Zachęty do badania satysfakcji klienta

Wydaje się, że obecnie dość powszechną praktyką (przynajmniej w Stanach Zjednoczonych) jest umieszczanie na stronie internetowej badanie satysfakcji klienta zaproszenia drukowane na paragonach przy kasie, które oferują zniżkę na kolejny zakup jako zachętę do wzięcia udziału w badaniu.

Niektórzy widzą potencjalny błąd w danych związany z oferowaniem kodu rabatowego jako zachęty, ale w zależności od rodzaju ankiety i grupy odbiorców, oferowanie zachęty jest zazwyczaj bardzo efektywne w zwiększaniu współczynnika odpowiedzi. Ludzie lubią pomysł, aby dostać coś za swój czas, a badania wykazały, że zachęty mogą zwiększyć wskaźnik odpowiedzi średnio o 50%.

satysfakcja klienta

Wykorzystanie kodów rabatowych jako zachęty do zwiększenia zadowolenie klienta Wskaźnik odpowiedzi na ankietę może być korzystny w redukcji błędu braku odpowiedzi, ponieważ ankiety dla klientów bez zachęty mają tendencję do wychwytywania tylko niezadowolonych. Wykorzystanie kodu rabatowego może pomóc zwiększyć udział w badaniu większości klientów znajdujących się pośrodku (tych pomiędzy bardzo zadowolonymi i bardzo niezadowolonymi), dając Ci lepsze wyniki ogólne. Poza uzyskaniem wglądu w doświadczenia zakupowe klientów, oferowanie kodów rabatowych jako zachęt może zarówno stymulować ponowny biznes, jak i wzmocnić Twoją markę.

Dane zebrane od respondentów ankiety mogą być wykorzystane jako dodatkowe narzędzie badań marketingowych, dając Ci dodatkowe informacje o kliencie. Oferowanie kodu rabatowego dostarcza Ci informacji na temat tego, co złożyło się na pierwotny zakup klienta, a także czy i jak wykorzystał on kod rabatowy, co daje dodatkowe dane, które można wykorzystać, nie inaczej niż w przypadku wielu programów lojalnościowych.

Uwagi

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolski