14 věcí, které musíte vědět o svých zákaznících a potenciálních zákaznících

14_Customer_Survey

Společnost Infusionsoft sestavila užitečný seznam 7 věcí, které musíte vědět o svých zákaznících:

1. Jejich jméno. Nic nevypovídá o člověku rychleji než jeho křestní jméno. Využijte ho k budování vztahu se zákazníkem.

2. Co nakoupili. Pokud víte, co si vaši zákazníci koupili v minulosti, máte dobrou představu o tom, co si koupí znovu. (A nebudete ztrácet čas propagací produktů, o které není zájem.)

3. Jak často nakupují. Osoby, které u vás nakupují zřídka, mohou potřebovat další podporu... více marketingu. Zatímco stálí zákazníci nemusí potřebovat další prodejní nabídky, ale mohou mít prospěch z newsletteru nebo kupónu.

4. Kolik utratí (v průměru). Proč trávit drahocenný čas nabízením produktů, které si zákazníci nemohou dovolit? Může to uvést zákazníka do rozpaků, ukazuje to na váš nedostatek osobního zájmu a může to způsobit, že zákazníci ztratí zájem.

5. Poslední nákup. Ztratili jste zákazníka, aniž byste o tom věděli? Kdo je stále věrný? Kdo zabloudil (a je třeba ho přivést zpět)?

6. Každá interakce, kterou jste s nimi měli. Dokumentace je důležitá ze zřejmých důvodů. Pokud si však budete moci "vzpomenout" na předchozí konverzace, bude se váš zákazník cítit důležitý a oceněný.

7. Jak se cítí ve vaší firmě. Zpětná vazba od zákazníků je nejlepší způsob, jak zlepšit své produkty/služby, uspokojit potřeby zákazníků a přilákat další zákazníky.

Číslo 7 na seznamu nepřekvapilo - rozesílání zákaznických průzkumů je skvělý způsob, jak získat potřebnou zpětnou vazbu. Chcete-li se o průzkumech mezi zákazníky dozvědět více, podívejte se na naši stránku Kdy provádět průzkumy zákazníků a Deset důvodů pro zasílání průzkumů zákazníků příspěvky.

Společnost Infusionsoft také sestavila 7 věcí, které rozhodně musíte vědět o svých potenciálních zákaznících a které lze snadno sestavit pomocí jednoduchého online průzkumu mezi zákazníky:

1. Věk. Vše, co říkáte a píšete, včetně slangu, narážek, obtížnosti slov a témat, by mělo být přizpůsobeno věku.

2. Pohlaví. Navzdory dvojí roli, kterou muži a ženy obvykle zastávají, lze většinu osob rozdělit (a prodat) na základě zájmů nebo potřeb specifických pro dané pohlaví.

3. Umístění. Hodnoty a kultura se obvykle liší v závislosti na demografii. Jasné pochopení regionálních rozdílů zlepší vaše cílená sdělení.

4. Úroveň vzdělání. Stejně jako věková přiměřenost, i úroveň vzdělání by měla určovat, jakým způsobem oslovíte své potenciální zákazníky a jaké výhody najdou ve vašem produktu nebo službě.

5. Příjmy. Potřeby a přání jednotlivých společenských vrstev by měly být vodítkem pro typy výrobků a služeb, které byste jim měli prodávat.

6. Rodinný stav. Hodnoty, potřeby a přání osob žijících v manželství se výrazně liší od hodnot, potřeb a přání osob svobodných. Prodej rodinných sdělení svobodným osobám (a naopak) vám může zhatit obchod.

7. Co jim nedá spát. To je nejdůležitější. Musíte znát obavy, starosti, obavy, vzrušení, naděje a sny svého potenciálního zákazníka. Když znáte konverzaci v hlavě svého potenciálního zákazníka, můžete do ní vstoupit, promluvit k němu a vybudovat vztah, který povede k zákazníkovi.

U zajímavého tipu číslo 7 "Co jim nedá spát?" si možné odpovědi na takovou otázku ani nedokážeme představit. Při sestavování podobných otázek v průzkumu byste měli jako odpovědi uvést několik možností (finance, rodina, zdraví atd...) a nabídnout možnost "označte vše, co se týká" a také možnost "jiné". Když zahrnete možnost "jiné", můžete získat otevřené odpovědi, abyste získali další poznatky o svých zákaznících. S největší pravděpodobností se podělí o odpovědi, které jste vůbec neuvažovali.

Komentáře

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZČeština