Мовна підтримка RTL (справа наліво)

В англійській мові ми пишемо (і читаємо) зліва направо, але є кілька мов, таких як арабська, іврит, перська та урду, які пишуть у протилежному напрямку, справа наліво (або RTL). На додаток до приблизно 300 мільйонів носіїв арабської (295 мільйонів) та івриту (5 мільйонів), існує десять основних мов, заснованих на арабському алфавіті, якими розмовляють ще 300 мільйонів людей. Щоб підтримати їх усіх, SurveyRock пропонує можливість створювати опитування мовами RTL.

Я покажу вам кроки, необхідні для створення мовного опитування RTL, але насправді це дуже просто. Це те саме, що й створення будь-якого іншого типу опитування, за винятком одного додаткового кроку.

Створити опитування

Наша подорож починається з вашої інформаційної панелі опитування. У меню на чорній смузі вгорі або на зеленій кнопці внизу натисніть "+Створити"а потім"Опитування", щоб створити його з нуля або "Опитування з шаблону" використовувати наші численні готові шаблони опитувань.

Панель опитування.  Тут ви можете створити опитування.

Після натискання цієї кнопки відкриється нове вікно. Введіть назву нового опитування, опис і натисніть кнопку "Надіслати“.

Введіть назву та опис нового опитування.  Опис потрібен, коли ви ділитеся опитуванням у Twitter або Facebook.

Тепер ви потрапили в редактор опитування і готові додавати запитання або інші елементи опитування.

Змінити налаштування - Виберіть RTL

Але зачекайте! Зараз саме час виконати ще один додатковий крок, про який ми згадували раніше. Натисніть на кнопку "Налаштування" вгорі і прокрутіть сторінку до кінця.

Натисніть Так, щоб змінити мову опитування на RTL.

Під заголовком "Мови справа наліво" натисніть на "Так.", а потім натисніть на зелену кнопку "Зберегти налаштування". Поверніться до редактора опитування, натиснувши кнопку "Редагувати"вгорі.

Однак перед тим, як ми додамо запитання, я збираюся змінити назву опитування на щось арабською мовою. Ми могли б зробити це, коли вперше вводили назву, але я забув. 😳

Заздалегідь перепрошую всіх наших арабських читачів.  Я не знаю цієї мови, і мені доведеться покладатися на Google Translate, щоб отримати текст для цього прикладу опитування.  

Найпростіший спосіб змінити назву - натиснути на "Редагувати" поруч із заголовком вгорі зеленим кольором.

Оновіть назву опитування.

Ми збираємося створити опитування щодо відгуків про семінар, тому введіть "ندوة استطلاع رأي الحدث" в поле заголовка і натисніть "Оновлення". Ви помітите, що текст автоматично переходить справа наліво. Хіба технологія не дивовижна?!

Додати питання

Оскільки мета цієї вправи - просто показати вам, як створити RTL-опитування, я додам лише одне базове запитання. Давайте запитаємо респондентів, яке загальне враження вони отримали від нашого заходу. Двічі клацніть по кнопці "+", щоб вставити запитання, а потім двічі клацніть на "Рейтингова шкала" так, щоб у вікні додавання Питання за рейтинговою шкалою відкривається вікно.

Створіть запитання зі шкалою оцінювання, щоб продемонструвати можливості арабської мови

У полі "Питання" вгорі введіть своє перше запитання, наприклад, "بشكل عام ، ما مدى رضاك عن ندوتنا" (Загалом, наскільки ви були задоволені нашим семінаром).

У полі вибору введіть те, що ви хотіли б мати в правій частині запитання ("місце проведення", "спікери").

Далі я виберу варіант масштабування для цього питання. Зазвичай я б вибрав щось на кшталт "Шкала Лайкерта 5 варіантів (задоволений -> незадоволений)", але зараз усі попередньо визначені варіанти англійською мовою. Зовсім не проблема! У випадаючому меню просто виберіть "User defined..." і в нижньому текстовому полі я можу ввести арабський переклад цих 5 варіантів:

راض جدا
راض
محايد
غير راض
مستاء جدا

Натисніть "Додати", і ви побачите своє перше запитання. Зверніть увагу, що всі варіанти відповідей і заголовок йдуть справа наліво.

Питання арабською мовою з написанням справа наліво.

Ми можемо натиснути кнопку "Попередній перегляд" вгорі, щоб отримати перший погляд на наше просте опитування.

Попередній перегляд опитування, але нам все одно потрібно змінити індикатор виконання та текст кнопки "Надіслати".

Поки що це виглядає досить добре, але ще не досконало. Текст "Опитування завершено" вгорі все ще англійською мовою, так само як і кнопка "Надіслати" внизу. Давайте змінимо це зараз.

Змінити опитування завершено та текст індикатора прогресу

Ми можемо змінити обидва ці параметри, повернувшись на сторінку "Налаштування опитування". Натисніть на "Налаштування" у верхньому рядку меню і прокрутіть вниз до розділу "Навігація". У полях "Назва кнопки "Готово/Відправлення"" і "Назва індикатора виконання" введіть перекладений текст кнопки. Переконайтеся, що в тексті індикатора прогресу присутній заповнювач "{X%}". Це необхідно для відображення відсотка завершення опитування.

Введіть кнопку "Надіслати" і заголовки індикатора виконання. Зверніть увагу, як відображається мова RTL (справа наліво)

Прокрутіть сторінку до кінця і натисніть "Зберегти налаштування", а потім натисніть на "Попередній перегляд" в крайньому правому куті рядка меню вгорі, щоб переглянути наші зміни.

Завершено попередній перегляд опитування арабською мовою в RTL.

Чудово! Саме так ми хочемо, щоб виглядало наше опитування. Заголовок, текст запитання, кнопки та навігація - арабською мовою, а мовний напрямок - справа наліво. Якщо у вас виникли запитання, будь ласка, повідомте нам про це в коментарях нижче.

Коментарі

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

ukУкраїнська