Váhy a skóre u vícenásobných voleb

Přidáním vah k možnostem otázek s výběrem odpovědi můžete velmi snadno vytvářet bodované průzkumy, kvízy nebo ankety. Například v první otázce může mít první možnost hodnotu dvou bodů, druhá možnost hodnotu jednoho bodu a ostatní možnosti hodnotu žádnou. Nebo můžete účastníkům kvízu položit jednoduchou otázku typu ano/ne. Odpověď "ano" má hodnotu 1 bodu a odpověď "ne" má hodnotu 0 bodů. Tato funkce je k dispozici na všech placených účtech.

Celkové skóre se zobrazí na stránce s jednotlivými výsledky a také při exportu dat do tabulky (.xls/.csv) nebo souboru SPSS (.sav). Naše stránky Obchodní nebo Podnik účet držitelé mohou také zobrazit celkové skóre respondentovi průzkumu, jakmile odešle svůj průzkum, přidáním stránka s poděkováním.

Podle následujících kroků přidejte skóre k otázkám s výběrem odpovědí:

Pokyny

Přidejte nebo upravte otázku s výběrem odpovědi jako obvykle.

Vytvoření nové otázky s výběrem odpovědi

Na obrazovce Přidat/upravit otázku s více možnostmi klikněte na tlačítko "Používáte závaží?", abyste ke každému řádku výběru přidali pole váhy.

Kliknutím na tlačítko "použít váhy" přidáte pole váhy.

Přidejte možnosti otázek a případnou váhu v celých nebo desetinných číslech (např. 2, 3, 1,4, 0,5 atd.). Pokud potřebujete přidat další řádky, stačí kliknout na "+" v dolní části nebo kliknutím na ikonu koše vpravo odstraňte řádky. V níže uvedeném příkladu, pokud respondent u této otázky vybere možnosti 1 a 2, bude jeho skóre otázky 3,0 (2 + 1,5).

Přidání vah ke každé možnosti výběru

Klikněte na "Přidat" v dolní části, abyste uložili svou otázku a volby.

Přejděte na Hlášení -> Individuální odpovědi zobrazit skóre pro každého respondenta. Ukážeme vám Skóre otázky, Stránka Skóre a Celkové skóre.

Podívejte se na jednotlivé otázky, stránky a celkové skóre respondenta.

Stejné výsledky jsou samozřejmě viditelné i při exportu. Zde je příklad exportu do tabulky, kde jsme zvýraznili následující položky Skóre otázky, Stránka Skóre a Celkové skóre.

Příklad exportu tabulky zobrazující otázku, stránku a celkové skóre respondenta.

Existuje mnoho způsobů, jak pomocí závaží okořenit svůj průzkum. Jeden z nich jsme vám nastínili zde, ale využijte svou fantazii!

Komentáře

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZČeština