Úvod do online průzkumů a typů otázek

Následující text je velmi stručným průvodcem, který čtenáři pomůže seznámit se s online průzkumy. Je zde jen tolik informací, které je třeba obsáhnout, ale toto by mělo vzbudit zvědavost a poskytnout dostatek informací, abyste mohli začít!

Proč se rozhodnout pro online průzkum

Provádění průzkumů prostřednictvím internetu má pro sběr dat mnoho výhod. Konkrétně:

Flexibilita - Je možné použít otázky s rozbalovacími nabídkami a dokonce účastníky nasměrovat na konkrétní otázky, které jsou založeny na jejich odpovědích. Tomuto postupu se říká funneling otázek.

Nákladová efektivita - Při provádění průzkumu na internetu nevznikají žádné náklady na poštovné nebo tisk papíru. Ušetříte také spoustu času, protože nebudete muset ručně zadávat údaje nebo se starat o analýzu informací, což za vás může udělat počítač. Můžete dokonce najít bezplatný online průzkum řešení.

Rychlost - Trvá jen několik minut, než začnete dostávat odpovědi na svůj průzkum. Většina lidí odpoví během prvních 2 až 3 dnů od vyzvání k vyplnění průzkumu.

Začínáme

online dotazník

Po výběru poskytovatele se budete muset zaregistrovat, abyste mohli začít využívat službu a zahájit proces vytváření. Než se však pustíte do práce, bylo by praktické investovat nějaký čas do plánování průzkumu na papíře. Budete mít dokonce možnost vytvořit si témata pro svůj průzkum, jako jsou barvy, pozadí, styly písma a další.

Otázky

Jedním z typů otázek, které můžete použít, je otevřená otázka, která ponechává prostor pro zápis do textového pole. Účastníci průzkumu mohou v tomto poli odpovědět na cokoli, co si přejí. Příkladem může být tato otázka: Jak konkrétně vám naše služba v uplynulém roce pomohla?

Dalším typem jsou otázky s výběrem odpovědi, které umožňují účastníkovi vybrat jeden výsledek ze skupiny odpovědí. Příkladem takové otázky může být: Které z následujících služeb jste v posledních měsících využívali?

  • Datové letáky
  • Podpůrná skupina jednou týdně
  • Internetové fórum

Vedle otázek s výběrem odpovědi můžete použít také pole možností, kde respondenti mohou vybrat odpověď z jedné řady odpovědí. Příkladem tohoto typu otázky může být: Udělal vám námi nabízený projekt....

  • Cítíte se jistější? ano/ne/nejistě
  • Navázání nových kontaktů? ano/ne/nevím
  • Řešíte svůj problém lépe? ano/ne/nejsem si jistý

Posledním typem otázky, o kterém se zmíníme, je otázka se škálou, která ponechává účastníkům možnost výběru ze škály. Příkladem škálové otázky může být:

Jak praktické byly uvedené služby na naší stupnici od 1 do 5 (1 - v žádném případě a 5 - mimořádně).......

Komentáře

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZČeština