Rozprowadź swoją ankietę za pomocą kodu QR

Niedawno dodaliśmy nowy sposób, w jaki Twoi respondenci mogą uzyskać dostęp do Twojej ankiety. Za każdym razem, gdy tworzysz dystrybutor linków internetowych, automatycznie generujemy odpowiadający im kod QR. Możesz użyć tego obrazka w marketing materiałów lub umieszczać w postach w mediach społecznościowych.

Kod QR to skrót od Quick Response code, czyli kodu kreskowego w kształcie kwadratu, który jest powszechnie umieszczany na opakowaniach produktów, w reklamach drukowanych i na paragonach. Po zeskanowaniu go telefonem zazwyczaj otwiera się aplikacja lub strona internetowa. 

Kody QR zostały po raz pierwszy użyte w Japonii w 1994 roku do monitorowania procesu produkcyjnego. Od tego czasu kody QR rozwinęły się i rozszerzyły swój zasięg na niemal każdą branżę ze względu na ich łatwą do zrozumienia funkcjonalność i wiele sposobów, na jakie można je wykorzystać.

Obecnie służą one do przeprowadzania ankiet dotyczących doświadczeń konsumentów, dodawania znajomych na portalach społecznościowych, dokonywania płatności i wielu innych czynności.

Ponieważ każdy nosi telefon komórkowy w kieszeni lub torbie, wydrukowanie i rozdystrybuowanie kodu QR zawierającego link do ankiety jest niezwykle łatwym sposobem, aby ludzie mieli do niej dostęp.

Zobacz kod QR w SurveyRock

Aby zobaczyć kod, przejdź na stronę dystrybutora ankiety, klikając na "Dystrybucja" w menu na górze strony. Utwórz stronę dystrybutora linków internetowych, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Obok adresu URL ankiety znajduje się teraz przycisk "QR Code".

Kliknij przycisk kodu QR, aby zobaczyć automatycznie wygenerowany obraz.

Aby zobaczyć kod, kliknij na przycisk.

Kliknij przycisk "Pobierz kod QR", aby pobrać obraz na swój komputer.

Poniżej kodu QR znajduje się link do pobrania obrazu na komputer lub otwarcia go w innej aplikacji.

Porady

Jeśli planujesz wykorzystać tę metodę jako główną metodę dystrybucji dla swojej ankiety, powinieneś zadbać o to, aby ankieta była krótka. Respondenci będą mieli dostęp do ankiety ze swoich urządzeń mobilnych i mogą nie chcieć poświęcać dużo czasu na jej wypełnienie.

Idealnym scenariuszem użycia jest NPS (Net Promoter Score), aby szybko określić, jak Twoi klienci czują się z Twoim produktem lub usługą. Dentysta lub lekarz mógłby umieścić kod na swoich drzwiach lub w recepcji. Na koniec wizyty klient skanuje obrazek telefonem i zostawia swoją opinię.

Przykładowy kod QR z linkiem zwrotnym

Uwagi

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolski