Priekšrocības, izmantojot tiešsaistes aptaujas

Ja esat uzņēmuma īpašnieks un tikai sākat uzņēmējdarbību, varētu būt prātīgi nopietni apsvērt iespēju veikt tiešsaistes aptaujas. Tie ir piemēroti tirgus izpētei, jo tie nemaksā tik daudz kā standarta aptaujas papīra formātā, tos var veikt ātrāk un tajos var uzdot daudz plašāku jautājumu klāstu. Tālāk ir sniegts saraksts, kurā sīkāk aprakstītas aptauju veikšanas internetā priekšrocības.

Ātrāk

Tiem, kas nezina, tiešsaistes aptauju var veikt par divām trešdaļām ātrāk nekā parasto pētniecības metodi. Jums nav jāgaida, kamēr papīra anketas saņems atpakaļ, jo pieprasītie dati tiks apkopoti automātiski. Tas nozīmē, ka atbildes būs gandrīz tūlītējas. Tiešsaistes mārketinga jomas speciālisti ir norādījuši, ka atbildes, ko jūs meklējat, parasti ir iespējams iegūt pirmajās trīs dienās pēc jūsu pētījuma projekta uzsākšanas.

Rentabilitāte

Izpētes izmaksas var burtiski samazināt par 80% vai vairāk, ja jūs izmantojat anketas tiešsaistē. Izmantojot tiešsaistes anketu, jums nebūs jānodarbina personāls vai jāizmanto daudz resursu. Jūs varat arī ietaupīt līdzekļus uz pasta izdevumiem. Pētījuma rezultāti būs pieejami jebkurā laikā, jo atgriezeniskā saite tiek automātiski apstrādāta.

Īpaši precīzs

Dalībnieku atbildes uz jūsu aptaujām tiks ievadītas sistēmā uzreiz, un tas nozīmē, ka kļūdu iespējamība ir daudz mazāka. Vecākās aptauju metodes bija atkarīgas no darbinieka uzmanības, lai pareizi ievadītu katru detaļu. Tas atstāj daudz iespēju pieļaut cilvēciskas kļūdas, jo īpaši tāpēc, ka tas ir tik nogurdinošs process.

Ātrā pārbaude

Tiešsaistes aptauju lieliskā priekšrocība ir tā, ka tās ir gatavas izmantošanai jebkurā laikā. Datu atspoguļošanai var izmantot tabulas un grafikus, un lielākā daļa aptauju rīku internetā nodrošina tabulēšanas un analīzes rīkus, kā arī nepieciešamības gadījumā - līdzekļus tabulu izveidei.

Vienkārša dalībnieka lietošana

Fakts ir tāds, ka papildus viedtālruņu izmantošanai 90% cilvēku, kuriem ir piekļuve tīmeklim, dod priekšroku aptauju aizpildīšanai tiešsaistē. Dalībniekam aptaujas aizpildīšana tiešsaistē ir daudz ātrāka un to var veikt jebkurā sev ērtā laikā. Turklāt, ja dalībniekiem nepatīk daži jautājumi, viņi tos var vienkārši izlaist.

īkšķus uz augšu tikai aptaujas rīkiem

Pētnieki tos var viegli izmantot

Izmantojot tiešsaistes aptaujas, pētnieks var ietaupīt daudz laika. Tūlītēja piekļuve vērtīgiem datiem pētniekam var būt ļoti noderīga, jo datus var viegli pārnest uz specializētu analītisko programmatūru vai elektronisko tabulu. Tas var palīdzēt novērtēt datus un arī palīdzēt pētniekam.

Ērts stils

Jūsu uzņēmuma zīmolam un vietnei var viegli pielāgot tiešsaistes aptauju stilu. Var pievienot uzņēmuma logotipus, kā arī izvēlēties pašu izvēlēto aptaujas izkārtojumu un krāsas. Aptaujas jautājumiem var pievienot arī video, audio un attēlus. Tomēr ieteicams ievērot piesardzību, jo pārāk liela apjoma piemērošana var paildzināt gaidīšanas laiku starp jautājumiem, padarot tos pārāk lēni ielādējamus. Daudzi cilvēki uzskata, ka pārāk ilga nākamā jautājuma gaidīšana ir ļoti traucējoša un traucēklis.

Ievērojami sirsnīgs

Tirgus pētnieki tiešsaistes aptaujās ir novērojuši garākas un izsmeļošākas atbildes. Tas ir tāpēc, ka tiešsaistes lietotāji šādā anonīmā vidē jūtas drošāk, un tāpēc viņi biežāk sniedz patiesākas atbildes.

Ekskluzīvāka

Tiešsaistes apsekojumu dalībniekus var iepriekš atlasīt, lai izslēgtu tos, kuri neatbilst ideālam profilam, lai piedalītos aptaujās. Šādā veidā jūs varat izslēgt tos dalībniekus, kuru dati nebūs noderīgi.

Daudzpusīgāks lietojums

Tiešsaistes aptaujas var viegli pielāgot katram dalībniekam, kad viņš veic aptauju. Atkarībā no dalībnieka atbildes uz iepriekšējo jautājumu var mainīt jautājumu secību vai dažus jautājumus var vispār neņemt vērā.

Komentāri

Atstāj atbildi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

lvLatviešu valoda