Desmit iemesli, kāpēc sūtīt klientu aptaujas

10 iemesli

Klientu aptauju nosūtīšana var sniegt būtisku informāciju, kas uzlabo pārdošanas, mārketinga un klientu apkalpošanas pārstāvju darba efektivitāti, kā arī vispārējo uzņēmuma darbību.

Patiesu izpratni par klientiem sniedz pastāvīga atgriezeniskā saite. Lai parādītu, cik daudz priekšrocību var sniegt atgriezeniskā saite, kā arī to, cik vērtīga ir nepārtraukta datu vākšana un uzraudzība, šeit ir desmit iemesli, kāpēc sūtīt klientu aptaujas:

1. Precīzi novērtējiet klientu apmierinātību

Daudzi vadītāji jautā, cik bieži viņiem vajadzētu veikt klientu apmierinātības aptaujas. Atbilde ir atkarīga no klientu bāzes lieluma un pētījuma mērķa. Ir divi galvenie aptauju veidi, un tie kalpo ļoti dažādiem mērķiem:

Viens no populārākajiem aptauju izmantošanas veidiem ir klientu apmierinātības mērīšana. Ikgadējās, pusgada vai ceturkšņa klientu apmierinātības aptaujas var sniegt neapstrīdamus datus, kas nepieciešami, lai uzlabotu attiecības ar klientiem, paplašinātu uzņēmējdarbības iespējas, pilnveidotu praksi, apbalvotu labākos darbiniekus, uzlabotu mārketinga pasākumus un pat piesaistītu jaunus talantus pārdošanas, mārketinga un klientu apkalpošanas komandām.

Turklāt nepārtraukta klientu apmierinātības līmeņa izsekošana laika periodos ļauj jums salīdzināt sevi ar nozari, konkrētiem konkurentiem vai saviem mērķiem un gaidām.

2. Uzziniet, kāpēc esat uzvarējis (vai zaudējis)

Aptaujas atbildes var palīdzēt jums saprast, kas klientu vidū darbojas, kas nedarbojas un kāpēc, lai jūs varētu koncentrēt pārdošanas, mārketinga un pakalpojumu stratēģijas un pilnveidot produktu izstrādes plānus. Izmantojot labus datus, varat efektīvāk sadalīt resursus, labāk saskaņot piedāvājumus ar klientu prasībām un palielināt klientu lojalitāti, ieņēmumus un rentabilitāti.

3. "Novērtējiet" savus potenciālos klientus un klientus

Izmantojot aptaujas, lai apkopotu svarīgāko informāciju par klientu attieksmi, viedokļiem un nodomiem, jūs varat šos datus izmantot, lai novērtētu un sarindotu klientus pēc to paredzamajiem pirkumiem, paredzamajiem ieņēmumiem vai vispārējās rentabilitātes. Varat arī noteikt, kuri ir jūsu labākie potenciālie klienti, kā arī to, kuri klienti varētu būt apdraudēti un cik izmaksātu to zaudēšana. Mūsu Net Promoter® Score (NPS) jautājums ir ideāli piemērots šādām situācijām.

4. Novērtēt pārdošanas un servisa pārstāvjus

Aptaujas var palīdzēt jums noteikt, kuri pārdošanas un apkalpošanas pārstāvji, raugoties no klientu viedokļa, strādā labi, tādējādi nodrošinot pamatu apbalvošanai vai stimulēšanai, kas ir daļa no kopējās atlīdzības paketes. Zinot, kāda veida pārdošanas un apkalpošanas prakse vislabāk atsaucas klientu acīs, varat arī izveidot un izplatīt labāko praksi starp savām komandām.

5. Iegūt idejas jauniem produktiem, pakalpojumiem un akcijām.

Ikvienam ir idejas. Jūsu klientiem. Jūsu darbiniekiem. Jūsu piegādātājiem. Bet kā noteikt idejas, kurām ir reāls tirgus potenciāls vai kuras novedīs pie efektīvas reklāmas kampaņas vai veicināšanas? Aptaujas var palīdzēt jums ģenerēt idejas, noteikt, kuras no idejām iekļaut izstrādes piltuvē, un pārveidot lielās idejas par biznesa izrāvienu.

6. Mārketinga pasākumu efektivitātes mērīšana

Ja vēlaties uzzināt, kā klienti reaģēs uz reklāmu, reklāmas piedāvājumu vai zīmola identitātes izmaiņām, varat uzminēt un riskēt vai arī nosūtīt aptauju. Aptaujas nosūtīšana klientiem un potenciālajiem klientiem sniedz jums informāciju par to, vai dažādi ziņojumi labāk atsaucas uz konkrētām mērķgrupām, un palīdz jums pielāgot mārketingu optimāliem rezultātiem, pirms īstenojat kampaņu. Tas ļauj jums nosūtīt pareizo ziņu pareizajiem cilvēkiem.

7. Izvērtēt darbinieku apmierinātību

Tiešsaistes apsekojumi ir ideāls mehānisms, lai aptaujātu darbinieku atsauksmes, jo tie nodrošina anonimitāti, kas ir ļoti svarīga, lai sniegtu atklātu atgriezenisko saiti, ja to nosūta, izmantojot tīmekļa vietni. Daudzi uzņēmumi izmanto tiešsaistes aptaujas, lai veiktu vadības novērtēšanu vai lai lūgtu atsauksmes par mācību pieprasījumiem, pabalstu piedāvājumiem, profesionālo attīstību vai pat pasākumiem, kas notiks uzņēmuma piknikā vai izbraukuma pasākumā. Aptaujas var izmantot arī potenciālo darbinieku atlasei, aptaujājot viņus par to, cik kilometru viņi ir gatavi braukt uz darbu, vai viņi brauks uz darbu un citus datus, ko vēlaties apkopot.

8. Plānot vai novērtēt pasākumu

Aptauja ir vienkāršs veids, kā no lielas cilvēku grupas savākt vairākus datus, tāpēc tā var būt noderīgs rīks pasākuma plānošanai un novērtēšanai. Piemēram, jūs varētu izmantot tiešsaistes aptauju, lai pajautātu klientiem par viņu plānoto ierašanās laiku uz izstādi vai par to, kādai maltītei viņi dod priekšroku; un pēc pasākuma jūs varētu nosūtīt atsevišķu aptauju, lai pajautātu viņu viedokli par izstādes vērtību, vispārējo apmierinātību ar izstādi vai par to, vai viņi plāno apmeklēt nākamo pasākumu.

9. Iegūt konkrētu informāciju par klientu

Klientu ieraksti ir viegli novecojuši, un kontaktu/perspektīvu saraksti bieži vien ir nepilnīgi. Izmantojot tiešsaistes aptaujas, jūs varat ātri aizpildīt nepilnības klientu reģistros un atjaunināt informāciju par klientiem.

10. Dalīties ar labāko praksi

Aptaujas ir ātrs un efektīvs veids, kā iegūt informāciju un atziņas, ko nevarat atrast citur. Piemēram, aptaujas jautājums par to, kā risināt kādu jutīgu klientu problēmu vai biznesa jautājumu, var sniegt plašu atbilžu klāstu un noderīgus padomus, kurus var tieši īstenot praksē.

Mēs šeit, SurveyRock, zinām, cik svarīga jūsu panākumiem ir jūsu klientu aptauja, tāpēc noteikti apskatiet mūsu piecus dizaina principus jūsu klientu apmierinātības aptaujas.Net Promoter, Net Promoter Score un NPS ir Bain & Company, Inc., Fred Reichheld un Satmetrix Systems, Inc. reģistrētas preču zīmes.

Komentāri

Atstāj atbildi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

lvLatviešu valoda