Najlepsze skuteczne strategie komunikacyjne dla małych firm

Konieczne jest, abyś pracował nad swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi z każdym, kto jest związany z Twoją firmą w sposób strategiczny. Bez skutecznych metod komunikacji, wady rozciągają się na problemy i nieporozumienia, które mogą poważnie odbić się na reputacji Twojej firmy.

Oto jak możesz szlifować umiejętności komunikacyjne w swojej firmie i upewnić się, że zapobiegasz problemom, które pojawiają się, gdy brakuje komunikacji lub gdy wiadomość nie jest przekazywana prawidłowo.

Najpierw posłuchaj

Słuchanie jest podstawą każdej komunikacji. W rzeczywistości, dobrym sposobem, aby stać się lepszym słuchaczem jest ograniczenie rozproszeń, które torują sobie drogę do rozmowy i które utrudniają całkowite wchłonięcie wiadomości, która jest przekazywana. To są małe rzeczy naprawdę. Zamknij swoje konto e-mail, umieścić swój telefon na ciszy, zamknąć drzwi podczas spotkania i zobaczyć na własne oczy. Spróbuj też nie rozpraszać się własnymi myślami; osoba stojąca przed tobą zasługuje na twoją pełną uwagę.

Zwracaj uwagę na złe opinie

Ignorowanie informacji zwrotnej byłoby złym posunięciem, bez względu na to, jak mało znacząca może się wydawać. Ktoś może złożyć skargę na Twój produkt lub może dojść do drobnego konfliktu. Twoim zadaniem jest natychmiastowa reakcja. Nawet jeśli jest to tylko krótkie zdanie, pokaż swoim klientom, że zajmujesz się sprawą, aby ich nie stracić i aby wiedzieli, że jesteś zainteresowany tym, co mają do powiedzenia i że traktujesz ich poważnie. W przeciwnym razie będziesz miał nie tylko niezadowolonych klientów, ale niezadowolonych i złych klientów. Ponadto, aby Twoja firma działała efektywnie, ważne jest, abyś miał otwarte linie komunikacyjne. W ten sposób będziesz w stanie poprawić swój biznes i sprostać wymaganiom swojego rynku docelowego. Wysyłanie okazjonalnych ankiet lub kwestionariuszy do klientów jest najlepszą metodą zbierania informacji zwrotnych.

Wiedzieć, co powiedzieć

Częścią skutecznej komunikacji jest zadawanie właściwych pytań, aby uzyskać potrzebne odpowiedzi. W każdej rozmowie zawsze istnieją wskazówki, jakie pytania doprowadzą Cię do odpowiedzi, a jakich powinieneś się wystrzegać. Na przykład, powiedzmy, że mamy pracownika, który nie nadąża za resztą zespołu i potrzebuje motywacji. Zadając właściwe pytania, powinieneś być w stanie pomóc w rozwiązaniu problemu, zamiast go tylko pogłębiać.

Zrób, co w Twojej mocy

Spotkania są klasycznym przykładem na to, jak marnować czas. Możesz to jednak zmienić, przynajmniej w swojej firmie. Planuj i organizuj, to jest klucz. Stwórz agendę i rozdaj ją wszystkim uczestnikom z wyprzedzeniem. Najważniejszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to szanować czas wszystkich uczestników i sprawić, by dyskusje były jak najbardziej efektywne, a Twoje przesłanie jak najskuteczniejsze.

Komunikacja dwukierunkowa

Komunikacja i informacja zwrotna

Komunikacja dwukierunkowa może pomóc Ci zaoszczędzić czas i upewnić się, że nic nie jest pozostawione przypadkowi. Jest ona szybsza i daje obu stronom szansę na usunięcie wszelkich nieporozumień poprzez upewnienie się, że druga osoba zrozumiała, co próbujesz powiedzieć.

Jeśli jesteś właścicielem interaktywnego biznesu to prawdopodobnie codziennie otrzymujesz informacje zwrotne. Są to przydatne informacje, które mogą pomóc Ci w poprawie, a nawet w opracowaniu nowej strategii.

Nie czekaj, aż klient lub pracownik przyjdzie do Ciebie z długo tlącym się problemem. Bądź proaktywny w wyszukiwaniu potencjalnych trudności lub konfliktów.

Uwagi

  • Communication Effectiveness
    October 24, 2020 w 4:42 pm

    Dzięki za wspaniałą zawartość. Chciałbym zobaczyć jeszcze więcej wkrótce. Jeszcze raz dzięki i trzymaj się wspaniałej pracy!

  • Zoe
    March 15, 2022 w 1:15 pm

    Dzięki za podzielenie się tymi przydatnymi informacjami! Mam nadzieję, że będziesz kontynuował to, co robisz.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolski