Paaugstiniet zemu morāles līmeni, uzlabojot saziņu ar darbiniekiem

saziņa ar darbiniekiem


Personāla atlases pakalpojuma Accountemps veiktajā pētījumā augstākā līmeņa vadītājiem tika uzdoti jautājumi par stratēģijām, kā uzlabot zemu darbinieku morāli. 48% vadītāju kā labāko risinājumu zemas morāles problēmas risināšanai minēja labāku saziņu.

Tālāk sekoja 19% atzinības programmas; naudas balvas par izcilu sniegumu ierosināja 13%; un negaidītas balvas, piemēram, dāvanu kartes vai biļetes uz sporta pasākumiem, ir vēlamie pasākumi 11%.

33% no aptaujātajiem arī atbildēja, ka atklātas un godīgas saziņas trūkums ar darbiniekiem ir to vadības kļūdu saraksta augšgalā, kas var iedragāt morāli, kam seko nespēja atzīt darbinieku sasniegumus 19%.

Darbinieku apmierinātības aptaujas ir lielisks veids, kā sākt uzlabot saziņu ar darbiniekiem un noskaidrot, vai viņi ir apmierināti un motivēti. SurveyRock tiešsaistes aptaujas ir lielisks rīks, lai iegūtu nepieciešamo atgriezenisko saiti no darbiniekiem, nodrošinot anonimitāti, kas ir būtiska, lai sniegtu atklātu atgriezenisko saiti.

Lai gūtu maksimālu labumu no darbinieku aptaujām, paturiet prātā šos faktorus:

  • Uzņēmuma vadībai skaidri jāpaziņo trīs galvenie punkti: kāpēc, kas un kā tiek darīts. Baumas sāks darboties, tiklīdz par apsekojumu būs kļuvis zināms, tāpēc ir svarīgi skaidri paskaidrot, kāpēc uzņēmums veic apsekojumu tieši tagad, ko tas cer sasniegt apsekojuma rezultātā un kā tas plāno izmantot apsekojuma rezultātus.
  • Pirms apsekojuma ieviešanas radiet zināmu ažiotāžu: publicējiet vairākus paziņojumus iepriekš un aiciniet vadītājus runāt ar darbiniekiem, kas liks darbiniekiem runāt vienam ar otru. Tas palīdzēs palielināt atbilžu skaitu.
  • Sagaidiet zināmu darbinieku skepsi, cinismu un pretestību, jo tas viss ir pārmaiņu procesa sastāvdaļa. Sākumā cilvēki vispirms koncentrējas uz savu neapmierinātību; lielākoties ciniķis bieži vien ir vienkārši vīlies ideālists. Laika gaitā daudzi cilvēki kļūst iesaistītāki problēmu risinātāji.
  • Vienmēr iesaistiet darbiniekus pārmaiņu procesā, jo tas palīdz iegūt viņu uzticību. Turklāt tas iedvesmo darbiniekus apziņu, ka, lai gan viņiem ir tiesības paust pamatotas bažas, viņiem ir arī pienākums ierosināt un strādāt pie risinājumu meklēšanas.
  • Pēc darbinieku aptaujas veikšanas vadībai ir jāveic pasākumi, reaģējot uz aptaujas rezultātiem. Neveicot pasākumus, var rasties cinisms un samazināties darbinieku morāle. Jebkura rīcība un panāktais progress ir jāatzīst uzņēmuma iekšienē un jāveicina, lai darbinieki varētu skaidri saprast aptaujas ietekmi.

Atcerieties, ka vairums darbinieku ir iecietīgi, iecietīgi un saprot, ka pārmaiņām ir nepieciešams laiks. Visvairāk viņi vēlas redzēt, ka vadībai ir labi nodomi un tā godprātīgi cenšas uzlabot darba vidi.

Komentāri

Atstāj atbildi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

lvLatviešu valoda