RTL (no labās uz kreiso) valodas atbalsts

Angļu valodā mēs rakstām (un lasām) no kreisās puses uz labo, bet ir vairākas valodas, piemēram, arābu, ebreju, persiešu un urdu, kurās rakstība ir pretēja - no labās puses uz kreiso (jeb RTL). Papildus aptuveni 300 miljoniem arābu valodas (295 miljoni) un ivrita (5 miljoni) dzimtās valodas runātāju ir desmit galvenās valodas, kuru pamatā ir arābu alfabēts un kurās runā vēl 300 miljoni cilvēku. Lai atbalstītu tās visas, SurveyRock piedāvā iespēju veidot aptaujas RTL valodās.

Es jums parādīšu darbības, kas nepieciešamas, lai izveidotu RTL valodas apsekojumu, bet tas ir ļoti vienkārši. Tas ir tas pats, kas jebkura cita veida aptaujas izveide, izņemot tikai vienu papildu soli.

Izveidot apsekojumu

Mūsu ceļojums sākas pie jūsu Apsekojumu paneļa. Vai nu izvēlnē melnajā joslā augšpusē, vai zaļajā pogā apakšā noklikšķiniet uz "+Izveidot" un pēc tam "Aptauja", lai to izveidotu no nulles, vai "Aptauja no veidnes", lai izmantotu mūsu daudzās iepriekš sagatavotās apsekojumu veidnes.

Apsekojuma paneļi.  Šeit varat izveidot aptauju.

Pēc šīs pogas klikšķināšanas tiks atvērts jauns logs. Ievadiet sava jaunā apsekojuma nosaukumu, aprakstu un noklikšķiniet uz "Iesniegt“.

Ievadiet sava jaunā apsekojuma nosaukumu un aprakstu.  Apraksts ir nepieciešams, kad kopīgojat aptauju Twitter vai Facebook.

Tagad esat nonācis aptaujas redaktorā un esat gatavs pievienot jautājumus vai citus aptaujas elementus.

Mainīt iestatījumus - Izvēlieties RTL

Bet pagaidiet! Tagad ir īstais brīdis, lai pabeigtu vienu papildu soli, ko minējām iepriekš. Noklikšķiniet uz "Iestatījumi" pogu augšpusē un ritiniet līdz lapas apakšai.

Noklikšķiniet uz Jā, lai mainītu aptaujas valodas virzienu uz RTL.

Sadaļā "Valodas no labās uz kreiso" noklikšķiniet uz "" un pēc tam noklikšķiniet uz zaļā "Saglabāt iestatījumus" pogu. Atgriezieties aptaujas redaktorā, noklikšķinot uz "Rediģēt" augšpusē.

Tomēr, pirms mēs pievienojam jautājumu, es mainīšu aptaujas nosaukumu uz kaut ko arābu valodā. Mēs to varējām izdarīt, kad pirmo reizi ievadījām nosaukumu, bet es aizmirsu. 😳

Jau iepriekš atvainojos visiem mūsu arābu lasītājiem.  Es neprotu šo valodu un man nāksies paļauties uz Google tulkotāju, lai iegūtu tekstu šim aptaujas paraugam.  

Visvienkāršākais veids, kā mainīt virsrakstu, ir noklikšķināt uz "Rediģēt" blakus virsrakstam augšpusē zaļā krāsā.

Atjauniniet apsekojuma nosaukumu.

Mēs izveidosim semināra atsauksmju aptauju, tāpēc nosaukuma lodziņā ievadiet "ندوة استطلاع رأي الحدث" un noklikšķiniet uz "Atjaunināt". Jūs pamanīsiet, ka teksts automātiski pāriet no labās puses uz kreiso. Vai tehnoloģijas nav pārsteidzošas?!

Pievienot jautājumu

Tā kā šī uzdevuma mērķis ir vienkārši parādīt, kā izveidot RTL aptauju, es pievienošu tikai vienu pamatjautājumu. Pajautāsim aptaujas respondentiem, kāds bija viņu kopējais iespaids par mūsu pasākumu. Divreiz noklikšķiniet uz "+" pogu, lai ievietotu jautājumu, un pēc tam divreiz noklikšķiniet uz "Vērtēšanas skala", lai Add Vērtēšanas skalas jautājums atveras logs.

Izveidot vērtējuma skalas jautājumu, lai demonstrētu arābu valodas prasmi.

Augšpusē esošajā lodziņā "Jautājums" ievadiet savu pirmo aptaujas jautājumu, piemēram, "بشكل عام ، ما مدى رضاك عن ندوتنا". (Kopumā, cik apmierināts Jūs bijāt ar mūsu semināru).

Izvēles lodziņā ierakstiet, ko vēlaties norādīt jautājuma labajā pusē ("norises vietas atrašanās vieta", "skaļruņi").

Tālāk šim jautājumam izvēlēšos mērogošanas iespēju. Parasti es izvēlētos kaut ko tādu kā "Likerta skala 5 opcijas (apmierināts -> neapmierināts)", bet pašlaik visas iepriekš definētās izvēles ir angļu valodā. Nav nekādu problēmu! No nolaižamajā izvēlnē vienkārši izvēlieties "Lietotāja definēts...", un apakšējā teksta lodziņā es varu ievadīt šo 5 izvēļu tulkojumu arābu valodā:

راض جدا
راض
محايد
غير راض
مستاء جدا

Noklikšķiniet uz "Pievienot", un jūs redzēsiet savu pirmo jautājumu. Ievērojiet, ka visas opcijas un virsraksts ir no labās puses uz kreiso.

Arābu valodas jautājums ar rakstīšanu no labās puses uz kreiso.

Varam noklikšķināt uz pogas "Priekšskatījums" augšpusē, lai pirmo reizi apskatītu mūsu vienkāršo aptauju.

Aptaujas priekšskatījums, bet mums vēl ir jāmaina progresa josla un iesniegšanas pogas teksts.

Pagaidām tas izskatās diezgan labi, taču vēl nav ideāli. Augšpusē esošais teksts "Aptauja pabeigta" joprojām ir angļu valodā, tāpat kā poga "Nosūtīt" apakšā. Tagad to mainīsim.

Mainīt pabeigta apsekojuma un progresa joslas tekstu

Abas šīs lietas varam mainīt, atgriežoties lapā Aptaujas iestatījumi. Noklikšķiniet uz "Iestatījumi" izvēlnes joslā augšpusē un ritiniet uz leju līdz sadaļai Navigācija. Sadaļā "Done/Submit Button Title" un "Progress Bar Title" ievadiet tulkoto pogas tekstu. Attiecībā uz progresa joslu pārliecinieties, ka tekstā ir ietverts "{X%}" aizvietotājs. Tas ir nepieciešams, lai parādītu aptaujas pabeigšanas procentuālo skaitli.

Ievadiet iesniegšanas pogas un progresa joslas nosaukumus. Ievērojiet, ka valoda tiek attēlota RTL (no labās puses uz kreiso).

Ritiniet līdz lapas apakšai un noklikšķiniet uz "Saglabāt iestatījumus" un pēc tam noklikšķiniet uz "Priekšskatījums", kas atrodas izvēlnes joslas augšdaļas labajā pusē, lai pārskatītu mūsu izmaiņas.

Pabeigta aptaujas priekšskatījums arābu valodā RTL.

Lieliski! Tieši tā mēs vēlamies, lai mūsu aptauja izskatītos. Virsraksts, jautājuma teksts, poga un navigācija ir arābu valodā, un valodas virziens ir no labās puses uz kreiso. Ja jums ir kādi jautājumi, lūdzu, dariet mums zināmu komentāros zemāk.

Komentāri

Atstāj atbildi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

lvLatviešu valoda