Nejúčinnější komunikační strategie pro malé podniky

Je nezbytné, abyste strategicky pracovali na svých komunikačních dovednostech se všemi, kteří jsou spojeni s vaším podnikáním. Bez efektivních komunikačních metod se nevýhody rozšiřují na problémy a nedorozumění, které se mohou vážně podepsat na pověsti vaší firmy.

Zde se dozvíte, jak můžete zdokonalit komunikační dovednosti ve vaší firmě a předejít problémům, které vznikají při nedostatečné komunikaci nebo při nesprávném předávání zpráv.

Nejprve poslouchejte

Naslouchání je základem každé komunikace. Dobrým způsobem, jak se stát lepším posluchačem, je omezit rušivé vlivy, které si razí cestu do rozhovoru a které ztěžují úplné vstřebání sdělovaného poselství. Jsou to opravdu maličkosti. Zavřete si e-mailovou schránku, přepněte telefon na tichý režim, zavřete během schůzky dveře a uvidíte sami. Navíc se snažte nenechat se rozptylovat vlastními myšlenkami; osoba před vámi si zaslouží vaši plnou pozornost.

Dbejte na špatnou zpětnou vazbu

Ignorování zpětné vazby by bylo špatným krokem, ať už vypadá jakkoli bezvýznamně. Někdo si může na váš produkt stěžovat nebo může dojít k drobnému konfliktu. Vaším úkolem je okamžitě reagovat. I kdyby to měla být jen krátká věta, ukažte svým zákazníkům, že se záležitostí zabýváte, abyste je neztratili a aby věděli, že vás jejich připomínky zajímají a že je berete vážně. V opačném případě budete mít nejen nespokojené klienty, ale i nespokojené a naštvané klienty. Navíc, aby váš provoz fungoval efektivně, je důležité, abyste měli otevřené komunikační linky. Tímto způsobem budete moci zlepšovat své podnikání a uspokojovat požadavky svého cílového trhu. Občasné rozesílání průzkumu nebo dotazníku vašim klientům je osvědčenou metodou získávání zpětné vazby.

Vědět, co říct

Součástí efektivní komunikace je klást správné otázky, abyste získali potřebné odpovědi. V každé konverzaci vždy existují vodítka, která vám napoví, jaké otázky vás dovedou k odpovědím a jakým otázkám byste se měli vyhnout. Řekněme například, že máte zaměstnance, který zaostává za zbytkem týmu a potřebuje motivovat. Správným kladením otázek byste měli být schopni pomoci vyřešit základní problém, místo abyste ho jen zhoršili.

Dělejte, co umíte

Schůzky jsou klasickým příkladem plýtvání časem. Můžete to však změnit, alespoň pro svou firmu. Plánujte a organizujte, to je klíčové. Vytvořte program jednání a rozešlete ho všem účastníkům předem. Nejdůležitější věcí, kterou byste měli udělat, je respektovat čas všech zúčastněných a zajistit, aby diskuse byla co nejefektivnější a abyste co nejefektivněji předali své sdělení.

Obousměrná komunikace

Komunikace a zpětná vazba

Obousměrná komunikace vám pomůže ušetřit čas a zajistit, aby nic nebylo ponecháno náhodě. Je rychlejší a dává oběma stranám možnost odstranit případné nedorozumění tím, že se ujistíte, že druhá osoba pochopila, co se snažíte říci.

Pokud jste majitelem interaktivní firmy, pravděpodobně denně dostáváte zpětnou vazbu. Jsou to užitečné informace, které vám mohou pomoci zlepšit se a dokonce pracovat na nové strategii.

Nečekejte, až za vámi přijde zákazník nebo zaměstnanec s dlouho se táhnoucím problémem. Buďte aktivní při vyhledávání potenciálních potíží nebo konfliktů.

Komentáře

  • Communication Effectiveness
    October 24, 2020 na 4:42 pm

    Děkujeme za vynikající obsah. Přeji si vidět ještě více brzy. Ještě jednou díky a pokračujte ve skvělé práci!

  • Zoe
    March 15, 2022 na 1:15 pm

    Děkujeme za sdílení těchto užitečných informací! Doufám, že budete pokračovat v tom, co děláte.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZČeština