Çevrimiçi Anketleri Kullanmanın Avantajları

Eğer bir işletme sahibiyseniz ve işe yeni başlıyorsanız, aşağıdaki çalışmaları yapmayı ciddi olarak düşünmeniz akıllıca olabilir online anketler. Standart kağıt tabanlı anketler kadar maliyetli olmadıkları, daha hızlı gerçekleştirildikleri ve çok daha geniş bir soru yelpazesine izin verdikleri için pazar araştırması için uygundurlar. Aşağıda, internet üzerinden anket yapmanın faydalarına ilişkin daha ayrıntılı bir liste yer almaktadır.

Daha hızlı

Bilmeyenler için, geleneksel bir araştırma yönteminin normal hızının üçte ikisi hızında çevrimiçi bir anket gerçekleştirebilirsiniz. Aradığınız veriler otomatik olarak toplanacağı için kağıt anketlerin size geri dönmesini beklemenize gerek yoktur. Bu da neredeyse anında yanıt oranına sahip olacağınız anlamına gelir. Online pazarlama alanında uzman kişiler tarafından, aradığınız yanıtların normalde araştırma projenizin ilk üç günü içinde elde edilebileceği belirtilmiştir.

Uygun Maliyetli

Çevrimiçi anketleri kullandığınızda araştırma maliyetleri tam anlamıyla 80% veya daha fazla azaltılabilir. Çevrimiçi bir anket kullandığınızda personel istihdam etmenize veya çok fazla kaynak kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Posta ücretinden de tasarruf edebilirsiniz. Geri bildirimler otomatik olarak işlendiği için araştırma sonuçlarına her an ulaşabilirsiniz.

Ekstra Hassas

Katılımcıların anketlerinize verdikleri yanıtlar doğrudan sisteme girilecektir, bu da hata olasılığının çok daha az olduğu anlamına gelir. Eski anket teknikleri, her detayı düzgün bir şekilde girmek için çalışanın dikkatine bağlıydı. Bu, özellikle çok sıkıcı bir süreç olduğu için çok fazla insan hatasına yer bırakır.

Hızlı Muayene

Çevrimiçi anketlerin en güzel yanı, her an kullanıma hazır olmalarıdır. Verilerin sergilenmesinde tablolar ve grafikler kullanılabilir ve internetteki anket araçlarının çoğu tablolama ve analiz için araçlar ve gerektiğinde tablolar oluşturmak için kaynaklar sağlar.

Basit Katılımcı Kullanımı

Akıllı telefon kullanımının yanı sıra, web erişimi olan kişilerin 90%'sinin anketleri çevrimiçi olarak yanıtlamayı tercih ettiği bir gerçektir. Katılımcı için anketi online olarak yanıtlamak çok daha hızlıdır ve istediği zaman istediği yerde yanıtlayabilir. Ayrıca, katılımcılar bazı soruları beğenmezlerse, bunları kolayca atlayabilirler.

sadece anket araçları için başparmaklar

Araştırmacılar Bunları Kolayca Kullanabilir

Araştırmacılar için çevrimiçi anketleri kullanarak çok fazla zaman kazanılabilir. Veriler özel analitik yazılımlara veya bir elektronik tabloya kolayca aktarılabildiğinden, değerli verilere anında erişmek bir araştırmacı için çok yararlı olabilir. Bu, verilerin değerlendirilmesine ve araştırmacıya yardımcı olabilir.

Tarza Uygun

Şirket markanız ve web siteniz için, çevrimiçi anketler bunlara uyacak şekilde kolayca şekillendirilebilir. Şirket logoları eklenebildiği gibi, anket için kendi seçtiğiniz düzen ve renkler de seçilebilir. Anket sorularına video, ses ve resimler de uygulanabilir. Ancak çok fazla uygulama yapmak sorular arasındaki bekleme süresini uzatabileceğinden ve soruların yüklenmesini çok yavaşlatabileceğinden dikkatli olunması tavsiye edilir. Birçok kişi bir sonraki soruyu çok uzun süre beklemenin büyük bir kapatma ve engelleme olduğunu düşünmektedir.

Oldukça Samimi

Online anketlerde daha uzun ve kapsamlı cevaplar pazar araştırmacıları tarafından kaydedilmiştir. Bunun nedeni, çevrimiçi kullanıcıların anonim bir ortamda kendilerini daha güvende hissetmeleri ve bu nedenle daha doğru cevap verme olasılıklarının daha yüksek olmasıdır.

Daha Özel

Çevrimiçi anketlere katılanlar, anketlere katılmak için mükemmel profil eşleşmelerine sahip olmayanları elemek için önceden taranabilir. Bu şekilde, verileri faydalı olmayacak katılımcıların kökünü kazıyabilirsiniz.

Daha Çok Yönlü

Çevrimiçi anketler, anket boyunca ilerledikçe her katılımcıya göre kolayca özelleştirilebilir. Katılımcının önceki bir soruya verdiği cevaba bağlı olarak, soruların sırası değiştirilebilir veya bazı sorular tamamen göz ardı edilebilir.

Yorumlar

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir

tr_TRTürkçe