Distribuce průzkumu pomocí QR kódu

Nedávno jsme přidali nový způsob přístupu respondentů k vašemu průzkumu. Kdykoli vytvoříte distributora webových odkazů, automaticky vygenerujeme odpovídající QR kód. Tento obrázek můžete použít v marketing materiály nebo je zahrnout do příspěvků na sociálních sítích.

QR kód je zkratka pro Quick Response code, což je čárový kód ve tvaru čtverce, který se běžně umisťuje na obaly výrobků, tištěné reklamy a účtenky. Po jeho naskenování telefonem se obvykle otevře aplikace nebo webová stránka. 

QR kódy byly poprvé použity v Japonsku v roce 1994 ke sledování výrobního procesu. Od té doby se QR kódy rozrostly a rozšířily svůj záběr téměř do všech průmyslových odvětví díky své snadno pochopitelné funkčnosti a mnoha způsobům využití.

Dnes se používají ke sdílení průzkumů spotřebitelských zkušeností, přidávání přátel na sociálních sítích, provádění plateb a mnoha dalším činnostem.

Vzhledem k tomu, že mobilní telefon dnes nosí v kapse nebo v tašce každý, je vytištění a distribuce QR kódu s odkazem na váš průzkum velmi snadným způsobem, jak se k němu lidé dostanou.

Zobrazení QR kódu v SurveyRock

Chcete-li zobrazit kód, přejděte na stránku distributora průzkumu kliknutím na možnost "Distribuovat" v nabídce v horní části stránky. Vytvořit distributora webových odkazů, pokud jste tak ještě neučinili. Vedle adresy URL průzkumu je nyní tlačítko "QR kód".

Kliknutím na tlačítko QR kódu zobrazíte automaticky vygenerovaný obrázek.

Chcete-li zobrazit kód, klikněte na tlačítko .

Kliknutím na tlačítko Stáhnout QR kód stáhnete obrázek do počítače.

Pod QR kódem je odkaz, který umožňuje stáhnout obrázek do počítače nebo jej otevřít v jiné aplikaci.

Tipy

Pokud plánujete použít tento způsob jako primární způsob distribuce dotazníku, měli byste ho zkrátit. Respondenti budou k průzkumu přistupovat ze svých mobilních zařízení a nemusí chtít, aby vyplnění průzkumu trvalo dlouho.

Ideálním scénářem použití je NPS (Net Promoter Score), abyste rychle zjistili, jak zákazníci hodnotí váš produkt nebo službu. Zubař nebo lékař by mohli kód umístit na dveře nebo na recepci. Na konci návštěvy by klient naskenoval obrázek svým telefonem a zanechal by zpětnou vazbu.

Příklad QR kódu s odkazem na zpětnou vazbu

Komentáře

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZČeština