10 bezczelnych korzyści z przeprowadzania ankiet online dla organizacji B2B: Kto powiedział, że dane nie mogą być zabawne?

Wprowadzenie: Dlaczego w ogóle mówimy o ankietach?

Ankiety, ankiety, ankiety! Nie, nie tworzymy nowej przyśpiewki na szkolny wiec. Mówimy o jednym z najbardziej niedocenianych narzędzi w zestawie narzędzi marketingowych B2B. Jeśli słowo "ankieta" przywołuje obrazy żmudnych testów wielokrotnego wyboru lub niekończących się formularzy, nadszedł czas, aby przebić tę bańkę i dołączyć do nowoczesnej ery.

Ale dlaczego? Świetne pytanie! Przygotuj się do robienia notatek lub jeszcze lepiej, dodaj tę stronę do zakładek (nie będę miał nic przeciwko), ponieważ zagłębiamy się w 10 najbardziej kuszących korzyści płynących z przeprowadzania ankiet online dla organizacji B2B.

1. Wejdź do głowy klienta bez bycia przerażającym

Czy kiedykolwiek chciałeś wiedzieć, co myślą Twoi klienci? Ankieta jest jak FBI w badaniach klientów - dostarcza wszystkich informacji bez podsłuchów.

To tak, jakby dać klientom mikrofon i scenę. Możesz usłyszeć ich niefiltrowane myśli na temat tego, co kochają, nienawidzą lub są całkowicie obojętni, jeśli chodzi o Twoje produkty lub usługi. Pamiętaj jednak, że z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność - wykorzystaj te informacje mądrze!

2. Oszczędzaj pieniądze, kochanie!

Spójrzmy prawdzie w oczy, przeprowadzanie osobistych grup fokusowych i wywiadów może być kosztowne. Kto ma budżet na kawę i pączki dla wszystkich? Nie wspominając już o wynajęciu eleganckiej sali konferencyjnej.

Ankiety online to "instant ramen" badań klientów - tanie, łatwe i zaskakująco satysfakcjonujące. Jest to najbardziej opłacalny sposób na uzyskanie praktycznych informacji, przy jednoczesnym zachowaniu wystarczającej ilości na pizzę w biurze.

Przeczytaj więcej o opłacalnych strategiach marketingowych

3. Czas to pieniądz, a ankiety oszczędzają oba!

Pamiętasz stare dobre czasy, kiedy trzeba było czekać tygodniami na ankiety wysyłane pocztą? Ja też nie, bo kto ma na to czas?

Ankiety online to Usain Bolt zbierania danych - szybki i skuteczny. Możesz zbierać odpowiedzi w czasie rzeczywistym i zacząć działać na podstawie danych szybciej, niż zdążysz powiedzieć: "Dlaczego tak długo z tym zwlekaliśmy?".

4. Przywitaj się z globalizacją

Ahoj, międzynarodowi koledzy! Dzięki ankietom online świat staje się Twoim placem zabaw. A przynajmniej miejscem gromadzenia danych.

Możesz łączyć się z klientami na całym świecie bez wychodzenia z przytulnego biura. Wystarczy nacisnąć "wyślij" i już możesz działać na arenie międzynarodowej.

Korzyści z przejścia na rynek globalny

Globus w stylu Picassa

5. Bądź Picassem personalizacji

Jeśli każdy klient jest unikalnym płatkiem śniegu, ankiety online pozwalają złapać każdego z nich na język. Chwila, to zabrzmiało dziwnie. Chodzi mi o to, że możesz dostosować pytania do różnych segmentów odbiorców, zapewniając, że każda interakcja będzie osobista i odpowiednia.

Techniki personalizacji

6. Elastyczność jak instruktor jogi

Chcesz dodać pytanie? Usunąć jedno? Wstawić zabawny GIF, który podsumowuje zmagania z zaangażowaniem klientów B2B? Dzięki ankietom online możesz to zrobić.

Dzisiejsze ankiety są tak elastyczne, jak artyści Cirque du Soleil, z łatwością dostosowując się do konkretnych potrzeb.

7. Dane tak świeże, że aż skwierczą

Żyjemy w erze wszystkiego w czasie rzeczywistym. Możesz natychmiast zobaczyć polubienia, udostępnienia i żenujące literówki. Dlaczego dane biznesowe miałyby być inne?

Ankiety online oferują informacje zwrotne w czasie rzeczywistym, umożliwiając wprowadzanie zmian na bieżąco. Zapomnij o nieaktualnych danych; mówimy o świeżych spostrzeżeniach!

8. Zmień krytyków w fanów

Negatywna informacja zwrotna nie jest zabawna, ale jest niezwykle przydatna. Podobnie jak twój kumpel z siłowni, który nalega na jeszcze jedno powtórzenie, negatywne opinie popychają cię do bycia lepszym.

Ankiety online tworzą kanał dla tej konstruktywnej krytyki, oferując praktyczne spostrzeżenia pozwalające na poprawę i rozwój.

9. Każdy jest zwycięzcą, kochanie!

Kto wygrywa, gdy uzyskujesz wgląd, dzięki któremu Twoje produkty lub usługi stają się lepsze? Każdy. Twoi klienci są szczęśliwsi. Twój zespół jest wzmocniony. Nawet rośliny w biurze wydają się lepiej rozwijać.

Ankiety tworzą pętlę informacji zwrotnej, która jest prezentem, który nie przestaje dawać.

10. Dane nigdy nie kłamią, ale mogą zaskakiwać

Czasami dane ujawniają prawdy, które są tak szokujące, że czujemy się jak w filmie M. Night Shyamalana. Niezależnie od tego, czy chodzi o odkrycie nowego segmentu rynku, czy też dowiedzenie się, że to, co uważałeś za najmniej ważną funkcję, jest w rzeczywistości ulubioną funkcją klienta, przygotuj się na rewelacje.

Zrozumienie znaczenia analizy danych

A więc masz to! Dziesięć powodów, dla których Twoja organizacja B2B musi wskoczyć do pociągu z ankietami online. Wszyscy na pokład, następny przystanek: Insightsville! Masz pytania lub chcesz podzielić się własnymi zwycięstwami w ankietach online? Zostaw komentarz poniżej; chętnie się z Tobą zapoznamy.

Uwagi

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolski