Online Pazarlama Araştırmalarına Bir Bakış

İş hayatında kalmak istiyorsanız, müşterilerinizin ne istediğini takip etmelisiniz ve internet üzerinden pazarlama araştırması bunun tam da yoludur. İçgüdülerin ve tahminlerin daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içindesiniz demektir. İşte bu nedenle şirket sahipleri ve pazarlamacılar, işlerini sürdürebilmek için gerekli verileri toplamak amacıyla online anketlere yönelmişlerdir. Bu anket türleri, ürün geri bildirimlerini, satın alma alışkanlıklarını ayırt etmek, pazarlama boyutlarını değerlendirmek, marka bilinirliğini ölçmek ve çok daha fazlası için kullanılabilir.

PROFESYONELLER ÇEVRIMIÇI ANKETLERI NASIL KULLANIR?

İzleyicilerle iletişime geçin

Hedef kitlenizden ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, anketlerinizi ulaştırabileceğiniz ideal pazar örneklerine sahip olduğunuz sürece, çevrimiçi anket kesinlikle bu görevi yerine getirmenin en etkili yoludur. Bir liste oluşturmanız gerekebilir ya da zaten bir listeniz olabilir, ancak anketleri ulaştıracağınız kişilere sahip olmanız şart!

Ürün fiyatlandırmasını ve cazibe merkezlerini gözden geçirin

Müşterilerinizden geri bildirim alarak online anketlerBöylece daha fazla müşteri memnuniyeti, ürün geliştirmeleri ve esasen satış getirecek yansımalar oluşturabilirsiniz. Optimum geri bildirim istiyorsanız, şu tür sorular sormanız gerekecektir: Ürünümüzü nasıl daha iyi hale getirirsiniz? Müşterilere rakiplerin ürünleri hakkında neleri sevdiklerini de sorabilirsiniz.

Sosyal medya teknikleri ve prosedürleri oluşturmak

Çevrimiçi anketler, sosyal medya sitelerinin önemini hızlı bir şekilde anlamanızı sağlayacaktır. Bunları işletme pazarlamanızla bütünleştirmek, hangi medya kaynaklarını gözlemlemeniz gerektiğini anlamanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Twitter'da bir "retweet" veya Facebook'ta bir "like" almak sadece çok fazla şey gösterebilir, ancak çevrimiçi anket "nedenlerini" anlamanıza yardımcı olur ve pazarınız için yeni bir fikir ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir. Mevcut müşterilerin yeni ürün özellikleri veya sınıflandırmalarıyla ilgilenip ilgilenmeyeceğini öğrenmek için Twitter veya Facebook merakı ölçmek için harika yerler olabilir.

sadece sosyal medya anketleri

Hedeflenen bir pazarı araştırın ve değerlendirin

Şirketinizin en büyük giderlerinden biri muhtemelen pazarlama olabilir. Yeni kampanyalar için para harcamaya başlamadan önce, düşündüğünüz pazarlama tekniklerinin öngörülen yatırım getirisini sağlayacağından emin olmalısınız. Çevrimiçi pazar analizi anketleri, en iyi ürün fiyatlarını, perakende mağazaları için ideal yerleri ve içinde bulunduğunuz pazarın olası büyüklüğünü incelemenize yardımcı olacaktır. Pazara girmeden önce pazarı ölçmek her zaman en iyi yoldur.

Müşterileri hedeflemek için en iyi yerleri öğrenin

Yeni bir yerdeki olası müşterileri ayırt etmeye mi ihtiyacınız var? Bu anketleri kullanarak potansiyel alıcılara yaşlarını, cinsiyetlerini, gelirlerini, konumlarını, alışveriş yaptıkları yerleri, hobilerini, kaç çocukları olduğunu veya başka herhangi bir şeyi sorun. Böylece hedef kitlenizin en çok nerede olabileceğini ve onları nasıl hedefleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz!

Pazar Bölümü

Kendi lehinize ağırlık koymanız gerekiyorsa, müşteri pazarı segmentasyonunu düşünmeye başlayın. Esasen bu, coğrafya, ürün kullanımı, demografik özellikler veya yaşam tarzı gibi yaygın özellikleri paylaşan daha küçük tüketici gruplarına odaklanacağınız anlamına gelir. Çevrimiçi bir anket, çeşitli bölümleri ve bir ürün veya hizmette ne aradıklarını belirleyerek tüm bu gerekli bilgileri toplamanın mükemmel bir yoludur.

Kullanılacak en iyi stratejiyi seçin

Müşteri tabanınız bir otoyol reklam panosuna mı yoksa çevrimiçi bir afişe mi daha çok ilgi gösterir? Yeni bir reklam formatını denemek istiyorsanız, çevrimiçi anketler hedef kitlenize ulaşmak için en etkili ortamlar hakkında bir sonuca varmanıza yardımcı olacaktır.

Yorumlar

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir

tr_TRTürkçe