Datu spēks: Kā tiešsaistes aptaujas var pārveidot jūsu uzņēmumu

Ievads - iedomājieties, ka rokās turat kristāla bumbu, kas atklāj jūsu uzņēmuma nākotni.

Labi veikta tiešsaistes aptauja ir kā jūsu uzņēmuma DNS tests - tā nonāk zem virsmas, atklājot noslēpumus, kas var uzlabot jūsu darbību, klientu apmierinātību un peļņu līdz jaunām virsotnēm. Šajā padziļinātajā rokasgrāmatā mēs izpētīsim tiešsaistes aptauju neizmantoto potenciālu. Neatkarīgi no tā, vai esat mazs uzņēmums vai liels uzņēmums, jūs gaida praktiski padomi, kas pamatoti ar drošiem datiem un ekspertu atziņām. Jūsu uzņēmuma nākotne sākas šeit.

Klientu psiholoģijas atklāšana - Kas būtu, ja jūs varētu lasīt savu klientu domas?

Mums visiem ir bijis interesanti uzzināt, kas notiek mūsu klientu prātos. Tas ir tāpat kā vēlme uzzināt vecmāmiņas īpašās mērces slepeno recepti - tā varētu mainīt visu. Izpratne par klientu psiholoģiju nav paredzēta tikai apmācītiem psihologiem - tā ir superspēja, ko tiešsaistes aptaujas nodod tieši jūsu rokās. Uzdodot mērķtiecīgus jautājumus, jūs varat noņemt slāņus un atklāt ne tikai to, ko jūsu klienti domā, bet arī to, kāpēc viņi tā domā. Saskaņā ar Forrester ziņojumu 73% uzņēmumu uzskata, ka klientu pieredzes izpratne ir būtisks klientu noturēšanas aspekts.

Klientu psiholoģija

Praktisks padoms

Sāciet ar virspusējiem jautājumiem un pakāpeniski pārejiet uz jautājumiem, kas padziļina klienta psiholoģiju. Piemēram, tā vietā, lai vienkārši pajautātu: "Vai jums patika mūsu produkts?", iekļaujiet papildjautājumu, piemēram, "Vai jūs varat pastāstīt, ar ko mūsu produkts jums izcēlās?".

Darbinieku iesaiste: Pārprastais aktīvs

Iedomājieties pasauli, kurā jūsu darbinieki ir ne tikai darbinieki, bet arī zīmola vēstneši. Darbinieku iesaiste jau sen ir bijusi neatklāts varonis uzņēmējdarbības veiksmes stāstā. Lai gan lielākā daļa uzņēmumu iegulda resursus klientu iesaistei, tie bieži vien aizmirst par pilnībā iesaistīta darbaspēka nozīmi. Izmantojot tiešsaistes aptaujas, jūs varat novērtēt savu darbinieku pulsu, lai pārliecinātos, ka viņi ir tikpat aizrautīgi par jūsu zīmolu kā jūs. Gallup ziņojums liecina, ka uzņēmumi ar ļoti iesaistītu darbaspēku ir par 147% labāki par saviem konkurentiem pēc peļņas uz akciju un ir par 21% ienesīgāki.

Praktisks padoms

Darbinieku aptaujām jābūt anonīmām, lai veicinātu atklātu atbilžu sniegšanu. Pārliecinieties, ka rīkojaties saskaņā ar saņemtajām atsauksmēm, parādot saviem darbiniekiem, ka viņu viedoklis ir svarīgs.

"Lai uzvarētu tirgū, vispirms ir jāuzvar darba vietā."

Doug Conant

Produktu un pakalpojumu izstrādes uzlabošana

Padomājiet par iPhone, pirms tas tika laists klajā; neviens to nepārprotami nepieprasīja. Tomēr Apple identificēja slēpto vajadzību un lieliski to aizpildīja. Tāda ir produktu izstrādes spēja. Izmantojot tiešsaistes aptaujas, jūs varat izmantot šo patērētāju ieskatu krātuvi, lai radītu produktus vai pakalpojumus, kas ne tikai apmierina, bet arī paredz tirgus pieprasījumu. Tādi uzņēmumi kā Apple plaši izmanto patērētāju datus un atsauksmes pirms jebkura nozīmīga produkta laišanas tirgū.

Praktisks padoms

Aptaujās izmantojiet atvērtus jautājumus, lai iegūtu plašāku atgriezenisko saiti un atklātu, ko klienti patiešām vēlas - pat ja viņi paši to vēl nezina.

Uz datiem balstīts mārketings: Teiksim nē uzminējumam

Laiki, kad savu mārketinga stratēģiju balstījāt uz nojautām un konkurentu soļiem, jau sen ir pagājuši. Uz datiem balstīta pieeja ir līdzvērtīga nakts redzamības briļļu izmantošanai tumšā telpā. Tiešsaistes aptaujas var sniegt jums vērtīgus datus par klientu demogrāfiju, viņu iepirkšanās paradumiem un pat par to, kādus mārketinga kanālus viņi izvēlas. Saskaņā ar McKinsey Global Institute, uz datiem balstītiem uzņēmumiem ir 23 reizes lielāka iespēja iegūt klientus.

Praktisks padoms

Ietveriet aptaujas jautājumus, kas precīzi norāda, no kurienes nāk lielākā daļa jūsu klientu un kas viņus pamudināja veikt pirkumu. Tas palīdzēs jums efektīvāk sadalīt mārketinga resursus.

"Bez lielo datu analīzes uzņēmumi ir akli un kurli, kas klīst tīmeklī kā brieži uz šosejas."

Džefrijs Mūrs

Darbības efektivitātes optimizēšana - cik daudz laika un naudas izšķērdējat neefektīvas darbības dēļ?

Neefektivitāte ir neredzams nodoklis, ko bieži vien neapzināti maksā ikviens uzņēmums. Izmantojot tiešsaistes aptaujas, jūs varat izgaismot šos tumšos nostūrus, jautājot saviem darbiniekiem, piegādātājiem un pat klientiem, kur viņi saskata laika, naudas vai resursu neefektivitāti. Iegūtās atziņas var būt kā gaismas ieslēgšana tumšā telpā, izgaismojot jomas, kurās iespējams ietaupīt un optimizēt. Kā Pīters Drukers ir teicis: "Efektivitāte ir darīt lietas pareizi; efektivitāte ir darīt pareizās lietas."

Praktisks padoms

Regulāri aptaujājiet darbiniekus par vājajām vietām darbībā un jomām, kurās nepieciešami uzlabojumi. Uztveriet atsauksmes nopietni un rīkojieties, lai padarītu savu uzņēmumu efektīvāku.

Risku pārvaldība un gatavība krīzēm

Dzīve ir pārsteigumu pilna, un uzņēmējdarbībā ne visi pārsteigumi ir patīkami. Efektīva riska pārvaldība nozīmē paredzēt iespējamās krīzes situācijas un būt gatavam. Iekšējā tiešsaistes aptauja var palīdzēt jums novērtēt, cik labi jūsu komanda izprot ārkārtas situāciju protokolus, kādus riskus viņi paredz un cik gatavi viņi jūtas. Deloitte aptauja liecina, ka 49% uzņēmumu riska pārvaldībai izmanto datu analīzi.

Praktisks padoms

Izmantojiet aptaujas, lai veiktu sava uzņēmuma SVID (stipro un vājo pušu, iespēju un draudu) analīzi no vairākiem viedokļiem: darbinieku, vadības un pat klientu.

Konkurences priekšrocības - ar ko jūs atšķiras no konkurentiem?

Pārsātinātā tirgū izcelties bieži vien var šķist nepārvarams izaicinājums. Bet ko tad, ja jūs precīzi zinātu, kas lika jūsu klientiem izvēlēties tieši jūs, nevis jūsu konkurentus? Tiešsaistes aptaujas sniedz jums šo superspēju. Padziļināti izpētot klientu vēlmes, jūs varat pielāgot savu unikālo pārdošanas piedāvājumu (USP) tam, kas jūsu auditorijai patiešām ir svarīgs.

Praktisks padoms

Aptaujā izmantojiet konkurentu salīdzinošās novērtēšanas jautājumus, lai noteiktu, kurās jomās jūs pārspējat konkurentus un kurās - atpaliekat.

Secinājums

Šajā rokasgrāmatā mēs esam padziļināti izpētījuši tiešsaistes aptauju pārveidojošo ietekmi uz uzņēmumiem - no klientu psiholoģijas izpratnes līdz darbības efektivitātes optimizācijai un no riska pārvaldības līdz konkurences priekšrocību iegūšanai.

Nākamais lielais lēciens jūsu biznesa veiksmes virzienā ir tikai vienas aptaujas attālumā. Izmantojiet šo dienu un sāciet izstrādāt uz datiem balstītas stratēģijas, kas jūsu uzņēmumu virzīs uz labklājīgāku nākotni.

Komentāri

Atstāj atbildi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

lvLatviešu valoda