Zalety korzystania z ankiet online

Jeśli jesteś właścicielem firmy i dopiero zaczynasz, może być rozsądne, aby poważnie rozważyć przeprowadzenie ankiety online. Nadają się one do badań rynku, ponieważ nie kosztują tak dużo jak standardowe ankiety papierowe, są szybsze w przeprowadzeniu i pozwalają na znacznie szerszy zakres pytań. Poniżej znajduje się lista, która szczegółowo omawia korzyści płynące z przeprowadzania ankiet przez Internet.

Szybszy

Dla tych, którzy nie są świadomi, możesz przeprowadzić ankietę online w tempie o dwie trzecie szybszym niż w przypadku konwencjonalnej metody badawczej. Nie musisz czekać na papierowe kwestionariusze, ponieważ dane, których szukasz, zostaną zebrane automatycznie. Oznacza to, że uzyskasz niemal natychmiastowy wskaźnik odpowiedzi. Zostało to stwierdzone przez tych, którzy są specjalistami w dziedzinie marketingu internetowego, że odpowiedzi, których szukasz są zwykle możliwe do uzyskania w ciągu pierwszych trzech dni projektu badania.

Efektywność kosztowa

Koszty badań mogą być dosłownie obniżone o 80% lub więcej, gdy korzystasz z kwestionariuszy online. Nie będziesz musiał zatrudniać pracowników lub korzystać z wielu zasobów, gdy używasz kwestionariusza online. Zaoszczędzisz również na kosztach przesyłki. Wyniki badań będą dostępne w każdej chwili, ponieważ informacje zwrotne są przetwarzane automatycznie.

Wyjątkowa precyzja

Odpowiedzi uczestników ankiety są od razu wprowadzane do systemu, co oznacza, że prawdopodobieństwo popełnienia błędu jest znacznie mniejsze. Starsze techniki ankietowania polegały na uważności pracownika, aby prawidłowo wprowadzić każdy szczegół. To pozostawia miejsce na wiele ludzkich błędów, zwłaszcza, że jest to tak żmudny proces.

Szybkie badanie

Wspaniałą cechą ankiet online jest to, że są one gotowe do użycia w każdej chwili. Większość narzędzi ankietowych dostępnych w Internecie udostępnia narzędzia do tworzenia tabel i analiz, a także zasoby do tworzenia tabel w razie potrzeby.

Proste użycie przez uczestników

Faktem jest, że poza korzystaniem ze smartfonów, 90% osób mających dostęp do sieci woli odpowiadać na ankiety online. Z punktu widzenia uczestnika, wypełnienie ankiety online jest znacznie szybsze i może być wykonane w dogodnym dla siebie momencie. Dodatkowo, jeśli uczestnik nie lubi niektórych pytań, może je po prostu pominąć.

kciuki w górę tylko za narzędzia badawcze

Naukowcy mogą z łatwością z nich korzystać

Dzięki ankietom online badacz może zaoszczędzić wiele czasu. Natychmiastowy dostęp do cennych danych może być bardzo przydatny dla badacza, ponieważ dane mogą być łatwo przeniesione do specjalistycznego oprogramowania analitycznego lub do arkusza kalkulacyjnego. Może to pomóc w ocenie danych, a także pomóc badaczowi.

Wygodny do stylizacji

Ankiety online mogą być łatwo dopasowane do marki i strony internetowej Twojej firmy. Można dodać logo firmy, jak również wybrać własny układ i kolorystykę ankiety. Do pytań w ankiecie można również dodać wideo, audio i obrazy. Zaleca się jednak ostrożność, ponieważ zbyt duża ilość może wydłużyć czas oczekiwania pomiędzy pytaniami, sprawiając, że będą się one zbyt wolno ładować. Wiele osób uważa, że zbyt długie oczekiwanie na kolejne pytanie jest bardzo męczące i utrudnia pracę.

Znacząco szczery

Badacze rynku zauważyli, że ankiety online zawierają dłuższe i bardziej wyczerpujące odpowiedzi. Dzieje się tak dlatego, że użytkownicy online czują się bezpieczniej w takiej anonimowej atmosferze i dlatego są bardziej skłonni do udzielania bardziej prawdziwych odpowiedzi.

Bardziej ekskluzywny

Uczestnicy ankiet online mogą być wstępnie sprawdzani w celu wyeliminowania tych, którzy nie mają idealnego profilu do wzięcia udziału w ankiecie. W ten sposób można wyeliminować tych uczestników, których dane nie przyniosą korzyści.

Większa wszechstronność

Ankiety online mogą być w prosty sposób dostosowane do każdego uczestnika w trakcie ich wypełniania. W zależności od odpowiedzi uczestnika na poprzednie pytanie, kolejność pytań może zostać zmieniona lub niektóre pytania mogą zostać całkowicie pominięte.

Uwagi

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolski