Aptauju psiholoģija: Padziļināta izpratne par definīciju un pielietojumu

Ievads: Kāpēc psiholoģijai ir nozīme aptaujās

Hei, draugi! Sāra šeit. Iedomājieties, ka esat kokteiļu ballītē, un kāds pieiet pie jums ar piezīmju tāfeli rokā un jautā: "Ei, vai es varu jums uzdot dažus jautājumus?". Jūsu reakcija - ziņkāre, aizkaitinājums vai pat intriga - nav nejauša. Aiz tās slēpjas psiholoģija, un tieši to mēs šodien aplūkosim.

Redziet, aptaujas ir kā mini sociāli eksperimenti. Tie nav tikai jautājumu uzdošana un atbilžu apkopošana. Tās ir par cilvēku mijiedarbību, motivāciju un - vissvarīgākais - uzvedības psiholoģiju. Neatkarīgi no tā, vai esat uzņēmējs, pētnieks vai vienkārši cilvēks, kuram patīk atšifrēt cilvēku uzvedību (pieņemiet, mēs visi to darām!), izpratne par psiholoģiskajiem spēkiem var būtiski mainīt jūsu pieeju aptaujām. Turpiniet klausīties, kāpēc psiholoģija ir svarīga gan aptauju veidošanā, gan to izpratnē. 🧠 Tāpēc paņemiet savu iecienītāko dzērienu - gluži kā kokteiļu ballītē - un sāksim!

smadzenes, ko ieskauj aptaujas priekšmeti

Apsekojuma definīcija

Atkāpsimies no formalitātēm, vai ne? Tātad, kas ir aptauja? Ja jūs domājat, ka tā ir tikai virkne jautājumu, lai savāktu datus, jūs nekļūdāties. Bet tas ir tāpat kā teikt, ka automašīna ir tikai četri riteņi un dzinējs - tas ir līdzīgi kā teikt, ka automašīna ir tikai četri riteņi un dzinējs. kāpēc un brauciena. In psiholoģiskie termini, aptauja ir strukturēta metode, ar kuras palīdzību mēra attieksmi, uzskatus un viedokļus. Tā var būt tik vienkārša, kā jautāt draugam, kur viņš vēlas iet vakariņot, vai tik sarežģīta kā vairāku lappušu klientu apmierinātības aptauja. Neatkarīgi no tā, vai veicat tirgus izpēti vai novērtējat darbinieku apmierinātību, aptaujas veidam, ko izvēlaties, jāatbilst jūsu konkrētajiem mērķiem.

Jūs jautājat, kāpēc "psiholoģiskais" aspekts ir svarīgs? Ikviens uzņēmums vēlas iekļūt savu klientu prātos, vai ne? Zināšanas par to, kas izraisa pozitīvu vai negatīvu reakciju, var mainīt spēles gaitu. Šeit, SurveyRock, mēs esam integrējuši funkcijas, kas ļauj uzlabota apsekojuma loģika un reāllaika atskaites un analītika, kas palīdz saprast ne tikai to, ko cilvēki runā, bet arī kāpēc viņi to varētu teikt. Domājiet par to kā par sava uzņēmuma sesto maņu!

Iesaistīšanās psiholoģiskie faktori

Labi, pop viktorīna: vai jūs labprātāk atbildētu uz 50 jautājumu aptauju, kurā jums uzdod vienu un to pašu jautājumu piecos dažādos veidos, vai arī uz īsu 10 jautājumu aptauju, kurā tiek ievērots jūsu laiks un smadzeņu telpa? Es zinu, tas ir skaidrs. Atceraties kokteiļu ballītes scenāriju? Ja jums piedāvātu 50 jautājumu sarakstu, jūs, iespējams, noliktu dzērienu un aizietu prom. Tāpēc aptaujas garumam un sarežģītībai ir izšķiroša nozīme. Tādējādi mēs nonākam pie iesaistīšanās psiholoģiskajiem faktoriem - kā kognitīvie aizspriedumi un principi var veidot jūsu mijiedarbību ar aptauju.

Pirmais ir "izvēles paradokss". Vai esat kādreiz bijis restorānā ar 10 lappušu garu ēdienkarti un juties pārņemts? Aptauja var izraisīt tādas pašas emocijas, ja tā ir pārāk gara vai sarežģīta. Vēl ir "auru efekts", kad jūsu iespaids par vienu jautājumu var ietekmēt to, kā jūs atbildēsiet uz pārējiem. Vai kādreiz ir gadījies, ka viens jautājums jūs tik ļoti kaitina, ka jums sāk nepatikt visa aptauja? Jā, tas ir "auru efekts".

Uzņēmumā SurveyRock mēs esam izstrādājuši savu saskarni un funkcijas, lai mazinātu šos aizspriedumus. Mūsu uzlabotā aptaujas loģika var pielāgoties lietotāja atbildēm, padarot aptauju līdzīgu sarunai, nevis iztaujāšanai. Turklāt mūsu intuitīvā lietotāja saskarne nodrošina, ka jūs koncentrējaties uz pareizo jautājumu uzdošanu visinteresantākajā veidā, padarot jūsu aptauju ne tikai par datu vākšanas rīku, bet arī par jēgpilnu dialogu ar auditoriju.

Jautājumi un kognitīvā slodze

Parunāsim par to, ko mēs visi zinām, bet par ko reti runājam - par smadzeņu jaudu. Iedomājieties, ka jūsu smadzenes ir kā viedtālrunis. Jums ir darbojošās lietotnes, ienākošie ziņojumi un tikai tik daudz akumulatora darbības laika. Jo sarežģītāks uzdevums, jo vairāk "baterijas" tas iztukšo. Būtībā tā ir kognitīvā slodze - cik smagi jūsu smadzenēm ir jāstrādā, lai veiktu uzdevumu.

Attiecībā uz aptaujām, kognitīvā slodze ir liels notikums. Ja uzdodat pārāk sarežģītus jautājumus vai lietojat sarežģītu valodu, respondenti var justies tā, it kā risinātu mīklu, nevis atbildētu uz aptaujas jautājumiem. Pirms jūs pamanāt, ka viņi ir aizvēruši cilni, un jūs vairs nedomājat, kur jūs kļūdījāties. Tā vietā, lai jautātu: "Kāds bija jūsu viedoklis par mūsu klientu apkalpošanas pieredzes efektivitāti?", zemas kognitīvās slodzes variants būtu šāds: "Vai jūs bijāt apmierināts ar mūsu klientu apkalpošanu?". Vienkārši, vai ne?

Šeit, uzņēmumā SurveyRock, mēs iestājamies par "zemas kognitīvās slodzes" jautājumiem. Tie ir jautājumi, kas ir izstrādāti tik vienkārši, ka uz tiem var atbildēt gandrīz paši. Mūsu platforma palīdz tos formulēt bez piepūles, pateicoties tādām funkcijām kā satura validācija un intuitīvi dizaina elementi. Domājiet par to kā par ērtu krēslu, kurā respondenti var apsēsties, kad viņi izskata jūsu jautājumus. Ak, mazie lietotāju psiholoģijas prieki!

Atbildes skalas: Vairāk nekā tikai skaitļi

Klasiskais jautājums "Skala no 1 līdz 5". Mēs visi esam to redzējuši, bet vai esat kādreiz aizdomājušies, kāpēc šīs skalas ir veidotas tieši tā, kā tās ir veidotas? Tā atkal ir psiholoģija, mani draugi! Parunāsim par Likerta skala, kas tiek izmantots daudzās aptaujās. Šī skala sniedz respondentiem iespējas no "pilnīgi nepiekrītu" līdz "pilnīgi piekrītu", atspoguļojot ne tikai melnbalto, bet arī niansēto cilvēku viedokļu nianses.

Taču rīku klāstā ir arī citas iespējas: ievadiet semantiskā diferenciāļa skalas, vizuālās analogās skalas un citas. Šīs skalas palīdz izprast zemapziņas noskaņojumu un var pat pamudināt respondentus sniegt godīgākas, pārdomātākas atbildes.

Forši ir tas, ka SurveyRock piedāvā jums visu šo skalu klāstu, no kura izvēlēties, sākot ar jau gatavām un beidzot ar savu skalu pievienošanu. Un, izvēloties pareizo skalu pareizajam jautājumam, palielināsiet savu datu kvalitāti un uzticamību. Domājiet par to kā par pareizo garšvielu izvēli ēdienam - izvēlieties pareizo kombināciju, un jūs būsiet ieguvuši šedevru.

Motivācijas faktori: Kāpēc cilvēki veic aptaujas

Labi, atzīšanās laiks. Vai esat kādreiz aizpildījis aptauju tikai tāpēc, lai beigās saņemtu 10% atlaides kodu? Vainīgs kā apsūdzēts! To mēs saucam par ārējo motivāciju - jūs to darāt, lai saņemtu kādu ārēju atlīdzību. Bet kā ir tad, ja jūs patiesi vēlaties palīdzēt zīmolam uzlabot vai dalīties savās domās par kādu svarīgu jautājumu? Tā ir iekšējā motivācija - darīt kaut ko tikai prieka vai vērtības dēļ.

Izpratne par šiem motivācijas faktori var nopietni uzlabot jūsu aptauju spēli. Ja jūs zināt, kas izraisa jūsu respondentu interesi, jūs varat pielāgot jautājumus vai pat visu aptaujas pieredzi, lai izmantotu šo motivāciju.

Un šeit SurveyRock atkal spīd. Mūsu platforma ļauj jums viegli integrēt atlīdzības par aptaujas pabeigšanu, lai mērķētu uz tiem, kas ir motivēti no ārpuses. Taču mēs piedāvājam arī rīkus atvērtiem jautājumiem un nosacītiem ceļiem, kas padara aptauju saistošāku, uzrunājot cilvēkus ar iekšējo motivāciju.

svari ar smaidiņu vienā pusē un dāvanu otrā pusē

Tātad, vai jūs esat ārēji vai iekšēji motivēts izveidot nākamo apsekojumu? Ar SurveyRock jums nav jāizvēlas - jūs saņemat labāko no abām pasaulēm.

Tātad - aptaujas ir kas vairāk nekā tikai jautājumi un atbildes, tās ir dziļa iedziļināšanās cilvēka psihē. Aptauju psiholoģijas izpratne var mainīt jūsu spēles gaitu. Izmantojot SurveyRock uzlabotās funkcijas, jūs ne tikai uzdodat jautājumus, bet iesaistāties jēgpilnā dialogā. Kurš ir gatavs psiholoģiskai pētīšanai? 🌟

Komentāri

Atstāj atbildi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

lvLatviešu valoda