Výhody používání online průzkumů

Pokud jste majitelem firmy a teprve začínáte, bylo by rozumné vážně zvážit, zda byste neměli provést online průzkumy. Jsou vhodné pro průzkum trhu, protože nestojí tolik jako standardní papírové průzkumy, rychleji se provádějí a umožňují mnohem širší škálu otázek. Níže je uveden seznam, který podrobněji popisuje výhody provádění průzkumů přes internet.

Rychlejší

Pro ty, kteří si to neuvědomují, lze online průzkum provést o dvě třetiny rychleji než při běžném způsobu výzkumu. Nemusíte čekat, až se vám vrátí papírové dotazníky, protože požadované údaje se shromáždí automaticky. To znamená, že budete mít téměř okamžitou míru odpovědí. Ti, kteří jsou specialisty v oblasti online marketingu, uvádějí, že odpovědi, které hledáte, je obvykle možné získat během prvních tří dnů vašeho studijního projektu.

Nákladově efektivní

Náklady na výzkum lze doslova snížit o 80% nebo více, pokud využijete dotazníky online. Při použití online dotazníku nebudete muset zaměstnávat pracovníky ani používat velké množství zdrojů. Můžete také ušetřit finanční prostředky za poštovné. K výsledkům výzkumu se dostanete kdykoli, protože zpětná vazba se zpracovává automaticky.

Extra přesné

Odpovědi účastníků průzkumů budou do systému zadány okamžitě, což znamená, že je mnohem menší pravděpodobnost chyby. Starší techniky průzkumů závisely na pozornosti pracovníka, aby správně vložil každý detail. To ponechává prostor pro spoustu lidských chyb, zejména proto, že se jedná o tak zdlouhavý proces.

Rychlé vyšetření

Skvělé na online průzkumech je, že jsou kdykoli připraveny k použití. Při zobrazování údajů lze použít tabulky a grafy a většina nástrojů pro průzkumy na internetu poskytuje nástroje pro tvorbu tabulek a analýzu a také zdroje pro tvorbu tabulek, kdekoli je to nutné.

Jednoduché používání účastníků

Je skutečností, že kromě používání chytrých telefonů dává 90% lidí s přístupem na web přednost vyplňování dotazníků online. Pro účastníka je vyplnění dotazníku online mnohem rychlejší a může jej vyplnit kdykoli, kdy se mu to hodí. Navíc pokud účastníkům některé otázky nevyhovují, mohou je jednoduše přeskočit.

palec nahoru pouze pro nástroje průzkumu

Výzkumníci je mohou snadno používat

Výzkumník může ušetřit spoustu času použitím online průzkumů. Okamžitý přístup k cenným údajům může být pro výzkumného pracovníka velmi užitečný, protože údaje lze snadno přenést do specializovaného analytického softwaru nebo do tabulkového procesoru. To může pomoci při vyhodnocování údajů a také pomoci výzkumníkovi.

Pohodlné pro styl

Pro vaši firemní značku a webové stránky lze online průzkumy snadno stylizovat tak, aby jim odpovídaly. Lze přidat firemní loga a zvolit vlastní rozvržení a barvy průzkumu. Na otázky průzkumu lze také použít video, zvuk a obrázky. Doporučujeme však postupovat opatrně, protože přílišné použití může prodloužit čekací dobu mezi otázkami a způsobit jejich pomalé načítání. Mnoho lidí považuje příliš dlouhé čekání na další otázku za obrovský zlom a překážku.

Značně upřímný

Delší a obsáhlejší odpovědi zaznamenali průzkumníci trhu z online průzkumů. Je to proto, že uživatelé online se v anonymním prostředí cítí bezpečněji, a proto jsou ochotni odpovídat pravdivěji.

Více Exkluzivní

Účastníci online průzkumů mohou být předem prověřeni, aby se vyloučili ti, kteří nemají ideální profil pro účast v průzkumech. Tímto způsobem můžete vyřadit ty účastníky, jejichž údaje nebudou přínosné.

Všestrannější

Online průzkumy lze snadno přizpůsobit každému účastníkovi v průběhu průzkumu. V závislosti na odpovědi účastníka na předchozí otázku lze změnit pořadí otázek nebo některé otázky zcela vynechat.

Komentáře

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZČeština