Çoktan Seçmeli Ağırlıklar ve Puanlar

Çoktan seçmeli soru seçeneklerine ağırlıklar ekleyerek çok kolay bir şekilde puanlı anketler, testler veya yoklamalar oluşturabilirsiniz. Örneğin, birinci soruda birinci seçenek iki puan, ikinci seçenek bir puan ve diğer seçenekler hiçbir şey değerinde olabilir. Ya da test katılımcılarınıza basit bir evet/hayır sorusu sorun. "Evet" 1 puan, "Hayır" ise 0 puan değerindedir. Bu özellik tüm ücretli hesaplarda mevcuttur.

Toplam puan miktarları, bireysel sonuçlar sayfasında ve verilerinizi bir elektronik tabloya (.xls/.csv) veya SPSS (.sav) dosyasına aktardığınızda gösterilir. Bizim İş Dünyası veya Kurumsal hesap ekleyerek anketi gönderir göndermez toplam puanı anket katılımcısına da gösterebilirler. teşekkür sayfası.

Çoktan seçmeli sorularınıza puan eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

Talimatlar

Her zamanki gibi çoktan seçmeli bir soru ekleyin veya düzenleyin.

Yeni bir çoktan seçmeli soru oluşturma

Çoktan Seçmeli Soru Ekle/Düzenle ekranında "Ağırlık mı kullanıyorsunuz?" onay kutusunu işaretleyerek ağırlık alanını her seçim satırına ekleyin.

Ağırlık alanını eklemek için "ağırlıkları kullan" düğmesine tıklayın

Soru seçeneklerinizi ve uygulanabilir ağırlıkları tam veya ondalık sayı olarak ekleyin (örn. 2, 3, 1,4, 0,5, vb.). Ek satır eklemeniz gerekirse, "+" düğmesine tıklayın veya satırları silmek için sağdaki çöp kutusu simgesine tıklayın. Aşağıdaki örnekte, katılımcının bu soru için 1 ve 2 seçeneklerini seçmesi halinde Soru Puanı 3,0 (2 + 1,5) olacaktır.

Her bir seçim seçeneğine ağırlık ekleyin

Tıklayın "Ekle" butonuna tıklayarak sorunuzu ve seçimlerinizi kaydedin.

Şuraya git Raporlama -> Bireysel Yanıtlar bölümünde her bir katılımcının puanlarını görebilirsiniz. Size gösteriyoruz Soru Puanı, Sayfa Puanı ve Toplam Puan.

Katılımcının bireysel sorusuna, sayfasına ve toplam puanına bakın.

Aynı skor sonuçları elbette dışa aktarılırken de görülebilir. Burada vurguladığımız bir elektronik tablo dışa aktarma örneği Soru Puanı, Sayfa Puanı ve Toplam Puan.

Katılımcının soru, sayfa ve toplam puanlarını gösteren bir elektronik tablo dışa aktarma örneği.

Anketinizi renklendirmek için ağırlıkları kullanmanın birçok yolu vardır. Biz burada bir tanesini özetledik ama siz hayal gücünüzü kullanın!

Yorumlar

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir

tr_TRTürkçe