Spojrzenie na badania marketingowe online

Jeśli chcesz pozostać w biznesie, a następnie trzeba zachować karty na to, co klienci chcą, a badania marketingowe przez internet jest tylko sposób, aby to zrobić. Jeśli uważasz, że instynkty jelit i zgadywanie są lepszą opcją, to jesteś bardzo mylić. Dlatego właśnie właściciele firm i marketerzy zaczęli korzystać z ankiet online, aby zebrać dane niezbędne do utrzymania się na rynku. Ankiety te mogą być wykorzystywane do badania opinii o produktach, zwyczajów zakupowych, oceny wielkości marketingu, rozpoznawalności marki i wielu innych.

JAK PROFESJONALIŚCI KORZYSTAJĄ Z ANKIET ONLINE

Kontakt z publicznością

Jeśli chcesz uzyskać konkretne informacje od swojej grupy docelowej, ankiety online są zdecydowanie najbardziej efektywnym sposobem na realizację tego zadania - o ile masz idealne próbki rynku, do których możesz dostarczyć swoje ankiety. Być może będziesz musiał zbudować listę lub możesz już ją mieć, ale posiadanie kontaktów, do których możesz dostarczyć ankiety jest koniecznością!

Rewizja cen produktów i atrakcji

Dzięki otrzymywaniu informacji zwrotnych od klientów ankiety onlineJesteś w stanie zbudować refleksje, które przyniosą większą satysfakcję klienta, ulepszenia produktu i w efekcie sprzedaż. Jeśli chcesz uzyskać optymalną informację zwrotną, musisz zadawać takie pytania, jak: jak sprawić, by nasz produkt był lepszy? Możesz również zapytać klientów, co im się podoba w towarach konkurencji.

Konstruowanie technik i procedur dotyczących mediów społecznościowych

Ankiety online szybko uświadomią Ci, jak ważne są portale społecznościowe. Zintegrowanie ich z marketingiem Twojej firmy pomoże Ci w uświadomieniu sobie, które media powinieneś obserwować. Uzyskanie "retweet" na Twitterze lub "like" na Facebooku może tylko tyle pokazać, ale ankiety online pomogą Ci zrozumieć "dlaczego" i mogą pomóc zaiskrzyć nowy pomysł dla Twojego rynku. Aby dowiedzieć się, czy obecni klienci byliby zainteresowani nowszymi funkcjami produktów lub klasyfikacjami, Twitter lub Facebook mogą być świetnymi miejscami do pomiaru ciekawości.

tylko ankiety w mediach społecznościowych

Zbadanie i ocena docelowego rynku

Jednym z największych wydatków Twojej firmy może być marketing. Należy upewnić się, że techniki marketingowe, które rozważasz, przyniosą przewidywany zwrot z inwestycji, zanim zaczniesz wydawać pieniądze na nowe kampanie. Ankiety analizy rynku online pomogą Ci zbadać najlepsze ceny produktów, idealne lokalizacje dla sklepów detalicznych i możliwą wielkość rynku, na którym jesteś. Ocena rynku przed wejściem na niego jest zawsze najlepszym sposobem.

Dowiedz się, gdzie najlepiej dotrzeć do klientów

Czy potrzebujesz wyróżnić potencjalnych klientów w nowej lokalizacji? Użyj tych ankiet, aby zapytać potencjalnych nabywców o ich wiek, płeć, dochody, lokalizację, miejsca, w których robią zakupy, hobby, ile mają dzieci lub cokolwiek innego. W ten sposób dowiesz się, gdzie najprawdopodobniej znajduje się Twoja publiczność i jak do niej dotrzeć!

Dział rynku

Jeśli chcesz zrzucić ciężar na swoją korzyść, zacznij rozważać segmentację rynku klientów. Zasadniczo oznacza to, że skupisz się na mniejszych grupach konsumentów, które mają wspólne cechy, takie jak geografia, wykorzystanie produktu, demografia lub styl życia. Ankieta online jest doskonałym sposobem na zebranie wszystkich tych niezbędnych informacji poprzez zidentyfikowanie różnych podziałów i tego, czego szukają w produkcie lub usłudze.

Wybierz najlepszą strategię do zastosowania

Czy Twoja baza klientów byłaby bardziej otwarta na billboard na autostradzie lub baner online? Jeśli chcesz eksperymentować z nowym formatem reklamy, to ankiety online pomogą Ci wyciągnąć wnioski na temat najbardziej skutecznych środków, aby dotrzeć do grupy docelowej.

Uwagi

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolski