, jāizmanto jautājumi, kas ir slēgti.

Izmantojot tiešsaistes aptauju programmatūra, nodrošinot jautājumus, kas ir noslēgti, tiks panāktas atšķirīgas izvēles iespējas un labāki rezultāti, kā arī analīze būs lietderīga. Šo jautājumu veidu var izmantot, izmantojot atbilžu variantus, vērtēšanas skalu vai pat vienkāršu "jā/nē". Atvērtie jautājumi ļauj dalībniekam atbildēt uz jautājumiem, izmantojot savu saturu. Atvērtā tipa jautājumi ir papildus ideāli piemēroti jautājumiem, kas sniedz praktiskus datus un kvalitatīvus ieskatus. Tomēr pieteikumu analīzei un apkopošanai labāk ir izmantot slēgtus jautājumus.

Saglabāt konsekvenci ar aptaujas vērtējuma skalas jautājumiem.

Mainīgo lielumu kopu salīdzināšanai un mērīšanai ir lietderīgi izmantot vērtēšanas skalas. Uzturiet vērtēšanas skalu konsekventu visā tās darbības laikā. Pārliecinieties, ka jūsu skalā ir vienāds punktu skaits, un saglabājiet konsekventu augstāko un zemāko vērtējumu. Turklāt pārliecinieties, ka aptaujā izmantojat nepāra skaitļu skalu - tas atvieglo datu analīzi. Atbildes, kurām nevar uzticēties, būs radušās, mainoties jūsu vērtēšanas skalām, tāpēc pārliecinieties, ka tās ir nemainīgas.

Tiešsaistes apsekojuma veikšanā ir vēl vairāki soļi, taču šie pieci soļi dos jums lielisku sākumu.

Komentāri

Atstāj atbildi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

lvLatviešu valoda