Bir Teşekkür Sayfası Oluşturun

Anket katılımcılarınıza yanıtlarını gönderdikten sonra göstermek için bir teşekkür sayfası oluşturun. Bu, bir veya birden fazla metin öğesinden oluşabilir. Aşağıdaki örnekte, teşekkür sayfasını katılımcının anketten aldığı toplam puana bağlı olarak koşullu metin öğeleriyle birleştireceğiz çoktan seçmeli puanlama. Bu özellik Business ve Enterprise hesap planlarımızda mevcuttur.

Amacımız, kullanıcıya yaptığı seçimlerden elde ettiği puanı göstermektir. Ardından, bu puanın ne kadar yüksek olduğuna bağlı olarak, ya bir mesaj ya da farklı bir mesaj görüntülemek. Basit bir teşekkür için ek adımları atlamanız yeterli.

Teşekkür sayfasını etkinleştirme veya devre dışı bırakma

Teşekkür sayfası, sayfa başlığının yanındaki geçiş anahtarına tıklanarak herhangi bir zamanda etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir. Anahtar mavi olduğunda sayfa aktiftir.

Teşekkür sayfanızı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için geçiş anahtarına tıklayın

Sayfayı oluşturun

Anketinize bir teşekkür sayfası eklemek için "Anket" düğmesine tıklayın. Ardından "Teşekkür sayfası ekle“.

Anketinizin sonuna eklemek için "Teşekkür sayfası ekle" seçeneğine tıklayın

Bu, anketinizin sonuna mavi renkte yeni bir "Teşekkür Ederiz" (TY) sayfası ekler ve bu sayfaya geçiş yapar. Ayrıca soldaki geçiş düğmesinden "Teşekkür Ederiz" sayfasının şu anda aktif olmadığını (mavi değil) görebilirsiniz. Planlanan tüm unsurlar bu sayfada yer alana kadar sayfayı aktif hale getirmek istemezsiniz.

Anketinizin sonuna yeni bir teşekkür sayfası eklendi

Sol menü çubuğundan sürükleyebileceğiniz tek sayfa öğesi türünün Metin öğesi olduğunu fark edeceksiniz. Aynı şekilde, Öğe Ekle "+" düğmesi doğrudan yeni bir Metin öğesi menüsü açacaktır. Öğeyi soldan sürükleyin ya da "Öğe Ekle" düğmesine tıklayın.+" düğmesine şimdi basın.

Yeni bir metin öğesi ekleme

İstediğiniz metni girin ve toplam puan miktarını eklemek istediğinizde "Puan Ekle" düğmesine basın. Bu, yer tutucuyu "[**TOPLAM-SKOR**]". Anketinizin teşekkür sayfasında bu yer tutucu metni bulduğumuzda, bunu katılımcının toplam çoktan seçmeli puanı ile değiştiririz.

Bir metin girin ve ardından toplam puan yer tutucusunu eklemek için "Puan Ekle" düğmesine tıklayın.

Daha sonra 2 Metin öğesi daha eklemek istiyoruz. Biri, katılımcının toplam puanı 1,5'in altındaysa, ikincisi ise >= 1,5 ise gösterilecektir. Öğe Ekle'ye tıklayın "+" düğmesine basın ve ilk mesaj için istediğiniz metni girin.

Şimdi ikinci mesaj için Metin öğesini ekleyin.

Anket katılımcısının toplam puanı 1,5'in altında olduğunda bunu gösterecek metni ekleyin

Puanlama mantığı ekleyin

Puanlama mantığını eklemek için Mantık düğmesini kullanarak sayfanın sağ tarafındaki ilk koşullu mesaja tıklayın. Mantık açılır penceresi görünecektir. "+ Kural Ekle" düğmesine basın.

Bu metnin ne zaman gösterileceğine ilişkin koşulu eklemek için sağdaki mantık düğmesine tıklayın

Değiştirmek için tıklayın değer operatörü (=, =, vb.). Değer miktarını değiştirin ve ardından kriter karşılandığında öğeyi Göstermek veya Gizlemek isteyip istemediğinizi seçin. " düğmesine tıklayın.Kaydet" öğesine tıklayın. Bir mantık kuralını silmek istiyorsanız, sağdaki çöp kutusu simgesine tıklayın. İşiniz bittiğinde "Kaydet" düğmesine basın.

Toplam puan 1,5'in altında olduğunda ilk metin öğesini gösterme mantığını ekleyin

İkinci koşullu mesaj için de aynı adımları izleyin.

Toplam puan 1,5'in üzerinde veya eşit olduğunda ikinci metin öğesini gösterme mantığını ekleyin

Son adım teşekkür sayfasını etkinleştirmektir. Üzerine tıklayın geçiş anahtarı anket adının altında. Gri sayfanın devre dışı bırakıldığı anlamına gelir. Mavi etkinleştirildiği anlamına gelir.

Tüm sayfa öğeleri eklendikten sonra teşekkür sayfasını etkinleştirin

Katılımcının toplam puanına göre koşullu mesajlar içeren teşekkür sayfanız artık kullanıma hazırdır. Katılımcı "Gönder" butonuna tıkladıklarında, onlara yeni oluşturduğunuz teşekkür sayfası gösterilir.

Yorumlar

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir

tr_TRTürkçe