Müşteri Memnuniyeti Anketi Teşvikleri

Bugünlerde (en azından ABD'de), bir de "birleşik posta" eklemek oldukça yaygın bir uygulama haline geliyor gibi görünüyor. müşteri̇ memnuni̇yet anketi̇ Anket teşviki olarak gelecekteki bir satın alma işleminde indirim sunan ve ödeme sırasında fişlere basılan davetiye.

Bazıları teşvik olarak indirim kodu sunmanın veri yanlılığı yaratabileceğini düşünmektedir ancak anket türüne ve anket kitlesine bağlı olarak, teşvik sunmak genellikle yanıt oranlarını artırmada çok etkilidir. İnsanlar harcadıkları zaman karşılığında bir şeyler alma fikrini severler ve araştırmalar teşviklerin yanıt oranlarını ortalama 50% oranında artırabildiğini ortaya koymuştur.

customer_satisfaction

Artırmak için indirim kodlarının teşvik olarak kullanılması müşteri̇ memnuni̇yeti̇ Teşvik içermeyen müşteri anketleri yalnızca memnun olmayanları yakalama eğiliminde olduğundan, anket yanıt oranları yanıt vermeme yanlılığını azaltmada faydalı olabilir. Bir indirim kodu teşviki kullanmak, müşterilerinizin büyük çoğunluğunun katılımını artırmaya yardımcı olabilir (çok memnun ve çok memnun olmayanlar arasında olanlar) ve size daha iyi genel sonuçlar verir. Müşterilerinizin alışveriş deneyimi hakkında bilgi edinmenin yanı sıra, indirim kodlarını teşvik olarak sunmak hem iş tekrarını teşvik edebilir hem de markanızı güçlendirebilir.

Anket katılımcılarından derlenen veriler, size ek müşteri içgörüleri sağlayan ek bir pazarlama araştırma aracı olarak kullanılabilir. Bir indirim kodu teşviki sunmak, müşterinin orijinal satın alımını neyin oluşturduğunun yanı sıra indirim kodu teşvikini kullanıp kullanmadıkları ve nasıl kullandıkları hakkında size bilgi sağlar ve birçok müşteri sadakat programından farklı olarak ek eyleme geçirilebilir veriler sağlar.

Yorumlar

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir

tr_TRTürkçe