14 rzeczy, które musisz wiedzieć o swoich klientach i potencjalnych klientach

14_Customer_Survey

Infusionsoft zebrał pomocną listę 7 rzeczy, które musisz wiedzieć o swoich klientach:

1. Ich nazwy. Nic nie przemawia do jednostki szybciej niż jej imię. Wykorzystaj je do budowania relacji z klientem.

2. Co kupili. Jeśli wiesz, co Twoi klienci kupili w przeszłości, masz dobry pomysł, co kupią ponownie. (I nie będzie tracić czasu na promowanie produktów o niewielkim lub żadnym zainteresowaniu).

3. Jak często dokonują zakupów. Osoby, które rzadko kupują od Ciebie mogą potrzebować dodatkowej zachęty... więcej marketingu. Natomiast stali klienci mogą nie potrzebować dodatkowej zachęty do sprzedaży, ale mogą skorzystać z newslettera lub kuponu.

4. Jak dużo wydają (średnio). Po co poświęcać cenny czas na oferowanie klientom produktów, na które ich nie stać? To może zawstydzić klienta, pokazuje brak osobistego zainteresowania i może spowodować, że klienci stracą zainteresowanie.

5. Ostatni raz dokonali zakupu. Czy straciłeś klienta, nawet o tym nie wiedząc? Kto jest nadal lojalny? Kto zbłądził (i trzeba go sprowadzić z powrotem)?

6. Każda interakcja, jaką z nimi miałeś. Dokumentacja jest ważna z oczywistych powodów. Ale możliwość "przypomnienia" sobie poprzednich rozmów sprawi, że klient poczuje się ważny i doceniony.

7. Jak oni czują się w Twojej firmie. Informacje zwrotne od klientów to najlepszy sposób na ulepszenie produktów/usług, zaspokojenie potrzeb klientów i przyciągnięcie większej liczby klientów.

Numer 7 na ich liście nie był zaskoczeniem; wysyłanie ankiet do klientów to świetny sposób na uzyskanie potrzebnych informacji zwrotnych. Aby dowiedzieć się więcej o ankietach dla klientów, sprawdź nasze Kiedy przeprowadzać ankiety wśród klientów oraz Dziesięć powodów, dla których warto wysyłać ankiety do klientów stanowiska.

Infusionsoft zebrał również 7 rzeczy, które koniecznie musisz wiedzieć o swoich potencjalnych klientach, a wszystkie z nich można łatwo zebrać za pomocą prostej ankiety online:

1. Wiek. Wszystko, co mówisz i piszesz, w tym slang, aluzje, trudność słów i tematy powinny być dostosowane do wieku.

2. Płeć. Pomimo podwójnych ról, jakie pełnią mężczyźni i kobiety, większość osób można podzielić na segmenty (i sprzedać je) w oparciu o zainteresowania lub potrzeby związane z płcią.

3. Lokalizacja. Wartości i kultura różnią się w zależności od demografii. Zrozumienie różnic regionalnych pozwoli na lepsze ukierunkowanie przekazu.

4. Poziom wykształcenia. Podobnie jak w przypadku adekwatności do wieku, poziom wykształcenia powinien decydować o tym, w jaki sposób zwracasz się do potencjalnych klientów i jakie korzyści znajdą oni w Twoim produkcie lub usłudze.

5. Dochód. Potrzeby i pragnienia z jednej klasy społecznej do drugiej powinny być przewodnikiem do rodzajów produktów i usług, które powinny być sprzedawane im.

6. Stan cywilny. Wartości, potrzeby i pragnienia osób pozostających w związku małżeńskim znacznie różnią się od tych, które są samotne. Marketing wiadomości rodzinnych do osób samotnych (i vice versa) może stracić umowę dla Ciebie.

7. Co nie daje im spać w nocy. To jest najważniejszy z nich. Musisz poznać obawy, zmartwienia, troski, ekscytacje, nadzieje i marzenia swojego potencjalnego klienta. Kiedy znasz rozmowę w głowie swojego potencjalnego klienta, możesz wejść w nią, przemówić do niego i zbudować relację, która doprowadzi do pozyskania klienta.

W przypadku interesującej wskazówki numer 7: "Co nie daje im spać w nocy?", nie sposób sobie nawet wyobrazić potencjalnych odpowiedzi na takie pytanie. Kiedy komponujesz podobne pytania ankietowe, powinieneś wymienić kilka odpowiedzi do wyboru (finanse, rodzina, zdrowie, itd...) i zaoferować opcję "wybierz wszystkie, które się odnoszą", jak również opcję "inne". Po włączeniu opcji "inne" możesz zebrać otwarte odpowiedzi w celu uzyskania dalszych informacji na temat swoich klientów. Najprawdopodobniej podzielą się oni odpowiedziami, których nawet nie brałeś pod uwagę.

Uwagi

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolski