10 drzých výhod provádění online průzkumů pro organizace B2B: Kdo říká, že data nemohou být zábavná?

Úvod: Proč vůbec mluvíme o průzkumech?

Průzkumy, průzkumy, průzkumy! Ne, nevytváříme nový pokřik pro vaše školní shromáždění. Mluvíme o jednom z nejvíce podceňovaných nástrojů ve vašem marketingovém balíčku B2B. Pokud vám slovo "průzkum" evokuje představu nudných testů s výběrem odpovědí nebo nekonečných formulářů, je načase tuto bublinu vypustit a vstoupit do moderní doby.

Ale proč? Skvělá otázka! Připravte si poznámky, nebo ještě lépe, založte si tuto stránku (nebude mi to vadit), protože se ponoříme do 10 naprosto lákavých výhod provádění online průzkumů pro organizace B2B.

1. Dostaňte se do hlavy klienta, aniž byste byli strašidelní

Chtěli jste někdy vědět, co si myslí vaši klienti? Průzkum je jako FBI v oblasti výzkumu zákazníků - získáte všechny informace bez sledování a odposlechů.

Je to jako dát klientům mikrofon a jeviště. Uslyšíte jejich nefiltrované názory na to, co milují, nenávidí nebo co je jim naprosto lhostejné, pokud jde o vaše produkty nebo služby. Nezapomeňte však, že s velkou mocí přichází i velká zodpovědnost - využívejte tyto informace moudře!

2. Šetři peníze, miláčku!

Přiznejme si, že vedení osobních fokusních skupin a rozhovorů může být nákladné. Kdo má rozpočet na kávu a koblihy pro všechny? A to nemluvím o pronájmu luxusní konferenční místnosti.

Online průzkumy jsou "instantním ramenem" výzkumu zákazníků - levné, snadné a překvapivě uspokojivé. Je to cenově nejefektivnější způsob, jak získat užitečné poznatky a zároveň mít dost peněz na pizzu v kanceláři.

Přečtěte si více o nákladově efektivních marketingových strategiích

3. Čas jsou peníze a průzkumy šetří obojí!

Vzpomínáte si na staré dobré časy, kdy jste museli čekat týdny, než se vám vrátí dotazníky zaslané poštou? Já také ne, protože kdo na to má čas?

Online průzkumy jsou rychlým a efektivním sběrem dat jako Usain Bolt. Odpovědi můžete sbírat v reálném čase a začít s daty pracovat rychleji, než si stačíte říct: "Proč jsme s tím tak dlouho čekali?".

4. Pozdravte globalizaci

Ahoj, mezinárodní kamarádi! S online průzkumy se svět stává vaším hřištěm. Nebo přinejmenším místem pro sběr dat.

Můžete se spojit s klienty po celém světě, aniž byste opustili svou útulnou kancelář. Stačí stisknout "odeslat" a jste na mezinárodní úrovni, příteli.

Výhody globalizace

Globus ve stylu Picassa

5. Buďte Picassem personalizace

Pokud je každý klient jedinečnou sněhovou vločkou, online průzkumy vám umožní chytit každého z nich na jazyk. Počkat, to znělo divně. Chci tím říct, že můžete přizpůsobit otázky různým segmentům svého publika a zajistit, aby každá interakce byla osobní a relevantní.

Techniky personalizace

6. Flexibilita jako instruktor jógy

Chcete přidat otázku? Chcete nějakou odstranit? Vložit vtipný GIF, který vystihuje boj o zapojení zákazníků B2B? S online průzkumy můžete.

Průzkumy jsou dnes stejně flexibilní jako artisté Cirque du Soleil a snadno se přizpůsobí vašim potřebám.

7. Data jsou tak čerstvá, že ještě prskají

Žijeme v době všeho v reálném čase. Okamžitě vidíte lajky, sdílení i trapné překlepy. Proč by to u vašich firemních dat mělo být jinak?

Online průzkumy nabízejí zpětnou vazbu v reálném čase a umožňují provádět úpravy za běhu. Zapomeňte na zastaralá data, mluvíme o čerstvých poznatcích!

8. Proměňte své kritiky ve fanoušky

Negativní zpětná vazba není zábavná, ale je nesmírně užitečná. Stejně jako váš kamarád z posilovny, který trvá na tom, abyste udělali ještě jedno opakování, vás negativní zpětná vazba nutí být lepší.

Online průzkumy vytvářejí kanál pro tuto konstruktivní kritiku a nabízejí vám užitečné poznatky pro zlepšení a rozvoj.

9. Každý je vítěz, baby!

Když získáte poznatky, které zlepší vaše produkty nebo služby, kdo vyhraje? Všichni. Vaši zákazníci jsou spokojenější. Váš tým má větší pravomoci. Dokonce i vaše kancelářské rostliny se zdají být živější.

Průzkumy vytvářejí smyčku zpětné vazby, která je dárkem, který se stále vrací.

10. Data nikdy nelžou, ale mohou vás překvapit

Někdy data odhalí pravdu, která je tak šokující, že působí jako dějový zvrat M. Night Shyamalana. Ať už jde o objevení nového segmentu trhu nebo zjištění, že to, co jste považovali za nejméně důležitou funkci, je ve skutečnosti oblíbená funkce zákazníků, připravte se na odhalení.

Pochopení významu analýzy dat

Tak tady to máte! Deset pádných důvodů, proč by vaše organizace B2B měla naskočit do vlaku online průzkumů. Všichni na palubu, příští zastávka: Insightsville! Máte otázky nebo se chcete podělit o své vlastní vítězství v online průzkumu? Napište nám komentář níže; rádi si vás poslechneme.

Komentáře

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZČeština