Anketinizi QR Kodu ile Dağıtın

Kısa süre önce katılımcılarınızın anketinize erişmesi için yeni bir yol ekledik. Bir web bağlantısı dağıtıcısı oluşturduğunuzda, artık otomatik olarak ilgili bir QR kodu oluşturuyoruz. Bu görüntüyü şurada kullanabilirsiniz pazarlama materyallere veya sosyal medya paylaşımlarına dahil edin.

QR kodu, Hızlı Yanıt kodunun kısaltmasıdır ve genellikle ürün ambalajlarına, basılı reklamlara ve makbuzlara yerleştirilen kare şeklinde bir barkoddur. Telefonunuzla taradığınızda, genellikle bir uygulama veya web sayfası açılır. 

QR kodları ilk olarak 1994 yılında Japonya'da üretim sürecini izlemek için kullanıldı. O zamandan bu yana QR kodları, kolay anlaşılır işlevsellikleri ve kullanılabilecekleri birçok yol nedeniyle büyüdü ve erişim alanını neredeyse her sektörü kapsayacak şekilde genişletti.

Günümüzde tüketici deneyimi anketlerini paylaşmak, sosyal ağlarda arkadaş eklemek, ödeme yapmak ve çok daha fazlası için kullanılıyorlar.

Artık herkes cebinde veya çantasında bir cep telefonu taşıdığından, anket bağlantınızı içeren bir QR kodu yazdırmak ve dağıtmak, insanların anketinize erişmesi için son derece kolay bir yoldur.

SurveyRock'ta QR Koduna bakın

Kodu görmek için, sayfanın üst kısmındaki menüden "Dağıt" seçeneğine tıklayarak anket dağıtıcı sayfasına gidin. Oluştur Henüz yapmadıysanız bir Web Bağlantısı dağıtıcısı. Artık anket URL'sinin yanında bir "QR Kodu" düğmesi bulunmaktadır.

Otomatik olarak oluşturulan görüntüyü görmek için QR kodu düğmesine tıklayın.

Kodu görmek için düğmeye tıklayın.

Görüntüyü bilgisayarınıza indirmek için QR kodunu indir düğmesine tıklayın.

QR kodunun altında görüntüyü bilgisayarınıza indirmek veya farklı bir uygulamada açmak için bir bağlantı bulunmaktadır.

İpuçları

Bunu anketiniz için birincil dağıtım yöntemi olarak kullanmayı planlıyorsanız, anketi kısa tutmalısınız. Katılımcılar ankete mobil cihazlarından erişeceklerdir ve anketi tamamlamak için uzun zaman harcamak istemeyebilirler.

Mükemmel bir kullanım senaryosu NPS (Net Tavsiye Skoru) anketi ile müşterinizin ürününüz veya hizmetiniz hakkında ne hissettiğini hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz. Bir diş hekimi ya da doktor bu kodu kapısına ya da resepsiyon masasına yerleştirebilir. Bir ziyaretin sonunda, müşteri telefonuyla görüntüyü tarar ve geri bildirimini bırakır.

Geri bildirim bağlantısı içeren örnek QR kodu

Yorumlar

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir

tr_TRTürkçe