Ankiety online a ankiety papierowe

Koszt papieru wzrasta i każdy idzie w stronę ekologii. Ostatnie zamknięcia urzędów pocztowych i podwyżki stawek są tego dowodem.

Czy potrafią ją czytać?

Czytelność jest ogromnym czynnikiem, jeśli chodzi o ankiety, więc projektant musi zadbać o każdy rodzaj osoby, która je czyta. Możesz myśleć, że ankieta papierowa z czarnym tuszem może być wiarygodną opcją, ale to samo dotyczy wyraźnego tekstu na monitorze. Jednak nie każdy może siedzieć przez spójny okres czasu przed ekranem komputera i pracować na jednym z nich. Dotyczy to również osób, które cierpią na wady wzroku. Dlatego też świetną opcją jest ankieta papierowa.

Projekt

Zastanów się nad układem projektu. Ankiety papierowe mają ograniczoną przestrzeń, ale w przypadku ankiet online jest ona nieograniczona. Dodatkowo większość pytań otwartych nie ma wystarczająco dużo miejsca dla uczestników; ciasne pismo, które muszą przyjąć, może sprawić, że ich odpowiedzi będą nieczytelne dla osoby przeprowadzającej i przeglądającej ankietę. To nie tylko obniży jej jakość, ale także zmarnuje czas ankietera, który może go wykorzystać na bardziej produktywne działania.

Czasochłonność

Każdy doświadczony ankieter powie Ci, że wypełnianie papierowych ankiet zajmuje dużo czasu. Niezależnie od tego, czy jest ona przeprowadzana na miejscu, czy wysyłana pocztą do uczestnika, liczy się szybkość. Ponadto pamiętaj, że w przypadku niektórych ankiet online możesz skorzystać z narzędzi analitycznych, które pozwolą Ci śledzić postępy. Ankiety SurveyRock oferują również możliwość przerwania badania i powrotu do niego później, aby je dokończyć.

Lista kontrolna dla ankiety papierowej

Elastyczność

Ankiety internetowe są o wiele bardziej elastyczne, a przez to bardziej przyjazne zarówno dla twórcy ankiety, jak i jego grupy docelowej. Mogą one mieć formę pytań wielokrotnego wyboru, pytań jednokrotnego wyboru, pytań siatkowych, pytań z listą itp.

Dodane funkcje

Ankiety online posiadają również zaawansowane funkcje logiczne, które zazwyczaj nie są obecne lub są trudne do zaimplementowania w ankietach papierowych. Dodatkowo, w projekcie ankiety łatwo jest umieścić adres email, aby powiadomić organizację o wszelkich problemach, na które uczestnicy potrzebują odpowiedzi.

Ostatecznie decyzja zależy od tego, co najbardziej odpowiada Twojej grupie docelowej. Mogą oni preferować proste, jednostronicowe ankiety papierowe lub ankiety online. W niektórych przypadkach będziesz musiał zdecydować się zarówno na ankietę papierową jak i online. Jeśli ankieta nie dociera do grupy docelowej, marnujesz swój czas i pracę. Nasze konto Premium oferuje możliwość łatwego drukowania/zapisywania ankiet w formie pliku PDF.

Wiele firm skorzysta na przejściu z ankiet papierowych na ankiety online. Nie oznacza to jednak, że ankiety papierowe straciły swoje miejsce. Nie oznacza to jednak, że ankiety papierowe straciły rację bytu.

Zawsze możesz sprawdzić www.surveyrock.com do stworzenia Twojej ankiety online. Niezależnie od tego, czy chodzi o projekt na studia, ankietę dla klientów, czy też obszerne badania rozwojowe, zadbają oni o to, abyś otrzymał dokładne i trafne wyniki.

Uwagi

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolski