RTL (iš dešinės į kairę) kalbos palaikymas

Anglų kalba rašoma (ir skaitoma) iš kairės į dešinę, tačiau yra keletas kalbų, pavyzdžiui, arabų, hebrajų, persų ir urdu, kurios rašomos priešinga kryptimi - iš dešinės į kairę (arba RTL). Be maždaug 300 mln. arabų (295 mln.) ir hebrajų (5 mln.) kalbų, kurių gimtoji kalba yra arabų abėcėlė, yra dešimt pagrindinių kalbų, kurių pagrindą sudaro arabų abėcėlė ir kuriomis kalba dar 300 mln. žmonių. Norėdama palaikyti jas visas, "SurveyRock" siūlo galimybę kurti apklausas RTL kalbomis.

Parodysiu jums veiksmus, reikalingus RTL kalbos apklausai sukurti, bet tai iš tikrųjų labai paprasta. Tai tas pats, kaip ir bet kurios kitos rūšies apklausos kūrimas, išskyrus tik vieną papildomą veiksmą.

Sukurti apklausą

Mūsų kelionė prasideda nuo jūsų apklausos prietaisų skydelio. Viršuje esančioje juodoje juostoje esančiame meniu arba apačioje esančiame žaliame mygtuke spustelėkite "+Sukurti" ir tada "Apklausa", jei norite jį sukurti iš naujo, arba "Apklausa pagal šabloną" naudoti daugybę iš anksto parengtų apklausos šablonų.

Apklausos prietaisų skydelis.  Čia galite sukurti apklausą.

Paspaudus šį mygtuką, atsidarys naujas langas. Įveskite savo naujos apklausos pavadinimą, aprašymą ir spustelėkite "Pateikti“.

Įveskite naujos apklausos pavadinimą ir aprašymą.  Aprašymas reikalingas, kai dalijatės apklausa "Twitter" arba "Facebook".

Dabar esate apklausos redaktoriuje ir galite pridėti klausimų ar kitų apklausos elementų.

Keisti nustatymus - pasirinkite RTL

Bet palaukite! Dabar pats laikas atlikti vieną papildomą žingsnį, kurį minėjome anksčiau. Spustelėkite "Nustatymai" mygtuką viršuje ir slinkite į puslapio apačią.

Spustelėkite Taip, kad pakeistumėte apklausos kalbos kryptį į RTL.

Skiltyje "Kalbos iš dešinės į kairę" spustelėkite "Taip", tada spustelėkite žalią "Išsaugoti nustatymus" mygtuką. Grįžkite į apklausos redaktorių spustelėję "Redaguoti" viršuje.

Tačiau prieš pridėdami klausimą, pakeisiu apklausos pavadinimą į arabų kalba. Tai galėjome padaryti, kai pirmą kartą įvedėme pavadinimą, bet pamiršau. 😳

Iš anksto atsiprašau visų mūsų arabų skaitytojų.  Šios kalbos nemoku ir tekstą, skirtą šios pavyzdinės apklausos tekstui, turėsiu gauti naudodamasis "Google" vertėju.  

Paprasčiausias būdas pakeisti pavadinimą - spustelėti "Redaguoti" šalia pavadinimo viršuje žalia spalva.

Atnaujinkite apklausos pavadinimą.

Sukursime seminaro atsiliepimų apklausą, todėl į pavadinimo laukelį įveskite "ندوة استطلاع رأي الحدث" ir spustelėkite "Atnaujinti". Pastebėsite, kad tekstas automatiškai eina iš dešinės į kairę. Argi technologijos nėra nuostabios?!

Pridėti klausimą

Kadangi šios užduoties tikslas - parodyti, kaip sukurti RTL apklausą, pridėsiu tik vieną pagrindinį klausimą. Paklauskime apklausos respondentų, kokį bendrą įspūdį jiems paliko mūsų renginys. Dukart spustelėkite "+" mygtuką, kad įterptumėte klausimą, tada dukart spustelėkite "Vertinimo skalė", kad "Add Vertinimo skalės klausimas atveriamas langas.

Sukurkite vertinimo skalės klausimą, kad pademonstruotumėte arabų kalbos gebėjimus.

Viršuje esančiame laukelyje "Klausimas" įveskite pirmąjį apklausos klausimą, pavyzdžiui, "بشكل عام ، ما مدى رضاك عن ندوتنا". (Apskritai, kaip jūs buvote patenkinti mūsų seminaru).

Pasirinkimo lange įveskite, ką norėtumėte matyti dešinėje klausimo pusėje ("renginio vieta", "garsiakalbiai").

Toliau pasirinksiu šio klausimo mastelio parinktį. Įprastai pasirinkčiau kažką panašaus į "Likerto skalė 5 parinktys (patenkintas -> nepatenkintas)", tačiau dabar visi iš anksto nustatyti pasirinkimai yra anglų kalba. Visiškai ne problema! Iš išskleidžiamojo meniu tiesiog pasirinkite "User defined..." ir apatiniame teksto lange galėsiu įvesti tų 5 pasirinkimų vertimą į arabų kalbą:

راض جدا
راض
محايد
غير راض
مستاء جدا

Spustelėkite "Pridėti" ir pamatysite pirmąjį klausimą. Atkreipkite dėmesį, kad visos parinktys ir pavadinimas yra iš dešinės į kairę.

Arabų kalbos klausimas, kuriame rašoma iš dešinės į kairę.

Galime spustelėti viršuje esantį mygtuką "Peržiūra" ir pirmą kartą pažvelgti į savo paprastą apklausą.

Apklausos peržiūra, tačiau dar reikia pakeisti eigos juostą ir pateikimo mygtuko tekstą.

Kol kas atrodo neblogai, bet dar nėra tobulas. Viršuje esantis tekstas "Survey Completed" (apklausa baigta) ir apačioje esantis mygtukas "Submit" (pateikti) vis dar yra anglų kalba. Dabar tai pakeiskime.

Pakeisti užbaigtos apklausos ir pažangos juostos tekstą

Abu šiuos dalykus galime pakeisti grįžę į apklausos nustatymų puslapį. Spustelėkite "Nustatymai" viršutinėje meniu juostoje ir slinkite žemyn į skyrių "Navigacija". Skiltyse "Done/Submit Button Title" ir "Progress Bar Title" įveskite išverstą mygtuko tekstą. Būtinai įsitikinkite, kad progreso juostos tekste yra "{X%}" vietos žymeklis. Tai būtina, kad būtų rodomas apklausos užbaigimo procentinis skaičius.

Įveskite pateikimo mygtuko ir progreso juostos pavadinimus. Atkreipkite dėmesį, kad kalba rodoma RTL (iš dešinės į kairę)

Slinkite į puslapio apačią ir spustelėkite "Išsaugoti nustatymus" ir spustelėkite "Peržiūra", esančiame meniu juostos viršuje dešinėje, kad peržiūrėtumėte pakeitimus.

Baigta apklausos peržiūra arabų kalba RTL kalba.

Puiku! Būtent taip norime, kad atrodytų mūsų apklausa. Pavadinimas, klausimo tekstas, mygtukas ir navigacija yra arabų kalba, o kalbos kryptis - iš dešinės į kairę. Jei turite klausimų, praneškite mums toliau pateiktose pastabose.

Komentarai

Palikite atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLietuvių kalba