Online průzkumy vs. papírové průzkumy

Cena papíru roste a všichni se snaží být ekologičtí. Nedávné zavírání pošt a zvyšování sazeb je toho důkazem.

Dokážou ji přečíst?

Srozumitelnost je u průzkumů velmi důležitým faktorem, takže návrhář musí vyhovět každému typu čtenářů. Možná si myslíte, že papírový dotazník s černým inkoustem může být věrohodnou volbou, ale to samé platí pro čitelný text na monitoru. Ne každý však dokáže soustavně sedět před obrazovkou počítače a pracovat na něm. To se týká i lidí, kteří trpí zrakovým postižením. Proto by bylo skvělou volbou zvolit papírový dotazník.

Design

Přemýšlejte o rozvržení designu. Papírové průzkumy mají omezený prostor, ale u online průzkumů je prostor neomezený. Navíc většina otevřených otázek nemá dostatek prostoru pro práci účastníků; stísněné písmo, které si musí osvojit, může způsobit, že jejich odpovědi budou pro osobu provádějící a kontrolující průzkum nečitelné. Tím se nejen zhorší jeho kvalita, ale také se ztratí čas osoby provádějící průzkum, který může být využit k produktivnějším činnostem.

Časová náročnost

Každý zkušený geodet vám řekne, že papírové průzkumy vyžadují čas. Ať už se vyplňuje na místě, nebo se účastníkovi zasílá poštou, rychlost je problém. Navíc mějte na paměti, že u některých online průzkumů můžete získat výhodu práce s analytickými nástroji, které mohou sledovat jeho průběh. Průzkumy SurveyRock také nabízejí účastníkovi možnost přerušit průzkum a vrátit se k jeho dokončení později.

Kontrolní seznam pro papírový průzkum

Flexibilita

Webové průzkumy jsou mnohem flexibilnější, a proto jsou poměrně vstřícné jak pro tvůrce průzkumu, tak pro jeho cílovou skupinu. Mohou mít podobu otázek s výběrem odpovědi, otázek s jednou odpovědí, mřížkových otázek, seznamových otázek atd.

Přidané funkce

Online průzkumy jsou také vybaveny pokročilými logickými funkcemi, které v papírových průzkumech obvykle nejsou k dispozici nebo je obtížné je implementovat. Kromě toho je snadné zahrnout do návrhu průzkumu e-mailovou adresu, aby bylo možné upozornit organizace na jakýkoli problém, který účastníci potřebují zodpovědět.

Nakonec bude vaše rozhodnutí do značné míry záviset na tom, co vaší cílové skupině nebo vzorku vyhovuje nejvíce. Mohou dávat přednost jednoduchým jednostránkovým papírovým dotazníkům nebo online průzkumu. V některých případech se budete muset rozhodnout jak pro papírové, tak pro online průzkumy. Je to proto, že pokud průzkum nezasáhne cílovou skupinu, pak zbytečně ztrácíte čas a práci. Náš prémiový účet nabízí možnost snadného tisku/ukládání průzkumu ve formátu PDF.

Přechod na online průzkumy z papírových průzkumů bude přínosem pro mnoho společností. To však neznamená, že papírové průzkumy ztratily své místo. Jak již bylo řečeno, pokračující poptávka po technologiích snižuje i jejich poptávku.

Vždy se můžete podívat na www.surveyrock.com pro vytvoření online průzkumu. Ať už se jedná o vysokoškolský projekt, průzkum hodnocení zákazníků nebo rozsáhlou výzkumnou a vývojovou studii, zajistí vám přesné a relevantní výsledky.

Komentáře

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZČeština