Daha İyi Çalışan İletişimi ile Düşük Morali Yükseltin

çalışan-iletişim


Personel servisi Accountemps tarafından yapılan bir araştırmada üst düzey yöneticilere düşük çalışan moralini yükseltme stratejileri soruldu. Yöneticilerin 48%'si düşük moral için en iyi çözüm olarak daha iyi iletişimi gösterdi.

Takdir programları 19% ile daha geriden gelmektedir; olağanüstü performans için parasal ödüller 13% tarafından önerilmiştir; ve hediye çekleri veya spor etkinliklerine biletler gibi beklenmedik ödüller 11% için tercih edilen eylemdir.

Ankete katılanların 33%'si, çalışanlarla açık ve dürüst iletişim kurulmamasının moralleri bozabilecek yönetim hataları listesinde ilk sırada yer aldığını, bunu 19% ile çalışanların başarılarının takdir edilmemesinin izlediğini belirtmiştir.

Çalışan memnuniyeti anketleri çalışanlarınızla iletişiminizi geliştirmeye başlamanın ve onların mutlu ve motive olup olmadıklarını öğrenmenin harika bir yoludur. SurveyRock çevrimiçi anketleri çalışanlardan gerekli geri bildirimi almak için harika bir araçtır ve samimi geri bildirim için gerekli olan anonimliği sunar.

Çalışan Anketlerinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için bu faktörleri aklınızda bulundurun:

  • Şirket liderliği üç ana noktayı net bir şekilde iletmelidir: Anketin Neden, Ne ve Nasıl'ı. Anketle ilgili söylentiler çıkar çıkmaz dedikodu değirmeni harekete geçecektir, bu nedenle şirketin anketi neden şu anda yaptığını, anket sonucunda neyi başarmayı umduğunu ve anket bulgularını nasıl kullanmayı planladığını net bir şekilde açıklamak önemlidir.
  • Anketi uygulamadan önce biraz ses getirin: önceden birkaç duyuru yayınlayın ve yöneticilerin çalışanlarla konuşmasını sağlayın, bu da çalışanların birbirleriyle konuşmasını sağlayacaktır. Bu, yanıt oranını artırmaya yardımcı olacaktır.
  • Çalışanlardan biraz şüphecilik, kinizm ve direnç bekleyin, bunların hepsi değişim sürecinin bir parçasıdır. Başlangıçta insanlar ilk olarak hayal kırıklıklarına odaklanma eğilimindedir; çoğu zaman bir sinik sadece hayal kırıklığına uğramış bir idealisttir. Zaman içinde pek çok kişi daha ilgili sorun çözücüler haline gelir.
  • Bağlılıklarını kazanmaya yardımcı olduğu için çalışanları her zaman değişim çabalarına dahil edin. Buna ek olarak, çalışanlara meşru endişelerini dile getirme hakları olduğu gibi, çözüm önerme ve çözüm için çalışma sorumlulukları olduğu fikrini de aşılar.
  • Bir Çalışan Anketi gerçekleştirdikten sonra, yönetim anket bulgularına yanıt olarak harekete geçmelidir. Harekete geçmemek kinizmi besleyebilir ve çalışanların moralinin düşmesine neden olabilir. Çalışanların anketin etkisini net bir şekilde anlayabilmeleri için, gerçekleştirilen eylemler ve kaydedilen ilerlemeler şirket içinde tanınmalı ve tanıtılmalıdır.

Çoğu çalışanın hoşgörülü ve affedici olduğunu ve bazı şeylerin değişmesinin zaman alacağını anladığını unutmayın. En çok istedikleri şey, yönetimin iyi niyetli olduğunu ve çalışma ortamını iyileştirmek için dürüst bir çaba gösterdiğini görebilmektir.

Yorumlar

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir

tr_TRTürkçe