Pohled na online marketingový výzkum

Pokud chcete zůstat na trhu, musíte mít přehled o tom, co vaši zákazníci chtějí, a marketingový průzkum na internetu je přesně ten způsob, jak toho dosáhnout. Pokud si myslíte, že instinkty a odhady jsou lepší volbou, pak se velmi mýlíte. Proto majitelé firem a marketéři přešli na online průzkumy, aby shromáždili potřebné údaje, které je udrží v podnikání. Tyto typy průzkumů lze použít k rozeznání zpětné vazby o produktech, nákupních zvyklostech, vyhodnocení velikosti marketingu, zjištění známosti značky a mnoha dalších.

JAK PROFESIONÁLOVÉ POUŽÍVAJÍ PRŮZKUMY ONLINE

Kontakt s publikem

Pokud chcete získat konkrétní informace od své cílové skupiny, je online průzkum rozhodně nejefektivnějším způsobem, jak tohoto úkolu dosáhnout - pokud máte ideální vzorky trhu, kterým můžete průzkumy doručit. Možná si budete muset vytvořit seznam, nebo ho již máte, ale mít kontakty, kterým budete průzkumy doručovat, je nutností!

Revize cen produktů a atraktivit

Získáním zpětné vazby od zákazníků online průzkumy, jste schopni vybudovat úvahy, které přinesou větší spokojenost zákazníků, vylepšení produktů a v podstatě i prodej. Pokud chcete optimální zpětnou vazbu, pak budete muset klást otázky typu: Jak byste náš produkt vylepšili? Můžete se také zeptat zákazníků, co se jim líbí na konkurenčním zboží.

Vytvoření technik a postupů pro sociální média

Díky online průzkumům rychle pochopíte význam sociálních médií. Jejich integrace do vašeho obchodního marketingu vám výrazně pomůže uvědomit si, které mediální zdroje byste měli sledovat. Získání "retweetu" na Twitteru nebo "lajku" na Facebooku může ukázat jen tolik, ale online průzkumy vám pomohou pochopit "proč" a mohou pomoci podnítit nový nápad pro váš trh. Chcete-li zjistit, zda by stávající klienti měli zájem o novější funkce nebo klasifikace produktů, Twitter nebo Facebook mohou být skvělým místem pro měření zvědavosti.

pouze průzkumy sociálních médií

Prozkoumání a posouzení cílového trhu

Jedním z největších výdajů vaší společnosti může být marketing. Než začnete vynakládat prostředky na nové kampaně, měli byste si být jisti, že marketingové techniky, o kterých uvažujete, přinesou předpokládanou návratnost investic. Online průzkumy analýzy trhu vám pomohou prozkoumat nejlepší ceny výrobků, ideální místa pro maloobchodní prodejny a možnou velikost trhu, na kterém se pohybujete. Odhadnout trh dříve, než na něj vstoupíte, je vždy nejlepší způsob.

Zjistěte, která místa jsou pro klienty nejvhodnější

Potřebujete odlišit možné klienty v nové lokalitě? Pomocí těchto dotazníků se potenciálních kupujících zeptejte na jejich věk, pohlaví, příjem, lokalitu, místa, kde nakupují, koníčky, kolik mají dětí nebo na cokoli jiného. Tímto způsobem můžete zjistit, kde se vaše publikum nejčastěji nachází a jak se na ně zaměřit!

Divize trhu

Potřebujete-li se přiklonit na svou stranu, začněte uvažovat o segmentaci zákaznického trhu. V podstatě to znamená, že se zaměříte na menší skupiny spotřebitelů, které sdílejí převládající charakteristiky, jako je geografie, používání produktů, demografické údaje nebo životní styl. Online průzkum je ideálním způsobem, jak shromáždit všechny tyto potřebné informace tím, že identifikujete různé divize a to, co u výrobku nebo služby hledají.

Zvolte nejlepší strategii

Přijali by vaši klienti spíše billboard na dálnici nebo online banner? Pokud chcete experimentovat s novým reklamním formátem, online průzkumy vám pomohou vyvodit závěr o nejúčinnějších médiích pro oslovení cílové skupiny.

Komentáře

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZČeština