HIPAA & PHI Özellikli Hesaplar

HIPAA (Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasası), hastaların kişisel veya korumalı sağlık bilgilerini (PHI) güvenli. SurveyRock Kurumsal plan sahipleri HIPAA'yı yerine getirmek için hesaplarını güvence altına alabilir Gereksinimler.

Hesabınızda HIPAA etkinleştirildiğinde, hasta verilerinin korunduğunu bilerek tıbbi veya sağlıkla ilgili anketleri güvenle dağıtabilirsiniz. Belirli kuruluşlar "kapsanan kuruluşlar" ve bunların iş ortakları, sağlık bilgilerinin gizliliğini ve güvenliğini korumaya yönelik gerekliliklere uymalıdır.

HIPAA uyumlu

SurveyRock hesabınızda HIPAA'yı etkinleştirmek istiyorsanız, İletişim yardım için destek ekibimize başvurun. Size bir e-posta göndereceğiz iş ortağı sözleşmesini (BAA) imzalayıp bize iade etmeniz gerekmektedir.

Mevzuat, biri güvenlikle ilgili olmak üzere çeşitli bölümler içermektedir. Hesabınız HIPAA tarafından etkinleştirildikten sonra, bu teknik önlemlerin her biri yürürlükte olacaktır:

  • Ağ şifreleme - Tüm elektronik PHI'ları karşılamak için şifreleyin NIST kriptografik standartları harici bir ağ üzerinden iletildiği her zaman.
  • Erişimi kontrol edin - Her kullanıcıya sistemlere erişmesi için merkezi olarak kontrol edilen benzersiz bir kullanıcı adı ve parola atanır.
  • Kontrol faaliyeti denetimleri - Tüm PHI erişim girişimlerini izlemek ve PHI verilerinin nasıl manipüle edildiğini izlemek için ayrıntılı günlük kaydı sunuyoruz.
  • Otomatik oturumu kapatmayı etkinleştir - Kullanıcılar belirli bir zaman diliminden sonra oturumu kapatmalıdır. Biz bunu 30 dakikalık hareketsizlik olarak ayarladık.

Güvenlik Önerileri

HIPAA özellikli bir hesapla çalıştığınızda, aşağıdaki zamanlarda PHI hassas verileriyle uğraşıyor olabileceğinizi hatırlatmak için birkaç güvenlik ipucu sunuyoruz:

  • Anket verilerini dışa aktarma - Korunan sağlık bilgileri içerebilecek anket sonuçlarını bilgisayarınıza indirirseniz, verileri korumak için her türlü uygun önlemi aldığınızdan emin olun.
  • Bireysel anket sonuçlarını görüntüleme - PHI içeren bireysel anket katılımcılarının verilerine baktığınızda, ekranınızı yalnızca yetkili personelin görebileceğini unutmayın.
  • Kamuoyu araştırması sonuçları - Size anket sonuçları bilgilerini başkalarıyla paylaşma seçeneği sunuyoruz ancak PHI ile çalışırken bu işlevi kapatmanızı öneririz.
  • Anket paylaşımı - Ekibinizdeki veya şirketinizdeki diğer kişilere anketlerinize erişim izni verirseniz, PHI ile çalışıyor olabileceklerini anladıklarından emin olun.
Bilgileri dikkatli kullanmanız gerektiğini hatırlatmak için HIPAA veri uyarısı

Hesabınız HIPAA için etkinleştirildikten sonra devre dışı bırakılamayacağını lütfen unutmayın. Korunan sağlık bilgilerinin güvenliğini ve emniyetini sağlamak için, HIPAA hesapları düşürülemez, sadece artık ihtiyaç duyulmadığında kaldırılabilir.

Yorumlar

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir

tr_TRTürkçe