Wielojęzyczna ankieta i dodatkowe języki

Każdy użytkownik może wybrać język domyślny podczas tworzenia nowej ankiety lub zmiany istniejącej. Posiadacze kont Enterprise mogą teraz tworzyć ankiety wielojęzyczne. Oznacza to, że jedna ankieta może zawierać pytania w wielu językach. Kiedy respondent po raz pierwszy kliknie na link do ankiety, może wybrać język, w którym chce wziąć udział w badaniu.

Twórz wielojęzyczne ankiety, aby respondent mógł sam wybrać język ankiety

Utwórz ankietę wielojęzyczną

Zacznij od stworzenia ankiety w swoim domyślnym języku. Najlepiej jest napisać wszystkie pytania zanim rozpoczniesz proces tłumaczenia. W przeciwnym razie będziesz musiał powtórzyć tłumaczenie po wprowadzeniu wszelkich zmian. Kiedy ankieta i pytania są już gotowe, przejdź do strony z ustawieniami ankiety i przewiń w dół do zakładki "Język ankiety" sekcja. Kliknij na "Zmiana" pod "Dodatkowe języki". Otworzy to okno dodatkowych języków.

Przejdź na stronę ustawień ankiety i kliknij na zmień w zakładce dodatkowe języki.

Na górze strony widoczny jest główny język ankiety. Kliknij na przycisk rozwijany poniżej i wybierz pierwszy język dodatkowy, a następnie "+ Dodaj językprzycisk ".

Powtórz ten krok dla wszystkich języków, które chcesz dodać do swojej ankiety. Kiedy skończysz, strona powinna wyglądać tak jak poniżej.

Ekran pokazujący wszystkie języki, które zostały dodane do ankiety

Przetłumacz tekst ankiety

Następnie należy kliknąć na "Pobierz", aby pobrać plik tłumaczenia dla każdego języka. Używamy branżowego standardu plików tłumaczeniowych ".po". Nazwa pliku zawiera 2-znakowy kod języka na końcu, aby pomóc Ci je od siebie oddzielić. Istnieje kilka narzędzi, zarówno do pobrania, jak i online, których możesz użyć do przetłumaczenia pliku .po. Polecamy PoEdit. Bardzo łatwo jest również edytować ten plik bezpośrednio w edytorze tekstowym. Będzie on wyglądał mniej więcej tak:

Zawartość pliku tłumaczeniowego

Każdy blok tekstu składa się z 3 wierszy, które zaczynają się od: msgctxt, msgid oraz msgstr. Pierwszą z nich możesz zignorować, ale proszę nie zmieniaj niczego tutaj. The 'msgid' to tekst, który ma być przetłumaczony w języku podstawowym. Tekst 'msgstr' jest samo tłumaczenie.

Dla niektórych języków przetłumaczyliśmy już komunikaty o błędach i tekst przycisków nawigacyjnych, ale możesz to zmienić, jeśli chcesz. Gdziekolwiek to zobaczysz: msgstr "" będziesz musiał przetłumaczyć tekst z linii powyżej (msgid) i wpisać go pomiędzy cudzysłowy.

Wgraj plik z tłumaczeniem

Gdy wszystkie teksty zostaną przetłumaczone, zapisz plik i prześlij go. Kliknij przycisk "Prześlij tłumaczeniePrzycisk " obok danego języka, wybierz plik językowy .po i załaduj go.

Jeśli są błędy lub jeśli nie przetłumaczyłeś każdego wpisu, zobaczysz komunikat taki jak ten. Po prostu otwórz plik ponownie i przejrzyj blok na liniach 30-32 (w tym konkretnym przypadku).

Błąd tłumaczenia pliku językowego

Gdy tłumaczenie zostanie zakończone poprawnie, zobaczysz komunikat jak poniżej.

Plik tłumaczenia został poprawnie wypełniony i przesłany

Możesz również zobaczyć, które języki są dostępne do użycia, ponieważ język zostanie automatycznie włączony.

Po załadowaniu pliku z tłumaczeniem, język ten zostanie automatycznie włączony i będzie dostępny w Twojej wielojęzycznej ankiecie.

Po włączeniu przynajmniej jednego dodatkowego języka respondent zobaczy menu rozwijane z wyborem języka, gdy rozpocznie wypełnianie ankiety. Języki mogą zostać wyłączone w dowolnym momencie. Pamiętaj, że jeśli usuniesz język, nie będzie to miało wpływu na wszystkie dane ankiety wypełnione w tym języku, ale tłumaczenia pytań nie będą już dostępne.

Wielojęzyczne raportowanie ankiet

Po wejściu na stronę raportowania odpowiedzi indywidualnych, na dole strony widoczny jest język ankiety.

Język ankiety z indywidualnej strony sprawozdawczej

Język ankiety możesz zobaczyć również podczas eksportu danych odpowiedzi do formatu Excel, CSV lub SPSS.

Język ankiety w eksportach odpowiedzi

Możesz również dodać filtr raportowania na języku ankiety, aby pomóc Ci w przeglądzie i analizie danych.

Uwagi

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolski